У Львівській міськраді сподіваються восени отримати ділянку під новий полігон для сміття
Після п'яти років від часу Грибовицької трагедії питання перейшло з політичної площини у практичну.
Про те, як просувається процес отримання ділянки під новий полігон, у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
"Зараз маємо дуже серйозний прогрес у співпраці між міністерством захисту довкілля та природних ресурсів і обласною адміністрацією. Вже було декілька робочих нарад з Максимом Козицьким і міністром, на яких знайшли повне порозуміння. Розробили чіткий план дій і визначили конкретні ділянки під полігони. І, думаю, у найближчому часі ми вийдемо на фіналізацію наших спільних рішень. Зараз пан Козицький та пан Абрамовський зайняли державницьку позицію у цьому питанні. Вони реально вникли в проблематику і взялись її вирішувати", - зазначив мер Львова.
Робоча група вже здійснювала виїзди на територію і в загальному вона підходить для міста.
"Сподіваємось, що матимемо оформлену документацію на осінь цього року. Площа під полігон буде більше 50 га. Нам цього вистачить, певне, на наступні 50 років. Ще добре, що вона у віддаленому місці, де до найближчих населених пунктів значна відстань. Бо завжди, коли виділяли якусь ділянку, наступного дня на ній починались протести. Спеціально створені – бо це велика політика", - додав Андрій Садовий.
Також він висловив сподівання, що проблема зі сміттям буде вирішуватись не лише для Львова, але й для цілої області загалом.
Інформацію про те, що питання полігонів ТПВ, не лише для міста, але й для області, зрушило з мертвої точки, підтвердили також у Львівській ОДА. Заступник голови обласної адміністрації Юрій Бучко у коментарі для "Еспресо.Захід" зазначив:
"Наразі розробляється технічна документація щодо ділянки, яка може перейти місту під полігон. Там є достатньо великий шматок землі. Зараз там проводиться інвентаризація, далі мають присвоїти кадастровий номер, провести дослідження геології та геодезії. І, у випадку, якщо вона підходитиме по усіх параметрах, то визначимо площу, яка потрібна, та відбудеться її передача місту".
Чиновник зазначив, що процеси підготовки ділянки та передачі її Львову можуть тривати близько чотирьох місяців.
Також він нагадав, що на Львівщині розроблений регіональний план поводження з ТПВ, де передбачено п'ять полігонів: це і той, що для Львова, і вже діючі, і ті, які мають створювати наново. Цей документ досі перебуває на затвердженні у міністерстві.
Андрій Садовий не захотів називати місця, яке розглядається під новий полігон, проте раніше у львівських медіа з'явилась інформація, що може йтися про земельні ділянки у Яворівському районі, на території підприємства "Сірка", зокрема біля Немирова та Старого Яру. Також під полігон ТПВ пропонують колишні кар’єри у Великому Любіні, що у Городоцькому районі, та в Добрянах на Стрийщині.
Нагадаємо, черговий виток історії з новим полігоном для ТПВ виник на початку року. Тоді стало відомо, що мерія скаржилась у Львівську облраду на те, що обласна адміністрація не реагує на прохання виділити ділянки під полігон для міста. В обласній раді обіцяли посприяти у вирішенні проблеми, але представники профільної депутатської комісії наголосили на бездіяльності міської влади Львова, яка впродовж п'яти років не спромоглась вирішити це питання.
Так само пояснили стан справ і в ЛОДА, зазначивши, що готові до співпраці, але від Львова поки не було жодної конкретики у цьому питанні.
Тоді це виглядало на чергову імітацію процесу отримання ділянки, проте, схоже, проблема зрушила з мертвої точки.
Відзначимо, що сміттєзвалище, яким користувався Львів, було закрито після Грибовицької трагедії у кінці травня 2016 року. Тоді місто почало возити свої відходи по звалищах на території цілої України. Нерідко доходило до зловживань, і ТПВ зі Львова знаходили у безлюдних місцях у різних областях.
Ще двічі місто опинялось у сміттєвих завалах, з яких його рятувала обласна влада, яку тоді очолював Олег Синютка. Врешті, ЛОДА на рік перебрала на себе функцію вивезення відходів зі Львова.
Андрій Садовий від моменту трагедії перевів її причини та наслідки у політичну площину. Він не торкався того, що сам кілька разів обіцяв закрити сміттєзвалище, яке вже давно було переповненим і аварійним, а у всьому звинувачував тодішню центральну та обласну владу.
Так само місто відкидало усі варіанти з ділянкою під новий полігон для ТПВ, як неприйнятні. Відзначимо, що у 2017 році спеціальна комісія, створена при ЛМР, також відхилила пропозицію з полігоном на території яворівської "Сірки", яка зараз знову розглядається, як пріоритетна.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе