У Львові розпочався 14-й Тиждень актуальної п'єси
У Львівському театрі ляльок стартував 14 драматургічний освітній фестиваль "Тиждень актуальної пʼєси"
Про це повідомили організатори, інформує Еспресо.Захід
17 листопада у Львівському театрі ляльок розпочався 14 драматургічний освітній фестиваль "Тиждень актуальної пʼєси" . Дійство, яке відбувається за підтримки Проєктного фонду освіти та культури Міністерства закордонних справ Німеччини та Гете Інституту, охоплює сценічні читання 11 текстів фіналістів цьогорічного конкурсу, 5 драматургічних майстер-класів та 1 міжнародний проєкт "Коли не стане росії".
Як висловився про всі 58 надісланих на конкурс п’єс рідер цьогорічного фестивалю, головний режисер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Давид Петросян, цікавим є той факт, що драматурги починають знову повертатись до тем, які не пов’язані з війною. "З одного боку, війна стає для нас неприємною буденністю, до якої ми поступово звикаємо, - каже режисер. - З іншого боку, з глядачами театр говорить на різні теми сучасною мовою. Поступово з’являються досить свідомо тексти про війну, в яких драматурги вже аналізують ситуацію, в якій опинилась країна, і менш емоційно міркують про свій досвід, який сьогодні може бути досить цікавим для втілення на сцені. Серед текстів, які я прочитав, вже є такі, які впевнено можна втілювати на сцені. Бо як режисер, я перш за все дивлюсь на можливість реалізації драматургії. Думаю, в перспективі можна втілити пару цьогорічних текстів на базі національного театру".
Інший експерт цьогорічного конкурсу, драматург Олег Михайлов відзначив, що цього року шароварщини та її молодшої сестри байрактарщини у представлених текстах було дуже мало. Хоча питання тупцювання драматургів на одному місці, де ростуть 5-6 сюжетів, розтиражованих інтернетом, залишається відкритим. "На жаль, ця війна більша і ширша за ті теми, що беруть до роботи молоді автори, - зауважує Олег Михайлов. - Війна проникла в нас глибше, ніж нам хотілося б. І працювати з цим театру доведеться довго та боляче. Якщо він, звісно, взагалі за це візьметься".
Протилежне враження склалося у Валентини Єременко-Ворожбіт - режисерки, що працює з текстом та музикою в драмі та опері: "Мені було дуже цікаво. І лють була, і здивування, і шок від себе, що деякі речі мені сподобались, які абсолютно мені не властиві. Іноді виникало питання "нахіба"? цей текст відправили. чи точніше - його написали.. А ще мене вразило розмаїття жанрів і стилів, які автори використовували, щоб говорити про війну. Тобто, відсотків 90%, як мені здалося (хоча, я ще той математик) текстів були саме на цю тему, що, вважаю, надважливо. Але ЯК про це говорили - це було дуже круто. Ну типу "а ,що, і так теж можна було?!!". Дякую за цю можливість".
Звучали і жорсткіші оцінки. Але у підсумку складений шорт-лист переможців конкурсу виглядає так: Ігор Носовський "Стікери", Артур Сумароков "Мемель-Дніпро", Ніна Захоженко "Перевізник", Тетяна Киценко "Все лишилося в Маріуполі", Наталка Блок "Життя не зупинити", Оксана Савченко "Моє пекло", Сергій Кулибишев "Величне століття. Веселе", Стана Корунна "Як я звозила війну у відпустку", Пьотр Армяновські "Мені автомат", Тетяна Киценко "Баба Тома", Надія Василишина "Sensettve content".
Винагороду 10000 гривень отримає автор тексту "Стікери" Ігор Носовський, що набрав найвищий рейтинговий бал.
- У театрі ім. Заньковецької прем'єра вистави "Вороги. Історія любові" за романом лауреата Нобелівської премії з літератури Іцхака Башевіса Зінґера
- Актуальне
- Важливе