Повний пакет соцпослуг і професійне навчання: представник 38-ї окремої бригади Олександр Молодий розповів, чому варто мобілізуватись у морську піхоту
Стати частиною морської збройної родини у складі ЗСУ можуть усі українці, які мають велике бажання знищувати ворогів. Адже у Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти
Морську піхоту вважають елітним військовим підрозділом у будь-якій армії світу, і Україна не виняток. Українська морська піхота, створена ще у 1918 році, в часи Гетьманату Скоропадського, вже понад століття зберігає дух і традиції, властиві лише цьому елітному роду військ
Еспресо.Захід поспілкувався з сержантом 38-ї окремої бригади морської піхоти Олександром Молодим про те, які спеціальності зараз потрібні найбільше, що отримає військовослужбовець після мобілізації і які умови навчання пропонують для воїнів
Рекрутинговий центр 38- ї окремої бригади морської піхоти відкрили нещодавно, кого найбільше зараз потребуєте ?
Ну, станом на нині, найбільше потребуємо вмотивованих людей. Насправді якщо людина приходить і вона хоче служити, то, відповідно, ми надаємо хороше навчання. Нас вчать довго, нас вчать ретельно. Звісно, що найбільше нам потрібні штурмовики, тобто молоді, сильні, здорові хлопці.
Дуже великою є потреба в операторах БПЛА. Також нам потрібні діловоди, критично потрібні хороші кухарі. Нам потрібні люди, які готові стати снайперами. Ми їх навчимо. Це десь в районі щонайменше трьох-чотирьох місяців буде навчання в Україні та за кордоном. Ну й потребуємо хороших ремонтників-автомеханіків.
Ви перелічили, тих, кого потребуєте, а на яких посадах хотіли би служити ті, хто до вас проходить у центр? Якщо людина щось вміє, їй можуть знайти застосування?
Із тих, які вже до нас прийшли, то виділю одного прекрасного майстра. Він хоч має понад 50 років, але прийшов до нас сам. Дуже гарний зварювальник всіх матеріалів. У нього є своє обладнання, ми йому ще зробимо пересувну майстерню. От він цього тижня їде в навчальний центр. Півтора місяця його трошки поганяють. А потім він буде робити те, що все життя робив.
Хто є середньостатистичним клієнтом рекрутингового центру? Опишіть вік, стать, освіта, досвід. Чи можете виділити якісь тенденції, хто йде служити?
Є дві основні категорії. Перша – це трішки старші люди, 40-50 років приблизно. Це ті люди, які працюють руками. Майстри, зварювальники, водії, бо в нас багато техніки цивільної – фури, пасажирські автобуси і так далі. Якщо про освіту, то це переважно середня спеціальна освіта, рідше вища освіта.
Люди з вищою освітою є, здебільшого це молоді (приблизно 27-35 років). Ці люди переважно йдуть в батальйон ударних безпілотних комплексів. Серед пілотів безпілотників, мені здається, відсотків 95 складають люди з вищою освітою. Ми не ведемо статистику, власне, по освіті, але переважно це люди з вищою освітою. Дуже часто це працівники якихось IT-компаній, або ті, які працювали самостійно, але також у IT.
Морпіхи вважаються одним із передових підрозділів військ? Які особливості є у службі в морській піхоті?
Ми вважаємося військами спеціального призначення, власне – ми й десантно-штурмові війська. Які особливості? По-перше, нам платять більше. Трішки менше, ніж Силам спеціальних операцій, але більше, ніж просто в будь-яких інших родах військ. Ну, зарплата десь рівня, як у Десантно-штурмових.
Якщо говорити про Львів, то міська влада Львова платить ще 50 тис. грн тим, хто уклав перший контракт. Там також є достатньо великий пакет соціальної допомоги та інших приємних дрібничок тим, хто підписує контракт з морською піхотою.
Окрім матеріального, морська піхота – це символ романтичності, мужності, сміливості. Ми завжди вірні, ми завжди перші. Морську піхоту завжди, відправляють виконувати найвідповідальніші завдання. Морська піхота і десантно-штурмові війська – це є штурмові підрозділи, які повинні проламати оборону ворога, зайти, закріпитися і потім віддати позиції піхоті.
Звичайно, ця війна – це війна зовсім іншого рівня і вона насправді багато що змінила. Раніше, ні десантно-штурмові війська, ні морська піхота не мали танків, ніхто з них не мав безпілотних ударних комплексів і так далі. Зараз всі виконують приблизно однакові завдання.
Крім того, якщо брати окрему бригаду морської піхоти, а це кілька тисяч людей, то є штурмові підрозділи, які, виконують оті завдання, які були й раніше, а є ще цілий батальйон безпілотних ударних комплексів, батальйон логістики, де купа цивільних професій просто критично необхідні. Тобто структура змінилася, навіть якщо порівнювати з війною першого етапу, з 2014 року.
Як виглядає власне сама процедура у центрі, коли приходять людина з бажанням служити?
Ми спершу спілкуємося і вибираємо приблизну нішу в бригаді, яку людина може зайняти. Або згідно з бажанням людини, або деколи просто приходять і кажуть: я хочу, але не знаю, де я хочу. Ми проводимо співбесіду, намагаємося визначити, з'ясувати може, в людини були колись захоплення тощо. Буває, що самі дивуються – мовляв, я вже й забув, що щось таке можу. А це було якраз те, що нам потрібно.
А загалом після співбесіди просто оформляють документи, людина проходить ВЛК і їде в навчальний центр морської піхоти. Зараз навчання тривають півтора місяця. Після цього або зразу повертається в підрозділ і починає виконання службових обов'язків, або потім, якщо її посада вимагає, проходить вже спеціальне навчання. Бо якщо в тебе досвід водіння автобуса, то тобі не треба їхати за кордон, там тебе вже нічого не навчать. А якщо ти снайпер, оператор БПЛА чи зенітник, то після базової військової підготовки обов'язково йде фахове навчання.
Амуніцію і все решта видають?
Звісно, що так. Зараз морська піхота забезпечена добре.
Якими якостями, рисами характеру має володіти вмотивований військовий?
Ми стараємося вислуховувати всіх, зрозуміти всіх і давати шанс усім. Але, звісно, що людей, які дуже сильно зловживають алкоголем, не беремо. Людей, які вживають наркотики – не беремо. Найголовніше – це мотивація. А далі ми вже знайдемо якісь шляхи до людини, знайдемо спільну мову. Нам потрібні просто мотивовані люди
- Актуальне
- Важливе