У Львові 100-ту Оссолінську зустріч приурочили виживанню музеїв в часи війни та миру
У Львові під час традиційної - уже сотої - Оссолінської зустрічі говоритимуть про проблеми виживання музеїв в часи війни та миру на прикладі України
Про це повідомило Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон, інформує Еспресо.Захід.
У Львові 14 червня триває ювілейна - 100-та – Оссолінська зустріч, приурочена цього разу темі "Мистецтво ви(жити). Музеї в часи війни і миру". Оскільки війна найяскравіше проілюструвала всі виклики, з якими стикаються, зокрема, українські музеї, розмова обіцяє бути бути справді предметною. А триватиме за участі президентки Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв ІСОМ Анастасією Чередниченко та президента Польського національного комітету Міжнародної ради музеїв ІСОМ Пьотра Рипсона. Реалізована за фінансової підтримки міністра культури та національної спадщини з Фонду промоції культури зустріч транслюватиметься на fb-каналах ЛННБ України ім. В. Стефаника та Національного інституту імені Оссолінських.
Як наголосили в анонсі події, дев’ятирічна російсько-українська війна найяскравіше показала драматичні випробування, з якими зіткнулися українські музейники – зокрема щодо захисту своїх колекцій. Символом цієї драми, що найкраще демонструє реалії війни, можуть стати колекції золота скіфів, про які йшлося на початках російської агресії, так і тепер.Відразу після анексії Криму в 2014 році почалася судова тяганина за предмети, що їх 4 кримських музеї та Музей історичних коштовностей України в Києві надали для виставки "Крим. Золото і таємниці Чорного моря" в Нідерландах. Сприятливий для України вердикт, у якому зазначалося, що об’єкти "є частиною культурної спадщини України, яка існує як незалежна держава з 1991 року", було прийнято за сім років. Але те, що вирішується в судах на підставі закону та аргументів сторін, у реаліях війни перетворюється на право сильнішого. У травні 2022 року з краєзнавчого музею в Мелітополі російські окупанти серед іншого вивезли збірку скіфського золота.
У межах 100-тої Оссолінської зустрічі відкрилися також пленерна виставка "Музей... "з любові до мистецтва і країни". 200 років Музею князів Любомирських" та виставка "Книжкова Європеана".
Нагадаємо, що "Оссолінські зустрічі" організовані під патронатом генерального консула РП у Львові від 2006 року. Учасниками цих зустрічей є знані представники культури, науки і політики, які займаються проблемами польсько-українських взаємин.
- Як галичанин Ян Андрушевський об’єднав Україну та Польщу за 100 років по смерті
- Актуальне
- Важливе