Табори при школах у Львівській громаді: як і де працюватимуть
Цього літа у Львові пришкільні табори для дітей проводитимуть у восьми школах.
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" повідомила начальниця управління освіти Львова Зоряна Довганик.
Табори працюватимуть у таких закладах: середня загальноосвітня школа №33, НВК "ШЕЛ", Малехівська загальноосвітня школа, середня загальноосвітня школа №9, школа №62, школа №73, ЛСЗШ №71, ліцей №21.
Оскільки заклади завершують навчання у різний час, то й час початку таборів залежатиме від цих дат.
"Табори розпочнуть роботу з 1 червня, тоді – 7 і 10 червня. Окрім того, цього року ми плануємо переглянути літні табори в позашкільних закладах освіти. Йдеться про центри дитячої творчості. Для прикладу, це центр дитячої творчості "Веселка", Еколого-натуралістичний центр чи Дитяча школа народних мистецтв на Сихові. Тобто кожен заклад позашкільної освіти матиме мінімум дві зміни для дітей", – пояснила чиновниця.
В управлінні освіти додали, що деякі табори діятимуть упродовж всього літа, втім не всі.
"Ми домовлялися, що кожен заклад матиме по дві зміни в різний час, щоб діти мали змогу піти в різні табори: і в червні, і в липні, і в серпні. Склали графік, щоб вони не збігалися всі в один місяць. Час перебування в таборі є обмеженим – від 4 до 5 годин. Через те, що в закладах позашкільної освіти немає харчоблоків, відповідно, харчування в них не передбачене. Тому, за санітарним регламентом, діти можуть перебувати у таких таборах не довше, ніж 4-5 годин".
Табори діятимуть у всіх районах Львова на безкоштовній основі. Недолік у тому, що охочих може бути більше, ніж кількість запропонованих місць.
"Наразі ще не знято карантинних обмежень. Адаптивний карантин триває. Тому кількість місць обмежена. На жаль, не всі охочі зможуть потрапити в такі табори. Додам, що альтернативними варіантами можуть бути позаміські табори. Плануємо, щоби було три зміни. Дві зміни будуть у липні, одна зміна в серпні", – зазначила Зоряна Довганик.
Зауважимо, за рекомендаціями МОЗ, у позаміських таборах також є обмеження щодо кількості дітей. Раніше у них могло перебувати одночасно 100 осіб, а зараз на 30 відсотків менше (тобто 65-70).
"Маємо два позаміські табори і плануємо в кожному з них організувати по три зміни. Це табори "Старт" у Коростові та "Ватра" у Гребенові, що на Сколівщині. Перебування – на безоплатній основі за кошти міського бюджету".
Зголошуватись у цей табір не потрібно. Є визначений перелік першочергових осіб, хто має право оздоровлюватись. Це діти з пільгових категорій (діти-сироти, напівсироти, діти позбавлені батьківського спілкування, а також діти учасників АТО-ООС, малозабезпечені, багатодітні). Кожен заклад освіти самостійно подає списки потребуючих дітей.
-
Нагадаємо, альтернативою пришкільним таборам є інші табори, які можна обрати за тематикою та уподобаннями дитини.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе