У Рівному на виставці показали унікальні матеріали про Михайла Грушевського
У Рівному вперше експонується виставка про Михайла Грушевського на основі унікальних матеріалів. Експозиція має назву – "Грушевськіана Львівського музею Михайла Грушевського"
Про це повідомляють у Рівненській обласній раді, передає "Еспресо.Захід".
Тут зібрані унікальні матеріали, опрацьовані фахівцями Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові.
"Постать Грушевського – суперечлива, але визначальна в історії становлення України як незалежної держави. Завдяки виставці відвідувачі дізнаються більше про нього як політика і державотворця, про науково-академічну діяльність Грушевського, образ вченого-історика у мистецтві. А також – про непересічну долю його єдиної доньки Катерини - талановитої вченої, дослідниці українського героїчного епосу", – зазначено у повідомленні.
На виставці також представлені портрети Грушевського у виконанні українських художників, які зберігаються у фондах Львівського музею.
На відкритті виставки була презентована короткометражна стрічка "14 місць Михайла Грушевського у Львові", головним режисером якої є Роман Метельський. У фільмі висвітлюються події львівського періоду життя Грушевського, а це 1894 – 1914 роки , та акцентовано увагу на тих місцях у Львові, які стали визначальними для історика.
Довідково
29 вересня 1866 р. у русинському м.Холм (нині - Хелм, Польща) народився Михайло Сергійович Грушевський, професор історії, академік, організатор української науки, політичний діяч, Голова Центральної Ради Української Народної Республіки
За чотирнадцять місяців із 27 березня 1917 р. до 28 травня 1918 р. він на практиці об'єднав народ у націю, звів до робочого стану український парламент, згуртував розрізнені політичні сили, доріс до національного лідера, котрий проголосив історичний IV Універсал від 22 січня 1918 р. - про самостійність України. За останні 300 років країну вперше очолив патріот, бо безкомпромісний провідник Української Народної Республіки в усьому діяв на користь власного народу, котрий перестав ходити в наймитах, допоки німецька окупаційна армія насильно не розпустила Українську Центральну Раду та не зліквідувала УНР.
- Актуальне
- Важливе