У Львові найспекотніше 24 червня за весь час спостережень. Чому так і як вберегтися?
Сьогодні, 24 червня, у Львові зафіксували температурний рекорд.
Про це "Еспресо.Захід" повідомили у Львівському гідромедцентрі.
"Станом на 12:00 у Львові зафіксовано температуру +30,6. До кінця дня температура підніметься до +32-33. За весь період спостереження з 1946 року попередній температурний рекорд цього дня був зафіксований у 2016 році і становив +29,7", – сказали в обласному гідромедцентрі.
Читайте також: Спека, фонтани і львів'яни. Фото
Цікаво, що вчора, 23 червня, у Львові хоч і був дуже спекотний день, однак температурний рекорд не було побито. Адже вчора максимальна температура становила +31,9, однак у 2000 році зафіксували +32, 9.
Загалом у гідромедцентрі відзначають, що літо має бути літом, тому такі тепмператури не є аномальними.
Глобальне потепління і зміни клімату
Іншої думки притримуються екоактивісти, які говорять про глобальні кліматичні зміни через світове потепління спричинене людською діяльністю.
"Позначка вище +30 на термометрі - не вирок, але доволі серйозне попередження: кліматична зміна тут і зараз, й одним із проявів нашої вразливості до неї є несприйняття надмірної спеки", – пишуть ГО "Плато".
Активісти наголошують, що варто переосмисливти стандарти просторового планування, додавши до них природоорієнтовані рішення.
"Зелені зупинки, дахи, фасади, перголи, різнотрав'я і, звісно ж, дерева здатні знизити температуру поверхонь навіть до 20% Не менш важливими є "блакитні" рішення – дощові садки, резервуари для накопичення опадів та водойми зволожують та охолоджують повітря за рахунок довшого утримання води в екосистемі", – кажуть в ГО "Плато".
Читайте також: Менше косити й більше різнотрав’я: як Львів пристосовують до наслідків глобального потепління
Відомий львівський вчений та полярник Ігор Дикий, який на станції Академік Вернадський в Антарктиді загалом провів близько 3,5-4 років, відзначив в інтерв’ю "Еспресо.Захід", що зміни клімату – це не вигадка, це реальність, яку спостерігають по всій планеті.
"Антарктида брендова саме в контексті зміни клімату. Тому що вона є індикатором змін на планеті. Танення льодовиків веде до зміни фауни та біомів, формується антарктична тундра, якої раніше там не було. Антарктида починає зеленіти, з’являються мохи та лишайники. На власні очі бачив ці динамічні та швидкі зміни навіть в короткому розрізі у 15 років. Адже вперше там побув ще у 2006 році, а мій крайній раз був минулого року", – сказав Ігор Дикий. (Очікуйте незабаром на велике інтерв’ю Ігоря Дикого, яке він дав "Еспресо.Захід").
Поради лікарів, як вберегти себе у спекотні дні
Що потрібно знати, аби не впасти від теплового удару, розповів лікар з медицини невідкладних станів Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф Ростислав Івченко.
"Тривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним, проте не менш небезпечним є перебування у спекотних приміщеннях. Тепловий від сонячного удару відрізняється тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова. Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи. Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці, тепловий удар – підвищена температура повітря й надмірна вологість (що притаманне нашому регіону). Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом", – каже лікар.
Найважливіші заходи запобігання теплового удару:
- Уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну вологу погоду;
- Немовлята, люди похилого віку, спортсмени, люди з надлишковою вагою, та люди які працюють на відкритій місцевості – найбільш вразливі групи;
- Дітки чи тварини, яких залишили в авто, мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може сягати небезпечних рівнів.
Перша допомога постраждалим від теплового та сонячного удару:
- Перемістіть людину в затінок, забезпечте вільне надходження кисню до організму, розстебніть комір або сорочку;
- Прикладіть пакети з льодом чи пляшку з холодною водою до шиї та в ділянки пахв;
- Потерпілого можна огорнути вологим холодним рушником;
- Якщо людина може пити, дайте прохолодну негазовану воду або інші напої без алкоголю чи кофеїну;
- Виміряйте температуру тіла постраждалого та за потреби, охолоджуйте його далі.
- У разі блювання, покладіть потерпілого на бік.
"Потрібно пам’ятати, що у кожної людини симптоми можуть різнитися. Запідозривши тепловий чи сонячний удар, потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги", – підсумовує лікар Ростислав Івченко.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе