У Львові мистецтво зустрінеться з жахом війни у проєкті "На межі"
У галереї Львівської національної академії мистецтв відкриють виставку "На межі", де різні художні матеріали поєднають мистецьки поєднають з уламками ворожої зброї
Про це повідомила галерея Львівської національної академії мистецтв, інформує Еспресо. Захід
12 червня у галереї Львівської національної академії мистецтв відкриють виставку "На межі", де вперше у Львові запрезентують твори художнього металу, дерева та кераміки в поєднанні з уламками ворожої зброї. ЇХ автори – студенти, випускники та викладачі трьох кафедр факультету Декоративно-прикладного мистецтва ЛНАМ.
Як розповіли у галереї, до експозицї увійдуть понад 50 композицій, виконаних протягом квітня-травня цього року на базі творчих майстерень кафедр художнього металу, художнього дерева та художньої кераміки ЛНАМ. Над творенням експериментальних композицій студенти працювали спільно з викладачами та випускниками. Серед учасників: Орест Івасюта, Олег Боньковський, Петро Грицюк, Василь Боднарчук, Степан Андрусів, Володимир Іванишин, Назар Симотюк та ін. Координували роботу завідувачі кафедр Орест Голубець, Іван Франк та Наталія Бенях. Варте уваги, що кожен твір має власну історію, пов’язану із використаними у ньому уламків зброї.
"На межі"‒ це унікальний проєкт, що глибоко проникає в питання про природу мистецтва, закликаючи думати про межі, які розділяють мир та насилля, гармонію та хаос, - йдеться в анотації виставки. - Це проєкт, де мистецтво зустрічається з жахом війни і, одночасно, розмиваються межі, які існують між життям і вбивством, природою і зброєю. Особливий естетичний ефект і глибина теми передається неочікуваним поєднанням матеріалів… Такий синтез матеріалів – це насамперед про емоційне сприйняття. Матеріали стикаються і співіснують у творчому процесі, створюючи різкий контраст та привертаючи увагу до питань меж, які виникають у житті, війні та мистецтві ".
Важливо, що експонуватиметься ця виставка тільки тиждень. А далі її побачать у різних містах Європи.
- Через підрив Каховської ГЕС затоплені понад 20 пам'яток культури
- Актуальне
- Важливе