У центрі Львова створюють науковий парк за 32 млн грн
У місті стартувала реалізація Інноваційного наукового парку "Львівської політехніки".
Цей парк є найбільшим розвитковим проєктом, який фінансують за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Це має бути активне середовище генерування нових розробок, вирощування стартапів, їхньої комерціалізації та виведення новацій на ринок через малі наукомісткі підприємства.Про це повідомляють у пресслужбі Львівської обласної держадміністрації, передає "Еспресо.Захід".
Інноваційний простір має постати в центрі міста, на вулиці Князя Романа.
"Площа приміщення, в якому, відповідно до проєкту, мають здійснити капітальний ремонт, загалом понад 5 тисяч квадратних метрів з горищем. Зараз йдеться про створення інноваційного парку на трьох поверхах. Це понад три тисячі квадратних метрів, – повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький. – Уся ця установа буде поділена тематично по поверхах".
На першому поверсі інноваційного наукового парку мають намір створити публічний простір з мультифункціональними лабораторіями, виставковими залами, можливо, в поєднанні з кав’ярнею. Сюди зможуть заходити всі охочі для того, щоб роздрукувати щось на 3D-принтері, ознайомитися з центром чи просто поспілкуватися. На другому поверсі планують створити коворкінг і студентський простір. На третьому – малі й молоді стартапи, які зможуть черпати ідеї, отримати менторство та розвиток. Стосовно 4-го поверху, то його планують доробити згодом. За ідеєю, це має бути простір для більших інноваційних платформ, які зможуть забезпечити менторство й закрити цикл.
"У цій споруді у минулому діяв монастир, тому тут на всіх поверхах є багато малих келій. Це ідеально підходить для центру, – додав Максим Козицький.
Наразі в центрі тривають демонтажні роботи, а саме часткова заміна з посиленням потужності електромереж. Потім мінятимуть вікна. Завершити основні будівельно-монтажні роботи планують до кінця 2021 року, а в середині 2022 року відкрити центр.
"На реалізацію Інноваційного парку передбачені 32 мільйони. У цю суму входять будівельно-монтажні роботи й закупівля обладнання, якого поки що немає в Західній Україні. За 8,5 мільйона гривень маємо придбати 3D-принтер, який дозволить друкувати з металу. Крім цього, 5-осьовий фрезерний станок, у який вставляєш флешку – і він вирізає те, що ти створив у відповідній програмі. Ну, і ще низку простішого. – говорить пан Козицький. – Меблі в суму 32 мільйони не входять. Їх придбає за свій кошт "Львівська політехніка". Понад 10 мільйонів до кошторису проєкту ще бракує. Сподіваюся, їх вдасться знайти й виділити вчасно. Зараз ведемо також переговори про виділення коштів з міською владою".
Фото: Львівська ОДА
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе