Еспресо. Захід

У Львові запрацює перша в місті університетська клініка для чотирилапих

21 листопада, 2022 понедiлок
08:30

Заклад функціонуватиме при Львівському національному університеті ветмедицини та біотехнологій ім. Степана Ґжицького. Раніше лікарі ветеринарної медицини також проводили тут прийом хворих тварин, але лише на кафедрах і лише під час практичних занять зі студентами

Зміст

Деталі майбутньої роботи закладу розкрив інтернет-ресурс для власників домашніх тварин MyDog, передає "Еспресо.Захід".

У новоствореному навчально-виробничому центрі клінічної ветеринарної медицини надаватимуть всю необхідну ветеринарну допомогу. Після реєстрації домашнього улюбленця, фахівець його огляне й встановить попередній діагноз, після чого скерує за потреби на додаткові обстеження та аналізи чи консультацію до вузького спеціаліста.

У клініці облаштували два оглядових кабінети: один для собак, інший — для котів. Обидва оснащені апаратами для проведення УЗД і комп'ютерним обладнанням з відповідним програмним забезпеченням, що дозволить заводити електронні медичні картки та історію хвороби на кожного "хвостатого" пацієнта.

У центрі функціонуватиме ендоскопічний кабінет з відеоендоскопом, лабораторія й кабінет рентгенодіагностики. Також тут буде операційна й маніпуляційна кімнати, діятиме стаціонарне відділення і буде виділено окреме приміщення для перетримки тварин й післяопераційного догляду за чотирилапими.

Медичні послуги надаватимуть кваліфіковані лікарі ветеринарної медицини, але оскільки це — навчально-виробничий центр, асистуватимуть їм студенти, які заодно чергуватимуть і надаватимуть допомогу хворим тваринкам у стаціонарі. І так само як це є в "людських" медзакладах, працюватиме тут також аптека.

У майбутньому у центрі хочуть налагодити співпрацю з волонтерськими організаціями та проводити стерилізацію безпритульних собак і кішок.

Для власників домашніх улюбленців послуги будуть платними. Проте наразі кошторису ще немає. Його опублікують на сайті університету.

Клініка працюватиме за адресою: м. Львів, вул. Костя Левицького, 65, з понеділка по п'ятницю з 09.00 до 17.00. У перспективі роботу закладу планують продовжити до 20.00, а стаціонар працюватиме ще й уночі.

Центр створили за кошти ЄС у рамках Програми Транскордонного Співробітництва. Аналогічні діють в Польщі, зокрема у Природничому університеті Любліна.

Фото: MyDog

  • У Домівці врятованих тварин з'явився новий вихованець – 9-річний кінь Бадді, який прибув із Краматорська. Доправити хвору тварину до Львова допомогла одна з англійських зоозахисних організацій

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
Львів
+15.5°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
6 червня
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
11:17
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
2026, п'ятниця
5 червня
19:15
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
18:52
На Львівщині 6 червня очікуються дощі та грози, місцями град і туман
18:35
Обмін полоненими 05.06.2026
П’ятеро жителів Хмельниччини серед звільнених з російського полону українців
18:18
Анастасія Гнатишин
15-річна львів’янка Анастасія Гнатишин стала чемпіонкою Європи з шахів
17:52
Обмін полоненими 05.06.2026
Двоє жителів Рівненщини серед звільнених з російського полону військових
17:36
Добротвірське водосховище
Апеляційний суд зобов’язав повернути державі 667 га земель Добротвірського водосховища
16:37
Олександр Романчук
Прикарпатець і футболіст збірної України Романчук зворушив жестом у військовому шпиталі на Львівщині
15:43
Обмін полоненими 05.06.2026
З російського полону повернулися четверо волинян та захисник із Маріуполя, мати якого проживає в Ковелі
15:23
обмін
Серед звільнених з полону — четверо прикарпатців повернулися додому
15:05
на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
Фальшива третя дитина: на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
14:37
ТЦК
Посадовця Луцького ТЦК затримали за підозрою в отриманні $7000 за уникнення мобілізації
10:56
пункт пропуску, прикордонники
Рух транспорту через ПП "Солотвино" на кордоні з Румунією призупинять на 10 днів: графік обмежень
10:23
прощання з Героями
На Львівщині 5 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:53
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
09:15
Держкомісія дозволила ексгумацію польських та українських поховань у Львівській, Волинській і Тернопільській областях
08:39
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
2026, четвер
4 червня
19:19
розумні бодікамери, Тернопільщина
На Тернопільщині вперше в Україні впровадили автоматичний запис бодікамер поліцейських при застосуванні зброї
18:45
Посадовцям ТЦК на Закарпатті повідомлено про підозру за незаконне утримання та катування людей
Посадовцям ТЦК на Закарпатті повідомлено про підозру за незаконне утримання та катування людей
18:00
тримав у рабстві
До суду передали справу про 23-річне трудове рабство, в якому підприємець зі Львівщини тримав однокласника
17:23
Ексклюзив
Лассіна Траоре (ліворуч), "Шахтар" - "Карпати"
Рекордні 8 млн євро за Домчака та Фаала: чи змінять "Карпати" свою трансферну філософію
17:00
Олена Рибалко
109-річна львів’янка, яка пережила Голодомор і допомагала повстанцям, відсвяткувала день народження
16:30
У Львові викрили бордель
У Львові викрили бордель і мережу вивезення жінок за кордон: організаторку затримано
15:55
Двоє лікарів, одягнені у спеціальний медичний одяг синього кольору, маски та операційні окуляри, виконують оперативне втручання.
У Львові 8-річному хлопчику видалили одну з найскладніших пухлин мозку
15:18
Приміщення сміттєпереробного заводу всередині
Львів отримав назад майже 1 млн євро авансу за невиконані роботи на сміттєпереробному заводі
14:47
на Львівщині викрили батька та сина
Обіцяли інвалідність і виїзд за кордон за $15 000: на Львівщині викрили батька та сина
Більше новин