У Львові вшановують пам'ять жертв примусової депортації
21 жовтня виповнюється 75 років початку примусової масової депортації населення Західної України, яку провела радянська влада під назвою операція "Захід". З нагоди дня пам'яті депутати разом з громадськістю вшанували українців та поклали квіти до меморіалу Жертвам комуністичного терору у Львові
Про це повідомила голова Львівської обласної ради, Ірина Гримак, передає "Еспресо.Захід".
"Згадуючи про трагічні події нашого минулого, важко утриматися від паралелей зі сьогоденням. Російська влада продовжує застосовувати злочинні методи, примушуючи українців проти їхньої волі залишати тимчасово окуповані території Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Херсонської областей" – йдеться у повідомленні.
1947 року упродовж доби майже 78 тисяч українців з Львівської, Станіславської (Івано-Франківської), Тернопільської та Рівненської областей вивезли до Казахстану та віддалених районів Сибіру.
Підготовка до операції тривала два місяці. Місцеві підрозділи МГБ і МВС склали списки на депортацію. Акція розроблялася співробітниками МГБ. Уся підготовка проводилась у режимі суворої таємності. Секретарі райкомів партії і начальники місцевих підрозділів МГБ були проінформовані про акцію за 2-3 дні, а інші виконавці дізналися про депортацію тільки з початком її реалізації ‒ о 6 годині ранку 21 жовтня 1947 року. В операції "Захід" було залучено 15 750 осіб керівного складу силових відомств і близько 30 тис. солдатів.
Міністр внутрішніх справ СРСР Сергій Круглов доповідав про вилучення із західних областей України 26 682 сімей спецпереселенців або 76 192 особи, зокрема чоловіків ‒ 18 866, жінок ‒ 35 152, дітей ‒ 22 174. З них направлено на комбінат «Карагандавугілля» 3000 сімей або 8191 особу.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.- Актуальне
- Важливе