У Львівській області не дорахувалися 200 хворих із раком грудної залози
Через пандемію і карантинні обмеження люди не звертаються до лікарів із наявними проблемами та не проходять профілактичних оглядів.
На цьому наголосив під час пресбрифінгу заступник керівника Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда, передає "Еспресо.Захід".
"У середньому за рік виявляємо 930 хворих, а у 2020 виявили тільки 730. Тобто захворюваність зменшилася на 25%. Але це – хибний показник тому, що захворюваність не може зменшитися. Це просто менше людей звернулося із захворюванням і, на жаль, звернулося менше у І-ІІ стадії. Занедбаність зросла на 25,9%. Це - майже на 3% більше порівняно з 2019 роком", - зазначив Олег Дуда.
За його словами, COVID-19 змінив парадигму мислення. Пацієнти забули про всі захворювання – онкологічні, неврологічні, кардіологічні. На жаль, забули і про патології грудної залози. А грудна залоза є форпостом - по ній можна визначити, яким є рівень надання допомоги онкохворим у країні.
"Стартував місяць профілактики і раннього виявлення раку грудної залози, тож ми запрошуємо жінок пройти безкоштовне скринінгове обстеження. На Львівщині працює сім скринінгових центрів, де є хороша якісна цифрова апаратура, придбана за підтримки Світового банку, яка нічим не відрізняється від обладнання, яке є у клініках Німеччини, Великої Британії чи будь-якій іншій європейській державі. Є багато приватних закладів, де можна зробити мамографію. Таке обстеження рекомендоване всім жінкам, починаючи зі 45 років. А до цього необхідно проходити ультразвукове обстеження", - нагадав лікар.
Він підкреслив, що мамографія є абсолютно безболісною і не травматичною. "Потрібно просто прийти і переконатися, що ви здорові! Для цього необхідно або звернутися до сімейного лікаря, який навіть по телефону може дати електронне скерування до мамолога чи безпосередньо на мамографію, або прийти у скринінговий центр і вже лікуючий лікар на місці дасть вам скерування та проведе обстеження. У скринінговому центрі може бути черга, бо ми обстежуємо здорових людей. Якщо ж є підозра на захворювання, то, звісно, це обстеження проводиться відразу. З тисячі обстежених жінок лише у шістьох виявляємо маленькі пухлини, які не потребують складного лікування", - повідомив заступник керівника Львівського онкоцентру.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе