Еспресо. Захід

Вирубка Карпат під ЛЕП для вітряків на полонині Руна триває, попри публічні заяви лісників про зупинку

Ірина Михайленко
14 червня, 2026 неділя
13:05

ДП "Ліси України" продовжує вирубку лісів під лінію електропередач для вітрових електростанцій на полонині Руна на Закарпатті, попри обіцянки призупинити роботи через виявлення на території червонокнижних саламандр

Зміст

Про це повідомив еколог Андрій Тупіков.

Ще 3 червня Державне агентство лісових ресурсів пообіцяло призупинити вирубку лісу під ЛЕП у Карпатах. Причиною назвали створення незалежної комісії для перевірки повідомлень екологів щодо знищення ареалу червонокнижних саламандр. 

Проте, згідно з супутниковими знімками від 9 червня, оприлюдненими екологом, вирубка лісу під інфраструктуру ВЕС не припинилася. За даними Андрія Тупікова, вже після офіційної заяви про призупинення проєкту лісоруби просунулися на 350 метрів углиб лісового масиву. У результаті було додатково вирубано близько 1,1 га лісу безпосередньо у межах проживання червонокнижних саламандр.

Про будівництво ВЕС на полонині Руна

Будівництво вітроелектростанцій на закарпатському високогір'ї триває вже кілька років і супроводжується систематичними порушеннями природоохоронного законодавства. Компанія "УК "Вітряні парки України"", релокована з Краматорська до Перечина, планує зводити ВЕС щонайменше на десяти локаціях у Закарпатті — понад 330 вітряків загальною потужністю більше 1,73 гігавата.

На полонині Руна компанія розпочала будівництво навесні 2025 року без оцінки впливу на довкілля. Для прокладання доріг під вітряки вирубали старовікові ліси і праліси, знищили місця зростання червонокнижних видів. Державна інспекція архітектури та містобудування пізніше визнала, що порушила законодавство, видавши дозвільні документи. У лютому 2026 року Мінекономіки попри критику надало позитивний висновок щодо будівництва ВЕС на Руні, мотивуючи енергетичною необхідністю. Проте екоактивісти зафіксували, що на полонині вирубують 40 гектарів лісу — всупереч заявам міністра. Для підключення ВЕС "Закарпаттяобленерго" також замовило рубки лісу під лінії електропередач.

  • У всіх на виду, але таємниця для уряду: екологам відмовили у наданні переліку локації для ВЕС у Карпатах
Теги:
Читайте також:
Львів
+21°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
14 червня
15:20
iPhone 17 Pro Max
У "Краківці" викрили дві спроби контрабанди iPhone 17 Pro Max: вилучено 14 смартфонів на понад 1 млн грн
14:43
Людмила Лузан та Анастасія Рибачок
Історичний тріумф українок: Людмила Лузан та Анастасія Рибачок здобули золото чемпіонату Європи з каное
12:05
пункт пропуску
На кордоні з Польщею утворилися величезні черги, а з 15 червня почнеться ремонт ПП "Медика"
07:30
Огляд
Головний нічний жах Сталіна: 135 років від народження архітектора українського спротиву Євгена Коновальця
2026, субота
13 червня
22:31
"Покрова АМП"
У Львові стартував третій раунд Суперліги чемпіонату України з ампфутболу
18:45
кордон з Білоруссю, ліс
"Попереджувальних пострілів не буде": в ОК "Захід" запевнили, що готові до відсічі можливої агресії з боку Білорусі
15:54
На Рівненщині створять інклюзивні інтер’єри замків, які можна відчути і почути
Експонати "розмовлятимуть" під музику: на Рівненщині створять унікальні інклюзивні моделі інтер’єрів замків
15:26
погода літо
Короткочасні дощі та грози: погода на Львівщині 14 червня
14:38
Керамічне панно з колишнього заводу "Сільмаш" у Львові внесли до реєстру цінних творів
Керамічне панно з колишнього заводу "Сільмаш" у Львові внесли до реєстру цінних творів
13:16
Водний підземний перехід, Колумбія
Зручно буде і ведмедям, і рисям, і людям: ділянки траси Київ – Чоп дослідять, щоб облаштувати переходи для диких тварин
12:32
Оновлено
У Гуті Пеняцькій на Львівщині виявили масове поховання
Розкопки в Гуті Пеняцькій на Львівщині: Інститут нацпам'яті Польщі заявив, що виявлено ймовірне масове поховання
12:02
Інтерв’ю
Lama
Lama: "Війна мене зробила сильнішою, а собаки загартували й виробили мій характер"
08:14
Пес з гори Пікуй
Скажений пес на горі Пікуй: туристів просять звернутись до лікарів. ФОТО
2026, п'ятниця
12 червня
21:26
ТЦК
П’яний наглядач і незаконно утримувані люди: що виявила перевірка в Тернопільському ТЦК
18:45
32-річну жінку засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна за торгівлю власними малолітніми дітьми
На Закарпатті матір засудили до 8 років за продаж дітей для жебракування
18:20
Працівник Львівтеплоенерго прокладає та з’єднує трубу
З 16 червня у Львові стартують гідравлічні випробування в Залізничному районі та Рясному
17:58
Дитячий Форум 2026
Книжки, ігри та читання: що готує Дитячий Форум 2026 у Львові
17:47
На Волині скандальна львівська фірма збудує психлікарню за 460 млн грн
17:20
Укрзалізниця
Укрзалізниця призначила два додаткові потяги до Карпат з Києва на вихідні
16:10
Іван Федик
ФК "Рух" без УПЛ і без тренера: Іван Федик покинув клуб
15:41
затримання організатора виїзду
Псевдогастролі для псевдоартиста: у Львові затримали іноземця за організацію виїзду чоловіка за $12 000
Більше новин