Кого можуть позбавити пенсій вже у грудні та для чого потрібна ідентифікація
Ідентифікація можлива за особистого візиту, через онлайн-кабінет Пенсійного фонду, або ж за допомогою відеодзвінку
Про те, хто може залишитись без пенсії, та, що необхідно зробити, аби цього не трапилось, розповідає "Еспресо Захід".
Фізична ідентифікація. Для чого та кому проходити
Цей процес необхідний для пенсіонерів зі статусом ВПО, яких взяли на облік до початку повномасштабного вторгнення та отримують пенсійні виплати у "Ощадбанку". Проходити його необхідно кожні шість місяців з дня проведення попередньої ідентифікації.
У разі відмови від цього підтвердження, Пенсійний фонд може заморозити виплати вже з грудня цьогоріч. А надалі, з 2025 року, якщо рахунки пенсіонерів зі статусом ВПО не використовувалися протягом року або вони не пройшли ідентифікацію, то кошти з них можуть повертати на рахунки ПФУ. Проте вилучення не відбуватиметься, якщо на них наклали арешт, або інші обтяження.
Проте важливо зазначити, що у разі непроходження перевірки кошти будуть накопичуватись на розрахунковому рахунку до моменту, коли пенсіонер таки пройде ідентифікацію. Тоді ж заморожені виплати й переведуть на його рахунок.
Як відбувається ідентифікація
Цей процес можливо виконати трьома способами:
- особисто – у відділеннях АТ "Ощадбанк" або у сервісних центрах Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу; через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою Дія.Підпису;
- поштою (у разі перебування пенсіонера за кордоном) – необхідно отримати у посольстві або консульстві посвідчення про перебування в живих та направити його до територіального органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Останнє можна зробити поштою, або ж через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
- онлайн – за допомогою відеоконференцзв'язку в територіальному органі ПФУ. Заяву на це можна подати через вебпортал електронних послуг, або ж контакт-центр Пенсійного фонду. Після цього призначать дату та час проведення, а усю необхідну інформацію надішлють на електронну адресу заявника. Процес відеоідентифікації триватиме близько 20 хвилин, а його результати також надішлють на електронну пошту.
Зазначимо, що, якщо пенсіонера не влаштовує призначений час відеоконференції, він може він може їх перенести, надіславши звернення на електронну адресу з питань ідентифікації – [email protected].
- Актуальне
- Важливе