Від запитань про Сирського до Ірини Фаріон: найпопулярніші Google-запити українців за 2024 рік
У 2024 році українські користувачі активно використовували Google для пошуку інформації з різних сфер життя. Аналіз найпопулярніших запитів відображає інтереси та потреби суспільства протягом року
"Еспресо.Захід" розповість, якими були найпопулярніші Google-запити українці у 2024 році.
Тож найпопулярніший пошуковий сервіс світу Google традиційно зробив підсумки року для кожної країни, поділивши свої дані на п’ять категорій: "Найпопулярніші запити", "Персона, інтерес до якої зростав найбільше", "Що таке?", "Покупка року" та "Фільм".
Топ-10 найпопулярніших запитів року в Україні
До найпопулярніших запитів цього року потрапили як відомі імена, так і культурні й спортивні події. А лідером був запит, пов'язаний з електроенергією.
№1 – Графік відключення світла: Пошуковий запит, який очолив рейтинг, красномовно свідчить про стан життя в Україні за цей рік, коли через російські обстріли енергетики жити за графіками вимкнення світла стало нормою для українців.
№2 – Євро-2024: Чемпіонат Європи з футболу традиційно привертає увагу вболівальників, що відобразилося у високій частоті цього запиту, тим паче, що збірна України також брала в ньому участь.
№3 – Сирський: Неочікувана зміна головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в лютому цього року спровокувала хвилю інтересу до його заміни – генерала Олександра Сирського.
№4 – Олімпійські ігри 2024: Літня Олімпіада в Парижі привернула увагу всього світу і, звісно, України. Наші олімпійці зайняла підсумкове 22-ге місце з 3 золотими, 5 срібними та 4 бронзовими медалями.
№5 – Пасха 2024: Великдень - свято, особливе тим, що не має постійної дати, відповідно, щороку його відзначають в інший день, що й породжує такий частий запит.
№6 – Усик: Українській абсолютний чемпіон з боксу у надважкій вазі Олександр Усик цього року двічі побив британського колегу Тайсона Ф’юрі, завдяки чому завоював не лише десятки мільйонів доларів преміальних, а й увагу та пошану всього світу.
№7 – Ірина Фаріон: Сплановане вбивство мовознавиці та суспільної діячки, професорки Ірини Фаріон шокувало всю країну, а зараз суспільство продовжує цікавити суд над підозрюваним вбивцею.
№8 – Суджа: Несподіваний наступ ЗСУ на російську Курщину в серпні цього року показав усьому світу ілюзорність "червоних ліній" Кремля, а захоплення Суджі стало чи не найбільшим здобутком у цьогорічній військовій кампанії.
№9 – 20 днів у Маріуполі: На початку року документальний фільм про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року здобув світове визнання у вигляді "Оскара", що і породило великий запит на це кіно.
№10 – Євробачення 2024: В Україні пісенний конкурс Євробачення щороку викликає жвавий інтерес, адже українські співаки та співачки традиційно займають високі сходинки, зокрема, цього року посівши третє місце.
Читайте також: Юхновський, Фаріон, Мігус: кого з видатних львів’ян не стало у 2024 році
Топ-10 персон, інтерес до яких зростав найбільше
Фото: Генштаб ЗСУ
На першому місці в цьому списку Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, чиє призначення та діяльність викликала значний інтерес у суспільстві. На другій сходинці – боксер Олександр Усик, який продовжує привертати увагу своїми досягненнями на рингу. А бронзу зайняв Дональд Трамп, колишній президент США, який 20 січня знову повертається на голову посаду в Білий дім. Саме з ним пов’язані також надії багатьох українців на можливий мир у війні з росіянами.
Четверте місце неочікувано зайняв міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. А от місця з п’ятого по десяте розподілилися наступним чином: Камала Гарріс, Майк Тайсон, Микола Тищенко, Павло Дуров, Клавдія Петрівна та Соня Морозюк.
Читайте також: Справа Гринкевичів: Соня Морозюк розповіла, що з її майном
Топ-10 пошуків на питання "Що таке … ?"
Українці активно шукали пояснення до різних термінів та абревіатур, які впливали та досі впливають на їхнє життя.
Після низки скандалів і звинувачень у корупції й продажу інвалідностей, зокрема, справи з головою Хмельницької МСЕК Тетяною Крупою, пошук значення слова МСЕК (медико-соціальна експертна комісія) зайняв перше місце.
На другій позиції абревіатура, пов’язана з війною – РЕБ (радіоелектронна боротьба).
Третя сходинка має зв'язок із Донбасом – терикони (штучний насип з порожніх порід, витягнутих при підземній розробці покладів вугілля).
Також українці шукали, що таке: черги відключення світла, ЦНАП, довідка ок-7, КАБ, бусифікація, квадробери, чиназес (це значить сприятливий результат).
Читайте також: Життя на чотирьох: квадробери – модний підлітковий тренд чи новий виклик із ризиками
Топ-10 найчастіших пошуків у категорії "Покупки"
У сфері покупок найбільший інтерес викликали:
EcoFlow: Портативні зарядні станції, що свідчить про стабільний попит на альтернативні джерела енергії в динамічних умовах відключення електроенергії.
Вентилятор: Потреба в охолодженні під час спекотних періодів, які щороку стають все довшими.
Зарядна станція: Пошуки акумуляторів знову нагадують про проблеми з електроенергією.
Крім цього, у категорії покупок також присутні такі пошуки: інвертор, Айфон 16, дубайський шоколад (його роблять з фісташковою пастою та тістом кадаїф), сквіш лампка (це антистрес іграшка), гелевий акумулятор 100 ампер, сонячні панелі та тюбінг (надувна камера для катання по воді чи снігу).
Топ-10 фільмів за запитом українців
Український документальний фільм "20 днів у Маріуполі" отримав Оскар-2024 у США, Фото: www.reutersconnect.com
Серед кінематографічних запитів українців лідерами стали:
"20 днів у Маріуполі": Оскароносний український документальний фільм, що висвітлює події в Маріуполі.
"Думками навиворіт 2": Продовження популярного анімаційного фільму.
"Дюна 2": Сиквел науково-фантастичного епосу, який очікувало багато шанувальників цього жанру.
Також українці шукали такі фільми й мультики: "Солтберн", "Субстанція", "Веном 3", "Люблю тебе ненавидіти", "Жахаючий 3", "Дикий робот" та український фільм "Конотопська відьма".
Читайте також: Порноактриса з Львівщини очолила рейтинг пошуків українців на PornHub
- Актуальне
- Важливе