У Рівному з храму виштовхали журналістів, які зафіксували порушення карантину
Віряни під час Богослужіння у церкві Московського патріархату перебували без масок і не дотримувалися дистанції.
Про це йдеться на ютуб-каналі "Рівне1", передає Еспресо.Захід.
Знімальна група телеканалу "Рівне 1" побувала у нижньому храмі Воскресенського кафедрального собору, де богослужіння проводить УПЦ Московського патріархату.
На опублікованому в мережі відео видно, що люди у храмі стоять дуже близько один до одного. Чимало з них – зі спущеними на підборіддя масками або й узагалі без них.
Варто зауважити, що чимало вірян не заходили під час служби у церкву, а натомість перебували надворі. При цьому вони дотримувалися соціальної дистанції та були у масках.
Як повідомили журналісти, менш ніж за хвилину вони зіштовхнулися з опором невідомих - з натовпу до них вийшли двоє чоловіків, імовірно представники храму. Вони схопили оператора, силоміць повели його до виходу й вимагали видалити усе, що зняли всередині. Такі дії пояснювали захистом своїх інтересів.
Одна з вірянок на запитання про те, чому в храмі не дотримуються карантинних обмежень, почала розповідати про летальні випадки внаслідок щеплення від COVID-19, якій їй нібито відомі.
"Діти молоді вмирають. Жінка молода померла. Вчора щеплення зробила, а сьогодні померла", – стверджувала вона.
На подвір’ї Свято-Георгієвського храму Московського патріархату, де побували також журналісти, віряни вже спілкувалися з правоохоронцями. Там також не підтримують вакцинацію, люди переконані, що всіх, кого щеплять, потім хворіють. Такі настрої підбурюють парафіяни-активісти, які розповсюджують бланки з текстом "про відмову від участі в експериментах".
Попри те, що Рівненщина перейшла у "червону" зону і діють карантинні обмеження, можливість відвідувати богослужіння і масові заходи, не порушуючи правила, є. Для цього необхідно забезпечити на одного учасника не менш ніж 4 кв. м площі, а присутні повинні мати ПЛР-тест, експрес-тест або ковід-сертифікат.
Протоієрей і священник Покровського собору Петро Мартинюк зазначив, що Православна церква України і всі конфесії, які входять до Рівненської ради церков – протестанти і католики, – сформували спільну відповідальну позицію і намагаються доносити своїм вірянам усю інформацію про небезпеку епідеміологічної загрози.
"Вакцинація – не є злом. Вона не заборонена ні Священним писанням, ні будь-якими працями святих отців. Якщо вакцинація йде на благо людини, то вона є корисною", - сказав священник.
- Нагадаємо, з 26 жовтня Рівненська область переходить у "червону" карантинну зону.
- На Волині до церкви впускатимуть тільки вакцинованих.
- Найменше вакцинованих освітян – у трьох областях Західної України.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе