У МОЗ пояснили, чи можна стати донором крові після перенесеного COVID-19
В умовах протидії військовій агресії РФ донорство крові має критично важливе значення для збереження життя як військових, так і цивільних громадя
А з огляду на те, що на коронавірус перехворіло понад 4,8 мільйона українців, у Міністерстві охорони здоров'я України вирішили пояснити, чи може така людина здавати кров та коли це найкраще робити, передає "Еспресо.Захід".
Збудник COVID-19 через кров не передається. Основних способів передачі вірусу є два:
- контактний, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа чи очей через руки або інші предмети, що забруднені виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого, та
- краплинний, коли збудник передається від людини до людини під час кашлю або чхання.
Відтак, людина, яка перенесла коронавірусну хворобу, може здавати кров уже через 28 днів після повного одужання. Чому не відразу? Обмеження пов'язані зі станом здоров'я донора, якому потрібно відновитися після перенесеного інфекційного захворювання.
Вакцинація проти коронавірусу також не є протипоказанням до донорства крові, оскільки для вакцинації проти COVID-19 не використовуються "живі" вакцини, які містять ослаблений живий мікроорганізм. Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою і це підтверджує лікар, який проводить огляд потенційного донора, то вона може здати кров.
При проведенні щеплень "живими" вакцинами, наприклад, проти туберкульозу (БЦЖ) чи кору, паротиту та краснухи (КПК), кров також можна здавати, але не раніше, як через чотири тижні.
- У Львові встановили "Дерево життя" як символ подяки донорам крові
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе