Еспресо. Захід

Вистави, фестивалі, виставки й кіно. Куди піти у Львові в останні вихідні червня

25 червня, 2021 п'ятниця
14:50

Рекомендуємо найкращі родзинки культурної мапи міста.

Зміст

Театри

Львівська опера
 

26.06. Опера "Тоска". Сюжет "Тоски" був добре відомий львів’янам – ще до прем’єри опери драма Сарду (за якою ця опера написана) йшла в місцевому театрі. Уперше ж опера Джакомо Пуччіні прозвучала у Великому міському театрі (нині – Львівська національна опера) в березні 1903 року. Головну партію тривалий час виконувала відома польська сопрано Яніна Королевич-Вайдова, однак 1904 року під час гастрольних виступів цю партію на сцені театру співала славетна італійська співачка Джемма Беллінчіоні. У червні 2021 року, після кількарічної перерви, "Тоска" повертається на сцену театру під орудою музичного керівника Івана Чередніченка. Виконання вистави присвячене світлій пам’яті багаторічного головного диригента театру Михайла Дутчака (1953-2021). Поч. о 18:00.

27.06. Опера "Служниця-пані". Найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Першочергово була написана як комедійна вставка між діями "серйозної" опери для розваги глядачів. У центрі комедії – образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна. Ця невелика одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує слухачам чудовий настрій. Поч. о 12:00.

Речиталь Йожефа Ерміня (фортепіано) – Дзеркальна зала. Сольний речиталь у вишуканій атмосфері Дзеркальної зали презентує один із найвідоміших піаністів України Йожеф Ермінь. Йожеф Ермінь виступає в Україні, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США й Канаді та є одним із найвідоміших українських виконавців сучасної академічної та класичної фортепіанної музики. У  програмі концерту – твори В. А. Моцарта,  Л. ван Бетховена, Ф. Шопена та К. Дебюссі. Поч. о 15:00.

Балет "Лебедине озеро". Магією сповнений не лише сюжет цього балету, а й чаруючі танцювальні па й неперевершена музика Петра Чайковського. Саме завдяки поєднанню захопливого сюжету, вишуканої хореографії та незабутньої музики цей твір є перлиною світової балетної класики. Поч. о 18:00.

Докладніше – за покликанням 

Театр ім. М. Заньковецької 

26.06 – вистава "Сватання на Гончарівці". Попри класичний сюжет ("чесна дівчина Уляна кохає бідного парубка Олексія, проте на перешкоді їхньому щастю стає бажання матері видати доньку заміж за багатого Стецька"), вистава дуже українська ментально. Ми любимо свої болячки, любимо страждати, плакати, жалітися. Самі придумуємо собі проблеми, щоб поплакати над ними й пожалітися, коли просто треба встати й зупинитися. Адже й так зрозуміло, як треба жити! Поч. о 18:00.

27.06 – комедія "Віват, Бушон!". Бушон – маленьке містечко, якого немає на жодній мапі. Очолює містечко дуже заповзятливий мер – Жак. З казни Євросоюзу він вміло "викачує" кошти на облаштування щасливого життя довіреної йому громади. За документами, в містечку процвітає "бананова плантація", яку щодня на підвіконні поливає секретарка, активно розвивається школа, в якій навчаються чотири учні, один з яких – сорокасемирічний Ніколя (брат Жака), працює велике сільське господарство, в підтвердження наявності якого чути "бекання" секретарки Одетти... Але раптом – як грім серед ясного неба – до них в Бушон їде "ревізор" з Євросоюзу! Поч. о 18:00.

Докладніше – за покликанням 

Театр ім. Л. Курбаса

26.06. – вистава "Ножі в курях або Спадок мірошника" (режисер – Володимир Кучинський). "Історія-трикутник Гарровера нашпигована смислами вигаданими й справжніми, сентенціями – мудрими і наївними. Зайдеш зліва – поетична драма про любов; зазирнеш справа – псевдолінгвістична драма про нищівну силу слова. Текст Гарровера рясніє алогізмами, символами, натяками, відливає інфернальною поетичністю. Було б відповідне режисерське бажання – різні-різні пазли мають зійтися. 

Режисера Володимира Кучинського давно захоплює містична світобудова театру, хвилює ритуальна традиція такого театру. Однак у британській драмі режисера більше спокушає природа суто людських проявів, взаємин, метаморфоз. Відсторонившись від бажання "розпатрати курятину" (розчленувати цю п'єсу гострим режисерським тесаком), постановник залишає для себе єдино важливий формат – театр на килимку. Тут і тепер. Бо наступного вечора тріо акторів може всередині самих себе щось змінити, щось посилити, щось послабити. І історія про трьох диваків переллється в інший келих. Поч. о 19:00.

27.06. – вистава "Королева краси" ( режисер – Ігор Задніпряний). "Ця водночас жахлива й комічна історія ірландського драматурга МакДонаха про домашню тиранію і насильство за задумом авторів вистави потребувала відчуття герметичності в її сценічному вирішенні. Стосунки старої капризної матері та немолодої дочки, яка вимушена її доглядати, глядач має роздивлятися мало не впритул, як через збільшувальне скло. Саме задля цього на авансцені змонтовано проекційний апарат, який є своєрідним персонажем – "camera obscura", що безпристрасно фіксує на екрані зацикленість життя та нездійсненність мрій героїв. Режисер у тандемі з художником точно відчули непобутову природу цього твору й перетворили "Королеву краси" на справжню фантасмагорію й театральний бурлеск".  Поч. о 19:00. 

Докладніше – за покликанням 

Театр "Воскресіння"  


27.06. – вистава "Образ речей". Режисер Алла Федоришина. Н.ЛаБут написав п’єсу 2001 року. Адам – молодий студент Мідвестернського університету. Щоб якось поліпшити своє матеріальне становище, він влаштовується охоронцем у місцевий музей мистецтв. Тут знайомиться зі  студенткою Евелін, яка просто схиблена на мистецтві, свободі й сексі. Молоді люди проводять багато часу разом, і дівчина кардинально змінює життя Адама. Хлопець переконаний, що дівчина позбавляє його багатьох комплексів, чим робить його абсолютно іншою людиною, здатним отримувати задоволення від свого життя. Однак його найкращі друзі вороже налаштовані проти неї і вважають, що дівчина псує йому життя. У п’єсі автор зачіпає багато спірних тем і питань відносно життя, мистецтва, речей, людей, образів, предметів. Поч. о 18:00.

28.06  –  Вистава "Образ речей".  Поч. о 18:00.

 Докладніше – за покликанням 

Театральний центр "Слово і голос".



26.06 – вистава Театру у кошику "Розмова". Поч. о 19:00 

 Театр "І люди, і ляльки"



26.06 – "Колобок". Поч. о 12:00; 14:00.

27.06 – "Пустотливе жабеня". Поч. о 12:00; 14:00; 16:00.

Докладніше – за покликанням

Львівська національна філармонія ім. М. Скорика


27.06 – опера "Серце Оксани". Перша дитяча опера першої української жінки-композиторки. Поч. об 11:30.

27.06. – урочистий концерт з нагоди 20-ї річниці візиту Папи Римського Івана Павла ІІ в Україн. Поч. о 15:00.

Докладніше – за покликанням 

Львівський органний зал

27.06 – концерт "Музика Вівальді". Концерт Надії Величко.  Поч. о 14:00.

28.06 – концерт "Love ІS. Музика про любов". Нерозділена любов Бетховена втілена у всесвітньо відомій "Місячній" сонаті. Муки та радість кохання оспівав скрипаль Фриц Крейслер. "Привітання любові" Едвард Елгар написав як заручальний подарунок нареченій. Цього вечора музика про любов звучатиме у чуттєвому виконанні скрипки та фортепіано. На сцені – відомі львівські солісти Адріан Боднар та Андрій Макаревич. Поч. о 17:00.

Концерт "Музика Вівальді". Концерт Надії Величко.  Поч. о 19:00.

Музеї та галереї

Національний музей ім. А Шептицького – виставка "Василь Стефаник. Портрети. Історії. Ілюстрації"

В історичному корпусі Національного музею – "Росте древо".

Львівська галерея мистецтв – Виставка представника течії "нових старих майстрів" Євгена Равського "Від міфу до міфу". 

Музей етнографії та художнього промислу. Виставка творчості знаних восьми художниць "Жіночі примхи літа". Виставка альтернативної художньої фотографії.

А також "Міні монументи" Анни Атоян у "Зеленій канапі",  виставки  живопису Ореста Манюка   у Львівському історичному музеї, Ігоря Палія "Гурт прихильників золотої рибки" в арт-салоні "Велес" "Неспіймане" Христини Приймак у PM Gallerі та Карла Звіринського у "Ліс. Потойбічне" у "Я-Галерея".

Лекції, дискусії

Недільний літературний рейв "Туса у Стуса" відбудеться о 19:00 в ДК "Назва". Тут поєднають розмови про поезію, лекцію, музичну імпровізацію, театралізацію та діджей-сет. 

Команда ДК "Назва" та журналу "Артефакт" презентує поезію Василя Стуса у новому контексті, а художниця Софія Ленартович малюватиме це дійство, створюючи художню абстракцію на літературний рейв. Реєстрація за покликанням

26 червня, о 19:00, відомий львівський історик філософії Андрій Дахній прочитає лекцію на тему "Любов до дівчини та любов до музики: К’єркеґоровий "естетик" у пошуках насолоди".

"Говоритимемо про безпосередні імпульси щодо "естетичних" ідей данського філософа Сьорена К'єркеґора, тобто про зв’язок його естетичної стадії із обставинами його самотнього й неспокійного життя, зокрема, про невдалий досвід заручин; про "стадіальну" концепцію, в рамках якої, властиво, і виділялася  естетична стадія як перший етап людського існування; про К’єркеґорову любов до музики, а надто – до Моцарта, про бажання данця репрезентувати позицію більшості "естетиків"", – пишуть організатори.

Квиток коштує 220 грн. У ціну входить welcome-drink.


Сезон Cafe philosophique Lviv з курсом Павла Бартусяка "Жиль Дельоз. Кіно" продовжують. Остання лекція про Дельозову книгу про кіно відбудеться 26 червня о 15:00 у конференц-залі Центру Міської Історії. Через карантині обмеження просять зареєструватись за покликанням. Вхід на подію вільний.

 

Кіно

У прокаті зараз фільм "Битва світів". Це пригодницька стрічка, що розповідає про історію Конґвена – автора серії фентезійних романів про молодого чоловіка, якого назвав своїм іменем. Герой книги прагне помститися за сестру, здолати могутнього бога Редмейна і покласти край тиранічному правлінню. На хлопця чекають важкі випробування та участь у масштабних битвах.

Стрічка має вікові обмеження – 16+.

 

Досі можна переглянути стрічку "Вусатий фанк". Як йдеться в описі фільму, громадянам СРСР немає потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd – так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 1960-х: за вказівкою політбюро, в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм: замість лояльних партії музикантів, влада отримала сучасну та самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва – Вусатий Фанк! Мало того, що ансамблі звучали круто, та ще й виглядали як заокеанські зірки. Смерічка, Березень, Дзвони, Водограй, Мрія, Світязь, Жива вода, Візерунки шляхів, Арніка – ці ансамблі збирали стадіони та багатотисячні зали.

 

Стартує прем'єра фільму "Тілоохоронець дружини кілера" – це кримінальний бойовик. Він є продовженням кіно, яке вийшло 2017 року. Стрічка зібрала у світовому прокаті понад $180 млн. Головні ролі зіграли такі актори: Раян Рейнольдс, Семюел Л. Джексон, Сальма Хаєк, Морґан Фрімен, Антоніо Бандерас, Том Хоппер.

 

Кримінальний трилер "Форсаж 9: Нестримна сага" є продовженням мегапопулярної франшизи, до якої входять вже дев’ять повнометражних та два короткометражні фільми. Перший "Форсаж" вийшов на екрани в 2001 році. Сумарні касові збори усіх частин складають понад $5,8 млрд. Режисером чергового фільму став Джанстін Лін, який займався постановкою третьої, четвертої, п’ятої та шостої частин.

 

Для дітей підійде "Руфус. Хроніки чарівної долини". Це пригодницьке сімейне фентезі.

"Скільки б не радили дідусі та бабусі своїм онукам читати звичайні книжки, за допомогою сучасних гаджетів можна зробити все те саме і навіть більше. Скот та Емілі саме гостюють у бабусі. В одній з пустуючих кімнат діти знаходять дивну істоту. Це Руфус. Він сміливий, кошлатий та не схожий на жодну відому їм тварину. Руфус завіряє друзів, що прибув із чарівної країни. Його рідна земля у небезпеці і аби її врятувати потрібна допомога дітей", – пишуть у кінотеатрах.

 

Фестивалі, клубні виступи

У Львові цими днями триває джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest. Концерти відбуваються на трьох сценах: на площі Ринок, у подвір’ї палацу Потоцьких і на сцені імені Едді Рознера у Парку культури. 

Докладна програма свята – за покликанням

Оновлені "безПритульні" "Вар’яти" виступлять 26 червня у клубі "Малевич". Зазначають, що тепер у них ще більше свободи на сцені та нові круті стендапери, які вже найближчим часом приєднаються до складу 'Вар’яти-шоу".

Квитки коштують від 280 гривень.

 

У FESTrepublic цих довгих вихідних – !FEST Weekend. Forever Young. 26-28 червня на відвідувачів чекає різноманітна музика, розваги, майстер-класи та лекції. Для маленьких гостей у суботу та неділю працюватиме аніматор. 

Докладніше – за покликанням.

Спорт

"Молокія Львівський півмарафон 2021"

Цих вихідних, 26-27 червня, у Львові пройде "Молокія Львівський півмарафон 2021".  У рамках змагань відбудуться індивідуальні забіги на 4.2 км, 10 км, 21 км, командні забіги або естафети. Через півмарафон у Львові перекриватимуть низку вулиць. 

Докладніше – за покликанням

Веломандрівка до ведмедів

26 червня відбудеться веломандрівка від парку "Високий Замок" до Ведмежого притулку "Домажир". Вона присвячена 25 річниці Конституції України. Під час заїзду протестують новий велосипедний туристичний шлях R-60, який згодом ознакують для кращої навігації та безпеки. 

Протяжність усього шляху – 26 км, а тривалість проходження маршруту – від 2 год 40 хв до 3 годин. Необхідно обов'язково зареєструватися

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу  facebook-сторінку

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.13
    Купівля 41.13
    Продаж 41.63
  • EUR
    Купівля 43.13
    Продаж 43.89
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
14:33
На Закарпатті зіткнулися рейсовий автобус та Audi, загинула 22-річна водійка
14:32
Керецьківська сільрада
Депутату, який підірвав гранати на сесії сільради на Закарпатті, винесли вирок
14:13
На Хмельниччині 70% іноземців, які проживають в області, є росіянами
14:02
затримані біля Білоруського кордону
Волині викрили двох жителів прикордоння, які переправляли чоловіків до Білорусі
13:45
парк Знесіння у Львові
У Львові в парку "Знесіння" облаштують інклюзивний спортмайданчик та доріжку для прогулянок
13:32
Оновлено
У Львові розпочинають ремонт частини вулиці Сяйво, тролейбус на Левандівку не курсуватиме
13:27
кайданки
У Луцьку затримали 15-річного хлопця, який вимагав 1 млн грн викупу після фейкових замінувань
13:05
земля, земельна ділянка
Депутата зі Львівщини оштрафували на пів мільйона за корупцію
12:59
Оновлено
На Закарпатті викрили чергову схему ухилення від мобілізації
На Закарпатті посадовиця ТЦК, лікарка ВЛК і психіатри торгували діагнозами про психічні розлади
12:50
На Львівщині викрили підпільний склад сировини для виробництва сигарет
12:39
На Львівщині погіршилась ситуація з захворюваністю на кашлюк та правець
12:25
На кордоні затримали угорця, який на авто намагався "прорвати" пункт пропуску в Україну
12:20
Ексклюзив
міст на Ковча
Навіщо будувати трамвайну колію на Миколайчука, якщо у нас може впасти міст на Ковча, – Ігор Зінкевич
12:10
чадний газ
На Львівщині чадним газом отруїлася ціла сім'я
11:52
затримання
У Львові 38-річний чоловік вдарив ножем свого брата-близнюка
11:39
Німецькі школярі передали понад 430 подарунків дітям у львівських лікарнях
11:25
Нового очільника Рівненського району полковника Юрія Колоса представили головам громад
Нового очільника Рівненського району полковника Юрія Колоса представили головам громад
11:23
блокування кордону, Польща
Польські фермери до кінця року заблокують рух вантажівок через ПП "Медика - Шегині", – митниця
10:56
паспортний контроль кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 21 листопада
10:46
ППО
На Хмельниччині сили ППО вранці збили чотири "шахеди": є пошкодження будинку
10:39
Злочин Росії, який не перестає повторюватися. У Львові покажуть документальний фільм-терапію "Перемоги 118"
10:20
Неподалік Дрогобича на Львівщині у річці знайшли тіло чоловіка
Неподалік Дрогобича на Львівщині у річці знайшли тіло чоловіка
09:59
Закарпатську обласну службу зайнятості очолив ексголова Мукачівської райадміністрації Едгар Токар
09:43
свічка_скорбота
Львівщина сьогодні прощатиметься з трьома захисниками
09:27
зона прикордонного контролю, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 22 листопада
09:18
На Львівщині на пункті перетину кордону у мікроавтобусі виявили контрабанду екшн-камер та навушників на 400 тис. грн
09:02
кільцевання лелек
Лелека Світязь, який два місяці тому зник у долині Нілу, вийшов на зв'язок
08:29
У селищі Торчин на Волині відкрили Алею пам'яті загиблим на війні захисникам
У селищі Торчин на Волині відкрили Алею пам'яті загиблим на війні захисникам
08:00
Інтерв’ю
Олег Дуда
Олег Дуда - про масштабні ремонти у Львівському онкоцентрі, введення платних послуг та вплив війни на кількість онкохворих
07:56
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 22 листопада
07:40
Оновлено
світло
Світла буде більше: графіки та групи відключень електроенергії на Львівщині 22 листопада
07:30
Ексклюзив
Нова транспортна мережа та абонементи: що надалі очікувати від е-квитка у Львові
2024, четвер
21 листопада
22:52
зґвалтування
На Волині на 5 років засудили чоловіка, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
22:26
На хабарі викрили офіцерку Закарпатського ТЦК
21:53
ватра в пам'ять про Небесну Сотню у Львові
У Львові ватрою з українськими піснями вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Фото
21:30
На Тернопільщині селищна рада сплатить 4,7 млн грн через стихійні сміттєзвалища
21:09
дерева, дрова
На Прикарпатті чоловік за місяць незаконно зрубав лісу на 1 млн грн
21:09
Оновлено
Тетяна Крупа
Суд залишив під вартою очільницю Хмельницької МСЕК Крупу, але зменшив суму застави
20:50
Неналежний технічний стан: на Львівщині оштрафували автобусного перевізника
20:33
Облаштувати стоянки на проспекті Свободи: у Львові створили петицію на підтримку каретного бізнесу
Більше новин