Куди піти у Львові від 30 грудня, на Новий рік та до 5 січня: Новорічна органна музика при свічках
Із 30 грудня 2024 по 5 січня 2025 року на львів'ян і гостей міста очікує низка подій до різдвяних та новорічних свят, нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Коляда в Гаю на Йордана
У понеділок, 6 січня, у Шевченківському гаю відбудеться спільна коляда на Йордан, до якої можуть долучитися всі охочі, щоб підтримати традицію та один одного.
Усі відвідувачі мають нагоду бути не просто слухачами, а співучасниками дійства. Тому вирушаючи до Гаю варто прихопити із собою друзів та музичні інструменти, не зайве також вивчити тексти, та й про теплий одяг не варто забувати.
Програма
16:30 – Миклухо Маклай
17:00 – Соломія Чубай
18:00 – панк-ватага "Пенсія"
Вартість квитка складає 250 гривень – повний та 100 гривень – пільговий. До пільгових категорій належать: пенсіонери, студенти, діти шкільного віку. Безкоштовний вхід для: військових, ветеранів, людей з інвалідністю, дітей дошкільного віку. Придбати квитки можна за посиланням.
Фото: Андріана Стахів
Концерти
Sinatra: Christmas
У понеділок, 30 грудня, у Львівській опері для відвідувачів звучатимуть улюблені різдвяні композиції легендарного Френка Сінатри у виконанні Павла Ільницького у супроводі Big Swing Band.
Цього вечора гості почують мелодії, без яких неможливо уявити Різдво та Новий рік: “Let It Snow!”, “Have Yourself a Merry Little Christmas”, “Jingle Bells”, “White Christmas”, “The Christmas Song” та інші святкові хіти.
Початок о 19:30. Придбати квитки можна за посиланням, їхня вартість складає від 590 до 1890 гривень.
Новий рік в Органному
У вівторок, 31 грудня, в останній день року Львівський органний зал запрошує на новорічний концерт, де музика наповнить серце святковим теплом і радістю.
Цього дня на сцені зберуться усі солісти залу та хор "Гомін", щоб подарувати вам незабутні враження. У програмі концерту прозвучать найвідоміші різдвяні та новорічні класичні твори, які створять неповторну атмосферу свята, тепла та затишку.
Початок о 15:00. Вартість квитків 150 гривень.
Святкова органна музика
Чарівна святкова органна музика у ці дні – найкраще підіймає настрій та створює відчуття затишку на серці.
"Святкуємо разом з шедеврами Баха, Пахельбеля, Франка, Пардіні та Ліста у виконанні органістки Олени Мацелюх", – кажуть в органному залі.
Виконавиця: Олена Мацелюх – орган.
Програма:
Крістофер Пардіні – Християнський гімн “Amazing Grace”
Йоганн Пахельбель – Чакона f-moll
Йоганн Себастьян Бах – Fantasia super: Komm, heiliger Geist, BWV 651
Сезар Франк – Великий хор з Католицької меси
Ендрю Мур – Імпровізація на 12 Різдвяних мелодій (присвята Малкольму Райлі)
Жозеф Бонне – Концертні варіації, op.1
Пол Манс – Арія
Ференц Ліст – Фантазія і фуга на тему “B-A-C-H”
Жан Лангле – Епілог (педальне соло) зі сюїти пам`яті Джироламо Фрескобальді
Новорічна органна музика при свічках
У четвер, 3 січня, Львівський органний зал запрошує на концерт новорічної органної музики при свічках.
"Новорічна органна музика при свічках перенесе вас у чарівний світ святкових мелодій, що звучатимуть на найбільшому історичному концертному органі України у виконанні Надії Величко", – кажуть в Органному залі.
Під ніжне мерехтіння свічок відвідувачі зможуть насолодитися шедеврами, що втілюють дух свята, затишку і світло надії.
Початок о 21:00. Вартість квитків від 150 до 350 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Коляда з гуртом Оленки
У п'ятницю, 3 січня, Музей міста запрошує на спільну коляду з гуртом Оленки.
Музика львівського фолк-тріо Марічки Чічкової, Вікторії Тітарової та Лізи Токарчук – це українські пісні, інтерпретовані на айріш бузукі, концертіні та бубні.
"Часом до нас долучаються друзі та подруги на інших інструментах. На цій події ми заграємо-заспіваємо різдвяну програму та інші твори з нашого репертуару", – кажуть у тріо.
Початок о 19:00. Вхід вільний за умови реєстрації. Зареєструватися можна за посиланням.
The Sounds of Christmas
У п'ятницю, 3 січня, симфонічний оркестр LUMOS Orchestra разом з хором "Євшан" запрошує дорослих і малят на казково-магічний сімейний концерт різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas".
На гостей чекають найкращі мелодії з фільмів та мультфільмів "Сам удома", "Різдвяна історія", "Гаррі Поттер", "Крижане серце 1-2", "Полярний експрес", "Ґрінч", "Чарлі та шоколадна фабрика", "Вонка", "Едвард руки-ножиці", "Вартові легенд", "Клаус", "Доктор Хто" та багато інших, чарівна святкова музика у виконанні симфонічного оркестру, хору та солістів у казковому різдвяному одязі, тематичний відеоряд з фільмів та мультфільмів, різдвяні декорації, а також інтерактив для найменших з учасниками оркестру та пам'ятні подарунки.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 590 до 1390 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Зірки українського Різдва
Львівський скансен запрошує оглянути виставку "Зірки українського Різдва", де представлені відтворені дбайливими руками майстрів звізди з різних частин України – від Гуцульщини й до Донеччини.
Експозиція презентує зразки звізд із доробку родини пана Михайла Швеця.Виготовленням зірок для коляди пан Михайло разом із донькою Юлією Гризлюк займаються у Дублянах поряд зі Львовом. І у своєму доробку сім'я вже має близько 30 різних звізд, взірці яких походять з Надсяння, Львівщини, Гуцульщини, Тернопільщини, Волині, Рівненщини, Вінниччини, Поділля, Харківщини та Донеччини.
Як зазначила Юлія Гризлюк, частина зірок спеціально розташована таким чином, аби відвідувачі мали нагоду не лише детально роздивитися їх, але й розкрутити та зрозуміти механізм.
"Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги"
Львівський палац мистецтв запрошує переглянути виставку Ореста Хамули "Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги".
Унікальна виставка відкриє перед відвідувачами захопливу історію книги. Це подорож через століття, яка демонструє, як людство навчилося зберігати свої знання та історію, від наскельних малюнків до сучасних електронних книг. Це не лише про книги, а й про сучасників – як нові технології змінюють наше сприйняття інформації.
Автор виставки – Орест Хамула, професор, кандидат технічних наук, фахівець у галузі поліграфічних технологій. Його багаторічний досвід і глибоке розуміння історії книг створюють унікальну експозицію, яка не залишить байдужим.
"Каліграфія війни" Олега Давиденка
У Палаці мистецтв відбувається виставка Олега Давиденка "Каліграфія війни".
В експозиції представлені живопис, графіка, скульптура, кераміка та інсталяції. Проєкт створювався упродовж 2020 – 2024 років, він складається з декількох самодостатніх циклів та серій. Це рефлексія художника на трагічні події, що відбуваються в Україні: незаконну анексію територій, пандемію, повномасштабну війну, біль і втрати.
Олег Давиденко працює у станковому та монументальному живописі, скульптурі, графіці, поліхромії християнських храмів, іконописі. Його роботи є у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Канади, США, Японії.
Візерунки Різдва
Дім Франка запрошує до перегляду атмосферної виставки "Візерунки Різдва".
"Багато років я збираю навколо себе людей, які цікавляться традиціями, автентичним одягом та побутовою культурою українців.Тому ми спільно з народними митцями підготували для вас цю виставку присвячену атрибутиці українського Різдва: павук, зірка, витинанка, свічники та давній одяг", – каже творчиня виставки Христина Щербина.
Різдвяна виставка
Традиційна Різдвяна виставка вісімнадцятий раз відбувається в галереї Зелена канапа.
У виставці беруть участь близько 50 митців з України, здебільшого зі Львова. Тут представлений живопис, графіка, скульптура, кераміка, ляльки і всі види доброго файн-арту. А об’єднує їх настрій, сюжет, асоціативний ряд – відповідний атмосфері різдвяного періоду, традиціям святкування, міфології пов’язаній з циклом різдвяних подій.
Триватиме експозиція до 5 січня.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
- Актуальне
- Важливе