У львівській кав’ярні-галереї "Штука" завершилась фотовиставка "Забуті українські церкви канадських прерій"
Авторка вважає, що проблему збереження українських церков у Канаді міг би вирішити досвід львівського Шевченківського гаю.
Про мету організації виставки "Еспресо.Захід" розповіли власник "Штуки" Євген Булавін та авторка експозиції Устина Стефанчук.
Виставка стартувала 5 липня та тривала до 26 липня. У рамках "Забутих українських церков канадських прерій" було представлено 18 фотоекспонатів, до кожного знімка додавалась анотація про окремий сакральний об’єкт. Усі знімки створила журналістка, дослідниця історій українців у Канаді Устина Стефанчук.
Пані Стефанчук розповідає: "Виставка є важливою, тому що, на жаль, про історію й релігійне життя українських поселенців у Канаді мало що відомо у сучасній Україні. Оперують лише загальними, заяложеними фактами, які не зображають реальної картини".
За словами Устини, найстарішу сфотографовану церкву сконструювали у 1903 році вихідці з України. Особливо актуальною виставка є для мешканців Галичини та Буковини, адже українці саме з цих регіонів на початку 20 століття зводили храми, що тепер потребують збереження.
"Ми хотіли привернути увагу до спустіння українських поселень у Канаді. Без людей храми у цих поселеннях занепадають. Більшість представлених нами церков вже закриті, тому постає питання у розв'язанні проблеми їх збереження. Можливим вирішенням цієї проблеми могло б стати створення у Канаді скансену українських храмів, який був би схожим на наш львівський Музей народної архітектури та побуту імені Шептицького", – пояснює пан Булавін.
Окрім цього, Євген Булавін анонсує нову фотовиставку у "Штуці" – "Яблуневий Спас". Йдеться про представлення близько 15 кольорових світлин Юліана Дороша. Відкриття планують на середу, 4 серпня. "Штука", що розташовується на вулиці Котлярській, 8, запрошує гостей щодня з 10:00 до 20:00.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе