У Хмельницькій громаді в садках та школах збудують 5 протирадіаційних укриттів
Протирадіаційні укриття збудують в п’ятьох освітніх закладах Хмельницької громади – двох садочках та трьох школах
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Про це розповіла виконувачка обов’язків директора міського департаменту освіти і науки Ольга Кшановська. За її словами, наразі проєктно-кошторисні документації будівництва перебувають на експертизі, будуватимуть їх за співфінансування міського та державного бюджетів.
Попередньо у міському бюджеті на це передбачено 72 мільйони гривень, але сума може змінюватись, залежно від висновків експертів, каже Ольга Кшановська.
Роман Овчарук цього року віддає сина до найближчої до його будинку школи. Його, каже, хвилює, що тут зовсім немає укриття, але хоче, щоб дитина навчалась очно та не змушена була ходити у віддалене укриття під час тривог.
"Бачу, що діти йдуть через дорогу, в інше укриття біжать. Інколи, навіть дотримуються правил безпеки, але дехто нехтує ними, це може призвести до нещасного випадку", — пояснює Роман Овчарук.
Протирадіаційне укриття на 550 осіб мають збудувати на території однієї зі шкіл Хмельницького. Директор школи Олег Сивицький каже, будівництво цього укриття буде коштувати понад 30 мільйонів за співфінансування міського та державного бюджетів.
"Буде два входи, буде доступ для маломобільних груп, будуть кімнати для розташування дітей. Планують зробити туалети, вентиляцію, каналізацію і воду", — розказує директор школи.
Наразі, каже директор, проєктно-кошторисна документація на будівництво перебуває на експертизі. Додає: термін будівництва укриття — орієнтовно до п’яти місяців. У 2022-2023 навчальних роках, каже Олег Сивицький, практикували змішану форму навчання.
"На завершення навчального року в нас було п’ять укриттів, якими ми користувались. Це було два дошкільних заклади та три приватних структури. Укриття розташовані відповідно до норм ДСНС, в межах 500 метрів від навчального закладу. Ми вкладались в той визначений час – три-сім хвилин", — каже Олег Сивицький.
Новим укриттям на території школи користуватиметься частина учнів, оскільки загалом тут навчається понад тисячу дітей, каже директор.
"На мою думку, звичайно практичніше буде, щоб наймолодшим ближче було ходити тут. Вони швидше сюди дійдуть. А інші будуть ходити в ті заклади, з якими в нас укладені угоди", — пояснює директор школи.
Загалом у громаді побудують протирадіаційні укриття в п’ятьох навчальних закладах — двох школах та трьох дитсадках. Кошти — співфінансування міського та державного бюджетів. Ці заклади не мають своїх укриттів або приміщень, які можна під них адаптувати, розповідає виконувачка обов’язків директора міського Департаменту освіти і науки Ольга Кшановська. Які саме — не називає з міркувань безпеки.
"Були виготовлені проєктно-кошторисні документації. Зараз вони перебувають на експертизі, для того, щоб отримати дозвіл на реалізацію. Як тільки ми отримаємо після експертизи вже готовий проєкт, оголошуємо тендер та активно приступаємо до будівельних робіт. Орієнтовно на дане будівництво виділено зараз, при уточненні бюджету, близько 72 мільйонів гривень. Але це орієнтовні суми, оскільки ми вже будемо бачити остаточну вартість об’єкта будівництва після отримання експертизи", —розповідає Ольга Кшановська.
Чиновниця говорить, приміщення для укриттів матимуть подвійне призначення — як захист під час воєнного стану та для освітнього процесу вже після перемоги.
- Нагадаємо, у Львові на одному з ринків з’явиться новий торговий павільйон з укриттям для покупців
- Актуальне
- Важливе