У Хмельницьку продають протезний завод, щоб зберегти виробництво
У Хмельницькому виставили на продаж протезний завод. Стартовою вартістю державного підприємства вказали майже 49,5 мільйона гривень
Про це розповідає видання "Всім", передає "Еспресо.Захід".
Покупця планують визначити на аукціоні 18 жовтня у системі електронних торгів "Prozorro. Продажі". Його оберуть з-поміж учасників, які запропонують найбільшу ціну. На кінцеву вартість нарахують ПДВ, тому фактично мінімальна сума, яку планують вторгувати, складає майже 59,4 мільйона гривень.
У Фонді державного майна пояснили, чому вирішили продати цей завод.
"Через зростання попиту український протезний ринок має постійно модернізуватися. Державним підприємствам все складніше працювати і конкурувати з приватними виробниками, які технологічно прогресивніші. За таких ринкових умов приватизація безумовно дозволить їм зберегти виробництво, кваліфікований персонал, а також освоїти нові технології і наростити виробничі потужності", — повідомили журналістам "Всім" у фонді.
Там зазначили, що у грудні минулого року Міністерство соціальної політики передало у сферу управління Фонду 17 протезно-ортопедичних підприємств, в тому числі й хмельницьке. Протягом кількох місяців до цього проводили консультації з різними державними інституціями та громадськими організаціями, які опікуються питанням протезування військових та цивільних, аби почути їхню позицію з приводу збереження балансу між комерційним та державним ринком. У більшості згаданих установ висловилися за те, щоб залишити державі функції сертифікації та контролю за ринком виготовлення протезів.
Саме хмельницький протезний завод став першим серед тих, які планують продати. У Фонді держмайна повідомляють, що підприємство може виготовляти близько 300 видів протезів за європейськими технологіями. При цьому 2022 року воно отримало збиток у 500 тисяч гривень, а за перше півріччя 2023 року — прибуток у 36 тисяч гривень. Мало того, приватні виробники переманюють працівників держпідприємства вищими зарплатами. Втрату працівників підтверджує й фінансова звітність установи. Якщо 2020 року фахівців там було 87, то на середину цього року майже вдвічі менше — 47.
Про конкуренцію з приватними компаніями у грудні минулого року говорив і заступник директора підприємства Володимир Кльорик. За його словами, у відділах соцзахисту чиновники видають направлення не на його підприємство, а на інші. Хоча в управління соцзахисту Хмельницької міськради це заперечували та казали, що лише пропонують людям обрати, де робити протез. Про це повідомляв сайт громадської організації "Жіночий антикорупційний рух".
- Нагадаємо, у Хмельницькому відкрили перший в Україні ветеранський хаб
- Актуальне
- Важливе