Таким Володимира Патика не знають навіть художники
Виставка "Сміх, страх і гріх очима Володимира Патика" у Музеї етнографії та художнього промислу і в контексті дня нинішнього звучить актуально. Принаймні , у наших північних сусідів
Виставка у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України "Сміх, страх і гріх очима Володимира Патика" представила знаного живописця народного художника України Володимира Патика цілком у незвичному ракурсі. Мова про близько сімдесяти творів живопису та графіки митця з родинної збірки, три чверті з яких практично ніхто ніколи не бачив., інформує "Еспресо.Захід"
Як розповів нам автор ідеї виставки, директор Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський, він поставив собі за мету показати в контексті сьогодення найгостріші відчуття людини в умовах воєнних конфліктів чи диктатури очима митця, який би визначав напрями розвитку мистецтва свого часу. Коли почав думати, на кому спинитися, то Володимир Патик видався йому найвідповіднішим. "Я хотів показати, до яких страшних речей призводять авторитарні тоталітарні режими (зокрема радянський, спадкоємцем якого є Путін), наскільки ця дійсність була, з одного боку, страшна, а з іншого – фальшива. А відтак які страхи, болі та гомеричний сміх у митця, що вмів її прозирати, вона викликала. Парадокс – ми тоді боролися за нашу національну ідентичність і зараз стоїмо перед тими самими викликами. Отож я хотів показати, що навіть у такий період є і інші захоплення, та як сміявся, плакав, ловив насолоду для ока і пензля визнаний художник своєї епохи. І тут є певний перегук з Джорджем Оруелом і його знаменитим романом-антиутопією "1984", де він показав тотальні страхи людини в умовах суспільства диктатури, коли тотальний страх паралізує волю людини. Це чудово ілюструє зараз собою Росія. Воно не має уже в нашій державі повторитися знову. Тому вважаю, що ця виставка і в контексті нинішнього дня актуальна, як ніколи" .
Експозиція, яка показує радянську дійсність 60-80-х років, увесь то "світ примар, переживань, іде та смаків минулого", розгорнута у трьох залах, де в кожному представлена інша емоція . Як сказано в анотації до виставки, зала "Сміху" демонструє авторську концепцію сміховинної культури бачення через показ цілої когорти гумористичних образів відомих сучасників Володимира Патика – колег за творчим цехом. Зала страху – гострі переживання і навіть страждання автора аж до катарсису. І зала гріха – "найтонші нюанси власної авторської гри з психологічними образами жінки у жанрі ню".
Виставка експонуватиметься до 1 квітня.
Фото Ярини Коваль
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе