У Львові оживуть 12 солоспівів Барвінського
12 солоспівів, що їх Василь Барвінський відтворив по пам'яті після повернення з Мордовії, ляжуть в основу вистави "Барвінський. Право на особисте".
Вистава "Барвінський. Право на особисте" відбудеться 11 грудня в театральному центрі "Слово І голоС / Word and Voice", інформує "Еспресо.Захід".
Шість мініатюр на українські теми" Василя Барвінського – першого українського композитора, ноти якого широко видавали в Європі, США та Японії , європейці розкупили буквально за чотири місяці. Мова про 1000 примірників, що для 1925 року було явищем нечуваним. Але не про це буде мова у виставі "Барвінський. Право на особисте", яка відбудеться 11 грудня в театральному центрі "Слово І голоС / Word and Voice".
Концерт-вистава актриси Наталки Половинки, піаніста Йожефа Ерміня та скрипаля Марка Комонька, де за головного героя є, властиво, сповнена глибокої гідності людини сама музика, створений як присвята пам’яті воїнів Небесної Сотні та дню народження Василя Барвінського. У його основі – солоспіви Василя Барвінського.
Мова вже про третій художній крок великого проекту "Барвінський", що його центр "Слово і голоС" здійснює від 2018 року – попередньо "Барвінський. Любов"(спільно з Симфонічним оркестром Львівської Національної опери) та "Барвінський. Повернення в Україну" (спільно з Симфонічним оркестром Львівської національної філармонії).
Нагадаємо, 1948 року на подвір’ї Львівської консерваторії радянський режим спалив усі твори недавнього її очільника, Василя Барвінського, а самого композитора арештував і засудив на 10 років таборів і заслання в Мордовії. Незважаючи на заборону писати музику, "композитор без нот", як із гіркотою сам казав про себе, Василь Барвінський далі творив, а ще намагався по пам'яті відтворити спалені ноти. Так оживуть 12 солоспівів, які лягли в основу "Барвінський. Право на особисте".
"Василь Барвінський – з велетнів, – говорить авторка проєкту Наталка Половинка. – Вони – Сковорода, Шевченко, Леся Українка, Барвінський, Стус та інші – досі в своїм краю не пізнані. Ця робота – мій простий людський уклін вдячності. За науку шляхетності. Воїни цієї землі, служителі й оборонці Любові, залишаються беззахисними – і перемагають. Дванадцять солоспівів чинять Учту, і ми причащаємося Бога-України-себе самих".
Фото: фб-сторінка "Слово І голоС"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе