У Львівській ОДА пояснили, чому уряд не виділив кошти на розвиток спортивної інфраструктури області
Чотири проєкти спортивної інфраструктури на Львівщині, які не пройшли конкурсу на субвенцію з державного бюджету, не відповідали всім обов'язковим вимогам.
Про це для Еспресо. Захід розповів керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім'як. Єдиний об'єкт, який, на думку чиновника, мав шанси перемогти – це ЛКП "Палац ігрових видів спорту". Однак його на конкурс так і не подали.
На розгляд комісії Міністерству молоді та спорту потрапили об'єкти з Дрогобича, Самбора, Червонограда, і Борислава. Ці об'єкти подавали об’єднані територіальні громади.
"Конкурс передбачав чіткі критерії для тих, хто може пройти. Що було дуже важливо – на час розгляду такої заявки, мала вже бути декларація про початок будівельних робіт. Стадіон "Галичина" в Дрогобичі – це недобудований об'єкт, який будували ще до Євро-2012.
Також подавали спорткомплекс "Шахтар" у Червонограді, який будують і цього року вже закінчать. "Нафтовик" (Борислав) – діючий комплекс, але передбачалась реконструкція. Самбір – також подається на конкурс, щоб добудувати.
На всіх, по суті, відбуваються роботи. Одна з головних умов: ці об'єкти, які подавались на кошти міністерства, мали відповідати одному ключовому критерію – об'єкт може зайти на міністерську субвенцію за умови, що на ньому будуть відбуватись заходи загальнодержавного рівня з п'яти олімпійських видів спорту. Така філософія Міністерства зрозуміла і правильна. Вони хочуть вкладати гроші в ті бази, які будуть корисні для держави, не лише для окремої області чи району.
Ми клопотали, щоб до цього переліку Львів подав проект "Палац ігрових видів спорту на Сихові. Це проєкт, над яким працюють третій рік, і він мав підтримку, враховуючи масштабність. А Львів відмовився і не подав", – розповів Хім‘як.
З усієї України на субвенцію подали близько 120 проєктів. Комісію пройшло 11 проєктів спортивної інфраструктури в регіонах.
"Проєкти, які подавала Львівщина, не пройшли. Там є і справді слушні зауваження. Наприклад, про Самбір чи Червоноград – дійсно, не можна проводити заходи загальнодержавного рівня з п'яти видів спорту."
Реальний шанс, вважають в ЛОДА, може мати лише спортивний комплекс на Сихові.
"На майбутнє хочу, щоб у Львові таки був великий мультифункціональний комплекс. І друге – хотілося б, аби ці кілька громад були настільки фінансово спроможними, що зможуть подаватись і перемагати на таких конкурсах. Адже об'єкт мало побудувати, його потрібно ще й утримувати", – підсумував чиновник.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів України розподілив 800 мільйонів гривень субвенції місцевим бюджетам. Фінансування отримали 11 проєктів спортивної інфраструктури в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій і Черкаській областях. Спортивні об’єкти Львівщини додаткового фінансування з держбюджету не отримали.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе