Еспресо. Захід
Огляд

Життя на чотирьох: квадробери – модний підлітковий тренд чи новий виклик із ризиками

26 вересня, 2024 четвер
07:30

Останнім часом в Україні бурхливо обговорюють появу квадроберів – нової підліткової субкультури, яка стрімко поширюється містами країни. Київ, Харків, Одеса, Львів – всюди з’являються відео з квадроберами

Зміст

"Еспресо.Захід" розповість, хто такі квадробери, чому вони стали популярними та що може становити загрозу для дітей, які імітують поведінку тварин.

Квадробери – субкультура, яка наслідує поведінку тварин

"Nihil novi sub sole", тобто немає нічого нового під сонцем. Цей давньоримський вислів означає, що багато ідей мають корені в давніх концепціях та практиках. Субкультура квадроберів, яка імітує поведінку тварин, є лише черговим прикладом трансформації ідей, які вже існували раніше в різних формах.

В історії можна зустріти безліч прикладів, коли люди вивчали, досліджували або намагалися жити як тварини чи наблизитися до природи. Наприклад, анімізм або шаманізм мали аспекти, пов’язані з втіленням тваринних духів, або традиції стародавніх цивілізацій, які використовували тварин як символи для вираження сили чи характеру. Тож квадробери є своєрідною сучасною ітерацією стародавніх ідей, які пережили численні трансформації та знайшли нове вираження в сучасному світі, де бути в трендах TikTok – це чи не основний спосіб самовираження.

Хто такі квадробери та до чого тут квадробіка?

Назва "квадробіка" походить від поєднання слів "квадро" (що означає чотири, у контексті – чотири кінцівки) та "біка" (від слова аеробіка, тобто заняття спортом). Засновником руху вважають японського спортсмена Кенічі Іто, саме він популяризував квадробіку – техніку пересування на чотирьох кінцівках. Кажуть, що в дитинстві з нього знущалися однолітки, порівнюючи з мавпою. Тому він розвинув унікальну техніку, черпаючи натхнення з природи та поведінки тварин.

В основі цієї системи лежить ідея того, що людина може ефективно використовувати всі чотири кінцівки для пересування, що дає їй переваги у швидкості, витривалості й стабільності. Квадробіка включає не лише техніку бігу, а й комплекс вправ для розвитку сили, координації та гнучкості.

Кенічі Іто став відомим завдяки своїм досягненням у швидкості бігу на чотирьох кінцівках. У 2008 році він вперше потрапив у Книгу рекордів Гіннеса як найшвидша людина, що пересувається на чотирьох кінцівках, пробігши 100 метрів за 18,58 секунди. Його найкращий результат – це подолання 100 метрів за 15,71 секунди у 2015 році.

Фото: Кенічі Іто - vechir.media

 

Для Кенічі Іто квадробіка – це більше, ніж просто фізична активність. Він вважає, що людина може розвинути новий рівень гармонії з природою і тілом, якщо почне використовувати не лише дві ноги, а й руки для пересування. Іто вірить, що його методика допомагає відчути свободу руху та стати ближчим до природного світу.

Натомість відео з квадроберами, які останнім часом стали популярними, – це інша історія, в якій мало залишилося від спортивно-філософських ідей Кенічі Іто, натомість вона більше зосереджена на трендовості й самовираженні підлітків, які пересуваються у масках на чотирьох кінцівках і фільмують це. 

Особливості сучасних квадроберів

Теперішня субкультура квадроберів почала з’являтися на початку 2020-х років у країнах Західної Європи та Північної Америки як частина більшого руху пов’язаного з анімалізмом – уявленнями про те, що люди є тваринами.

Квадробери розвинулися паралельно із такими течіями, як фурі (наслідують мультиплікаційних героїв – людиноподібних звірят), та теріантропами (представники вважають, що мають душу тварини). Проте квадробери більш зосереджені на імітації й дослідженні тваринної поведінки. Мова не лише про рухи й поведінку тварин, а й про спеціальні маски та костюми з хутром тварин і хвостами, які вирізняють їх серед інших.

Основна ідея квадроберів, коли вони вдягають маску – це відмова від традиційного людського способу пересування на двох ногах, який вони заміняють чотирма кінцівками. Коли цей рух почав розвиватися, то в соціальних мережах учасники субкультури активно ділилися своїми відео, демонструючи свої "прогулянки" на чотирьох, і він став трендовим серед дітей, в основному підліткового віку.

Можна виокремити чотири важливі особливості квадроберів:

  • Фізична поведінка. Головною особливістю квадроберів є їхня манера пересуватися на чотирьох кінцівках.

  • Міміка та звуки. Представники субкультури прагнуть не лише фізично наслідувати тварин, але й перейняти їхні звички, звуки, пози. Наприклад, деякі квадробери можуть гавкати, гарчати або муркотіти, імітуючи тваринні емоції та реакції.

  • Одяг та аксесуари. Хоча деякі квадробери можуть носити звичайний одяг, багато з них надають перевагу костюмам або аксесуарам, які нагадують шерсть, вуха, хвости чи лапи тварин. Це не обов'язково костюми тварин як у фурі-культурі, але елементи, що підкреслюють їхній зв'язок з обраними тваринами.

  • Спосіб думання: Квадробери розробляють свої соціальні ритуали та ігри, які можуть включати, для прикладу, спільні зібрання чи перегони на швидкість. Також квадробери часто наголошують на своїй любові до тварин та природи. Однак є чимало осібних квадроберів, які не люблять перетинатися з іншими, особливо, коли йдеться про "котів" і "собак" тощо. 

Популярність квадроберів

Фото: соцмережі

 

Популярність квадроберів пояснюється декількома факторами. Насамперед можна сказати про унікальність субкультури. Квадробери мають свій екстраординарний спосіб самовираження, що дозволяє їм вирізнятися серед інших. Так вони створюють свій власний світ, де можуть бути кимось іншим, відчуваючи свободу рухів й нових емоцій.

Та головна причина популярність – це соцмережі. Як і багато сучасних субкультур, квадробери швидко здобули популярність через інтернет та соціальні платформи. Відео з діями квадроберів, їхніми зібраннями й незвичайними пересуваннями набирають тисячі, а то й мільйони переглядів на TikTok, YouTube, Instagram.

Для багатьох представників цієї субкультури наслідування тварин є також способом психологічного релаксу. Така поведінка допомагає їм "відключитися" від буденних стресів, а також робить особливими в очах інших підлітків.

Окрім цього, не варто забувати про спортивну складову. Пересування на чотирьох кінцівках вимагає й фізичної підготовки, оскільки залучаються багато м'язів, особливо рук, спини та ніг. Це робить квадроберів прихильниками своєрідного альтернативного фітнесу.

Критика цієї субкультури

Фото: соцмережі

 

Попри свою популярність, квадробери також стикаються з критикою. Багато хто вважає їхню поведінку як мінімум дивною й неприродною, а деякі медичні експерти кажуть, що такий спосіб пересування без належної підготовки може призвести до фізичних травм через незвичне для тіла навантаження на суглоби та хребет.

Тобто тут два аспекти – психологія та фізіологія. Коли особа надмірно захоплюється квадроберством, в неї може виникнути розмиття реальності й людина втрачає адекватне сприйняття світу. Адже постійне імітування поведінки тварин, може вплинути на психічний стан. А це своєю чергою веде до соціальної ізоляції. Тоді в підсумку у людини розвиваються психічні розлади.

Окрім цього, є небезпека під час виконання "тваринних" дій у звичних людських ситуаціях. Наприклад, граючи роль собаки, людина може намагатися перебігати дорогу, не беручи до уваги небезпеки автомобільного руху. Це може призвести до серйозних травм або навіть смертельних випадків.     

Тобто у крайніх випадках це захоплення все ж може спричинити серйозні психічні та фізичні проблеми​. Однак здебільшого квадроберів розглядають як чергову модну субкультуру, поширену серед підлітків, яка сама по собі не несе шкоди, а є лише способом самовираження та взаємодії у формі своєрідної гри з соціумом.

Читайте також: Чим зайняти дітей, коли немає світла

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.05
    Купівля 41.05
    Продаж 41.52
  • EUR
    Купівля 45.77
    Продаж 46.47
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
26 вересня
22:41
збірник 1906 р
Закарпатець намагався вивезти до Румунії церковний збірник, виданий 1906 р. в Ужгороді 
22:01
Наталія Гурницька
Письменниця Гурницька заявила, що творці "Кави з кардамоном" проігнорували її запит щодо порушення авторських прав
21:45
На Хмельниччині судитимуть чоловіка, який вкрав 20 котлів
21:22
Уряд погодив об’єднання двох львівських університетів
21:04
"Пташки перемоги": Львівщина передала ще майже півтисячі дронів на фронт
20:47
щеплення вакцинація
На Львівщині уже є вакцини проти грипу: кому варто робити щеплення
20:33
тюрма
На Прикарпатті до 7 років засудили чоловіка, який через ревнощі вбив знайомого
20:00
У Львові компанія "Інтерпрес" не продаватиме ЛеоКарт через збитковість послуги
19:44
У Самбірському районі пільговики матимуть спецкартки на проїзд у громадському транспорті: як отримати
19:29
На Буковині правоохоронці затримали 51-річного організатора незаконного трансферу чоловіків за кордон
19:14
Понад 1,5 тис. випадків онкологій виявили у волинян за пів року
19:06
меморіальна таблиця Ірини Фаріон
На фасаді школи, де вчилася Ірина Фаріон встановили меморіальну таблицю
19:00
Осінь, дощ
Вдень невеликий дощ: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 27 вересня
18:51
бурштин
 Перевозив 7 кг бурштину: волинянина судитимуть за незаконне зберігання корисних копалин
18:37
На Закарпатті медики реанімували двомісячне немовля, яке задихалось
18:30
Олег Чигер
Співак з Прикарпаття Олег Чигер представив пісню, яка стала вірусною у мережі Tik Tok 
18:22
Ексклюзив
озеро в Суховолі
Популярному озеру в Суховолі хочуть надати охоронний статус, аби вберегти від забудови
18:16
Оновлено
готель екскерівника охорони Януковича
Україна готує націоналізацію готелю в Буковелі екскерівника охорони Януковича: про який комплекс йдеться
18:10
прощання з Андрієм Гудимою
У Львові 27 вересня прощатимуться із воїном 125-ї бригади ТрО Максимом Романюком
18:05
Львів, архітектура та скульптура
У Львові у школі травмувався інструктор з вогневої підготовки
17:59
Зґвалтування дитини
У Львові для керівника ГО, який ґвалтував 11-річного курсанта, залишили без змін вирок суду першої інстанції
17:48
У Львові мешканці поскаржились на незадовільний стан території біля лабораторії для здачі аналізів
17:36
У нацпарках Закарпаття 27 вересня оголосили день відкритих дверей
17:14
ремонт дороги
На межі Буковини й Тернопільщини ремонтують дорогу. Водіїв попереджають про реверсивний рух транспорту
16:58
У Львові школярка на електросамокаті збила жінку
В Івано-Франківську планують обмежити рух електросамокатів частиною вулиць
16:45
Біля Рівного в ДТП постраждали водій і його дружина
16:44
Мукачівська міськрада
У Мукачеві 30 учнів отримуватимуть щомісячні премії
16:39
захід "Жива книга: турбота про дітей"
"Жива книга": у Львові поділилися успішними історіями сімейного патронату
16:28
У Львові дерево впало на будинок та пошкодило вітрину магазину
16:10
Дмитро Сірман
Одну з вулиць у Чернівцях перейменують на честь полеглого бійця
15:55
Виконавці зі Львова та Хмельницького Білий Бо і Макс ТТ випустили хіт з архівними кадрами фанатів ФК "Карпати"
15:41
орден "За міжність"
Героя з Нововолинська посмертно нагородили орденом "За мужність"
15:23
На Тернопільщині 51-річна жінка намагалася спалити суху траву на присадибній ділянці й отримала опіки 18% тіла
14:58
На Львівщині, Франківщині та Волині тренуватимуть майбутній олімпійський резерв
14:28
Призводить до некрозу кишківника та смерті: львівські медики врятували 84-річну жінку із судинною патологією
14:01
напад з ножем
"Заступився" за співмешканку та вдарив ножем односельця: житель Рівненщини отримав 5 років тюрми
13:39
У Львівській громаді вода лише в одному з восьми джерел виявилася безпечною для пиття
13:20
Біля кордону з Польщею прикордонники знайшли схрон зброї
13:06
Рятувальники знайшли підлітка із Прикарпаття
Шукали майже добу: на Прикарпатті знайшли підлітка, який зник напередодні
13:05
Новини Львова
На Львівщині затримали адвокатку, яка за $2,5 тис. обіцяла вплинути на суддю
Більше новин