У світі зафіксовано спалах дитячого гепатиту невідомого походження. Українські медики закликають вакцинувати дітей бодай від гепатиту В
Медики закликають вакцинувати дітей від гепатиту В та коронавірусної інфекції. А ще – привчити не користуватися чужими предметами, які можуть бути потенційно зараженими
За повідомленням Всесвітньої організації охорони здоров'я, у країнах Європи, Ізраїлі та США зафіксували 169 випадків зараження дітей новим видом гепатитом, передає "Еспресо.Захід".
Одна дитина померла. Найбільше хворих виявлено у Великій Британії (114). В Іспанії – 13, в Ізраїлі – 12, у США – 9, у Данії – 6, в Ірландії – 5, у Нідерландах та Італії – по 4, у Норвегії і Франції – по 2. Ще по одному випадку зареєстровано у Бельгії та Румунії.
Хворіють діти різного віку – від 1 місяця до 16 років. У 17 із них так швидко прогресувала, що знадобилася пересадка печінки.
До лікарів діти зверталися з жовтяницею та шлунково-кишковими розладами: болем у животі, діареєю і блювотою. Аналізи показали значне підвищення рівня печінкових ферментів, що вказувало на тяжкий гострий гепатит. Однак проведені дослідження не виявили жодного з вірусів гепатиту, які здатні "впіймати" тестові системи: ні гепатиту А, ні гепатиту В або С, ні гепатиту D чи Е.
74 дитини виділяло аденовіруси – ті, які спричиняють ГРВІ. 20 – SARS-CoV-2, а 19 – і аденовіруси, і SARS-CoV-2, тож учені припускають зв'язок між цим новим видом гепатиту і COVID-19. Вакцинація дітей від коронавірусної інфекції йде нижчими темпами у світі, ніж вакцинація дорослих.
Зараз медики проводять розслідування – детально вивчають історії хвороб, проводять токсикологічні та додаткові мікробіологічні тести.
Тим часом у Центрі громадського здоров'я України нагадують про необхідність вакцинації від гепатиту В. Згідно з Національним календарем щеплень, його проводять у віці до 24 місяців, однак зробити таке щеплення можна будь-коли: і в 30 років, і в 50. Вакцинувати діток від гепатиту від гепатиту В в Україні почали лише 20 років тому, тож усі народжені до 2001 року апріорі не є щепленими.
Вакцинація передбачає введення трьох доз, забезпечує захист на 95% і допомагає сформувати довічний імунітет.
Інфікуватися вірусом гепатитом В можна будь-де: у лікарні, у стоматологічному кабінеті, у перукарні чи вдома. Передається збудник з кров'ю через через заражені предмети: зубні щітки, залізні гребінці, ножиці, бритви.
Одночасно можна заразитися кількома видами вірусу, які викликають запалення печінки. Наприклад, гепатитом С і В. Або гепатитом В та D. Тоді прогноз є гіршим: швидко розвивається цироз печінки, який переходить у рак. Орган відмовляється працювати і єдиним порятунком для такого пацієнта є трансплантація.
У дітей грудного віку, які заразилися від інфікованих матерів, а також у дітей віком до п'яти років хвороба часто переходить у хронічну форму. У таких випадках лікування є довготривалим і не завжди успішним.
Вакцинуватися можна лише від двох видів гепатиту – А та В. У Китаї зареєстрували вакцину від гепатиту Е, однак в інших країнах вона наразі не доступна.
- Актуальне
- Важливе