У Львові запропонували "ПереТворення"
Четверо яскравих львівських митців шукали Різдва та себе в ньому.
Аудіовізуальний проєкт "ПереТворення", який відкрився у "Дзизі", по-доброму дивує та надихає. Четверо львівських митців – Марія Онещак, Оля Кравченко, Олеся Правдивець та Олесь Коваль – мовою звуку та барви представили власні пошуки Різдва та себе в ньому. А головне – показали: шляхи до Божого дуже різні, але всі ми об'єднані спільною радістю – "Христос рождається", інформує "Еспресо.Захід".
Як розповіла ініціаторка проєкту "ПереТворення", актриса театру ім. Л. Курбаса, співзасновниця гурту "Курба́си" Марія Онещак, їй в руки ще навесні потрапила старенька книжечка колядок з теренів Західної України. Зацікавилася, розгорнула, вчиталася, а згодом і вслухалася – і опинилася не лише під чаром давніх мелодій, а й правічних образів, що снувалися ще з дохристиянських часів і міцно в'язали ті часи із сьогоденням. Згадала про художницю Олю Кравченко, зокрема її роботу, що вписувалася в тезу "Святі серед нас" – про погляд незнайомого чоловіка крізь вікно жовтої маршрутки і запропонувала їй зробити цей проєкт разом. Інакше кажучи, живописно подумати на тему тих коляд, які хотіла б побачити в цьому проєкті.
"Я відібрала коляди, – каже Марія Онещак, – дуже давні, ще, напевно, з язичеських часів, які дуже тонко, ненав'язливо і гармонійно дають радість світла – про створення світу, про господаря і господиню, про хлопця і дівчину, про дитинку і, зрештою, на прославу сонця, місяця і зірок. А Оля створила власні їх відчуття. Ми маємо не в усьому спільні погляди. Але мені дуже подобається Олина несподіваність, здатність йти непротореними стежками. Потім до нас доєдналися Олеся і Олесь з відеоартами й електронним супроводом цих коляд. З нашої єдності народилося магічне дійство, яке в ці святкові дні – особливо промовисте і потрібне".
" Цей проєкт наклався на моє бажання дещо змінити свій стиль малювання, – розповідає Оля Кравченко. – Лики у "ПереТворенні" вже дещо інакші, ніж усі звикли. Однак це не штучні зміни, а мої зміни внутрішні. Поки цей проєкт готувала, я відчувала велике задоволення, відпочивала. Це не ілюстрації коляд, це мої спроби нав'язати контакти з часами, кои люди творили за допомогою глини, крейди та вугілля. Під час "ПереТворення" я зрозуміла для себе, як зараз хочу малювати".
Варте уваги, що кожна картина має QR-код, який перетвориться на пісню у вашому смартфоні, якщо є при собі персональні навушники. Як варте уваги і те, що "ПереТворення" ( яке у тому презентабельному вигляді, який є, фінансово митцям допомого втілити міське управління культури) завершиться у "Дзизі" якраз на Водохреща – 19 січня.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе