Транспортний (НЕ)хаб на вул. Бандери
У Львові на перетині вулиць Бандери і Чупринки планують облаштувати транспортний хаб.
Такі ідеї озвучив заступник директора департаменту ЖКГ Львівської міськради Андрій Білий ще в середині березня, передає "Еспресо.Захід".
Чиновник розповів, що цим проєктом займається ЛКП "Інститут просторового розвитку" на замовлення GIZ (Німецького товариства міжнародного співробітництва). Власне, ЛКП "Інститут просторового розвитку" має виконати ескізний проєкт.
Наразі готового проєкту ще немає, але за декілька місяців обіцяють його появу. У підсумку буде облаштовано новий громадський простір, облагороджено територію, зроблять накритий павільйон і навіть з’являться зарядки для електромобілів.
Андрій Білий називає цей простір "першим у Львові мобільним хабом" і "громадським хабом" – місцем, де пасажири зможуть пересідати на різні види транспорту.
Однак, якщо приглянутися, то стає незрозуміло, з яких у які види транспорту мають пересідати пасажири? Адже фактично там курсують лише трамваї та їздить декілька маршруток, які частково дублюють маршрути одна одної.
Ефемерний "транспортний хаб"
Скрін умовного павільйону, який показав Андрій Білий
Про ефемерність "хабу" в цьому місці в коментарі "Еспресо.Захід" наголосив транспортний експерт і голова ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига.
"Це не є пересадковий хаб. Там немає транзитних вузлів. Це не може бути хабом у теперішній моделі транспорту міста. Бо хаб – це хоча б 15-20 різних автобусних маршрутів, коли є певна кількість трафіку людей, які виходять і пересідають на інші маршрути. За всіма показниками, на перетині вул. Чупринки та Бандери немає пересадкового хабу і його ніколи там не було", – говорить Товстига.
Навіть якщо розраховувати , що гіпотетично запрацює е-квиток, то з теперішньою транспортною моделлю хабу там не виникне через відсутність транзитних пасажирів.
Читайте також: У чотирьох трамваях Львова встановили тестові валідатори (фото, відео)
"Завдяки транспортному хабу з’являється можливість у найкоротший термін кудись добратися. Але там немає куди найближче добиратися. Особисто я не бачу таких показників, які засвідчували б, що саме це місце має бути першочергово зроблене й назване транспортним хабом. Бо для Львова першочергові транспорті хаби мають бути: біля готелю "Львів", на площі Петрушевича, на проспекті Свободи, на площі Митній, на Приміському вокзалі тощо. Бо саме там транзитні пасажири, які справді виходять з одного транспорту й пересідають у інший", – каже Товстига.
Тому, за словами активіста, в цьому випадку чиновники використовують слово "хаб" радше для краси, бо це "модне слівце".
Без глобальних змін
Фото: Юрій Мартинович
Понад те, якщо говорити про накриття, то тут теж є свої нюанси. Раніше воно там було ще радянське. Яке не яке, але своє завдання виконувало й чимало людей у негоду могли під ним сховатися. Але декілька років тому у Львові активно почали боролися з цими радянськими павільйонами. Натомість віддали їх рекламним компаніям, яким вигідніше робити маленькі павільйони, витрачати на них менше грошей. За законом, ширина павільйону має бути визначена за пропускною спроможністю зупинки. Тобто так чи інакше там мав би бути якийсь павільйон. Відповідно, нічого глобального на цій зупинці не зміниться. Просто облагородять і зроблять більш зручною, тобто оновлять те, що є", – додає Товстига.
Цікавою також є доля МАФів на цій площі. Крім будки з пресою, там ще є дві будки з випічкою та кавою. За словами Андрія Білого, один МАФ точно приберуть, а інший, можливо, залишать. Святослав Товстига наголошує, що, за законом, на зупинках громадського транспорту не може бути МАФів, там можуть бути лише точки продажу квитків.
"Тому в нас часто виникає абсурдна ситуація, коли за документами МАФ – це точка продажу квитків на транспорт, а за фактом – якоїсь гарячої випічки", – каже Товстига.
Фото: Юрій Мартинович
Якщо говорити про фінансування ідеї зі створення "транспортного хабу", то, найвірогідніше, гроші візьмуть у межах реконструкції вулиці Степана Бандери. Адже загалом великих фінансів для реалізації цього, прямо скажемо, "ремонту" не потрібно, і шукати додаткових грошей немає потреби.
Читайте також: Стало відомо, коли завершать ремонт вул. Степана Бандери
Крім цього, варто згадати, що велосипедна станція Nextbike залишиться на зупинці. Можливо, там також створять додаткові паркомісця для інших велосипедів. Адже після реконструкції вул. Бандери тут з’явиться нова велодорожіка, яка сполучатиме вул. Коперника й Бандери.
Чиновники обіцяють, що цей "транспортний хаб" на перетині вулиць Бандери і Чупринки може з’явитися в кінці цього року або вже на початку наступного.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе