У ЛМР вкотре пообіцяли надати Держзв’язку землю замість ділянки у Митрополичих садах
Вони мали надати її ще у 2016 році, проте досі зволікали з цим.
Позицію ЛМР озвучив заступник міського голови Любомир Зубач, інформує "Еспресо.Захід".
"Сьогодні міський голова Львова мав розмову з прем’єр-міністром. Бо така ситуація нікому не робить честі. На щастя, є розуміння і порозуміння. Митрополичі сади, які закладав Андрей Шептицький, є і залишаються за Церквою. Водночас місто пошукає і запропонує альтернативну ділянку для військових-зв'язківців, де вони зможуть розмістити своє спецобладнання", - зазначив чиновник.
Він також зізнається у тому, що нещодавно депутати ЛМР передали ділянку Митрополичих садів церкві, але натомість не виділили нової території для військових. А тепер висловлює нерозуміння, чому розгорівся скандал:
"Вчора зненацька військові-зв'язківці вирішили проводити протягом чотирьох днів у Митрополичих садах навчання, пригнали кілька машин важкої техніки. Але розмістити усю ту важку техніку на тому клаптику землі (трьох сотих) нереально. Очевидно, у церкві занепокоїлись, чи у Митрополичих садах виживуть після цих навчань дерева. Та й взагалі після того, як концерн пішов до суду, з певних причин Церква засумнівались у їхніх намірах", - пише Любомир Зубач.
Фото: фейсбук-сторінка Любомира Зубача
Позицію іншої сторони конфлікту сьогодні було озвучено на брифінгу у Львівській ОДА. Вона зводиться до того, що у міській раді ще у 2016 році пообіцяли надати зв’язківцям нову ділянку, взамін тієї, що розташована у Садах, проте не зробили цього. Натомість передали їхню землю з об’єктами та комунікаціями Церкві, чим фактично породили цей конфлікт:
"Зазначена ділянка перебуває у фактичному користуванні Львівської філії Концерну РРТ, входить до сфери управління адміністрації Держспецзв'язку. Рішенням Львівського облвиконкому ця земельна ділянка була передана для потреб зв'язку у 1951 році. З того часу концерн за власні кошти побудував на ній кілька технічних споруджень. Протягом багатьох років КРРТ намагався оформити ділянку офіційно, але львівська влада повертала документи без розгляду".
Далі у повідомленні йдеться, що у 2016 року місто запропонувало Концерну РРТ розібрати одну з трьох веж в обмін на те, що місто передасть концерну 15 соток землі для побудови аналогічної вежі:
"Свою частину угоди Концерн РРТ виконав: розібрав вежу, що коштувало 739 тис. грн, обладнання було перенесено на інші об'єкти підприємства. Однак документи про реєстрацію речових прав на об'єкти нерухомого майна Концерну були повернуті без розгляду.
У 2020 року, не маючи на те повноважень, місцева рада передала землю, яка перебуває у користуванні Концерну РРТ і яку концерн намагався оформити багато років, представникам церкви. Спір щодо ділянки та розміщеного на ній майна зараз вирішується у судовому порядку (справа № 461/6787/17 - по майну та № 914/3293/20 - по землі).
Концерн РРТ кілька років намагався вийти на діалог з Львівською мерією з приводу ділянки та недотриманням муніципальною владою домовленостей. Муніципальна влада відмовляється від діалогу і замість того використовує власні медіаресурси для поширення неправдивої інформації".
- Нагадаємо, вчора, 22 червня зв’язківці приїхали на свій об’єкт, проте представники церкви не впустили їх туди, хоч були попереджені про навчання ще 18 червня. Натомість речник Львівської Архиєпархії УГКЦ Павло Дроздяк написав на своїй facebook-сторінці, начебто відбулася "спроба рейдерського захоплення Митрополичих садів" зі сторони Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.
- Сьогодні у коментарі для "Еспресо.Захід" головний інженер Львівської філії Концерну Василь Пилипів розповів, що жодного захоплення немає, а відбуваються планові навчання та випробування системи зв’язку.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе