У Львові затягують з відбудовою музею Шухевича, – фонд Порошенка
У фонді Порошенка заявили, що у Львові затягують із процесом відбудови музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого росіянами 1 січня 2024 року
Про це фонд пише на своїй сторінці у Facebook, передає "Еспресо.Захід".
"Для московського режиму імена Романа Шухевича чи Степана Бандери – це як ладан для чортів. А для України памʼять про лідерів національного визвольного руху – це не менша зброя, аніж дрони чи снаряди", – переконані у фонді.
Читайте також: Відновлення історичної пам’яті: як Львів відбудовує музей Шухевича протягом року після знищення
Там також нагадують, що фінансову допомогу для якнайшвидшої відбудови зруйнованої памʼятки запропонували одразу ж після атаки ворога і відповідний гарантійний лист передали керівництву установи. А ідею відновлення будинку підтримали на зустрічі громадськості 17 січня 2024 року у Львівському історичному музеї донька Романа Шухевича Марія Трильовська, голова Братства ОУН-УПА Богдан Борович, дисидент і громадський діяч Мирослав Маринович, народні депутати України, депутати Львівської обласної та міської рад.
"Однак усупереч побажанням львівської громади міська влада проігнорувала пропозицію Фонду Порошенка якнайшвидше відбудувати Музей Шухевича. Натомість львівські чиновники в умовах погіршення економічної ситуації та підвищення податків вирішили організувати збір коштів з людей. Це – свідоме затягування процесу відновлення музейного комплексу", – наголошують у фонді.
Як додають в організації, будинок має бути відновлений в такому вигляді, в якому він був до того, як його зруйнували російські "шахеди".
"Врешті-решт припиніть балаканину та затягування процесу відбудови, ховаючись за паперотворчістю, і почніть роботи з відновлення Музею Шухевича", – закликають у фонді.
- 1 січня 2024 року російський безпілотник влучив в будівлю музею під час масованого удару по Львівщині.
- Вибух завдав катастрофічних пошкоджень: будівля зруйнувалася, а частина експонатів була втрачена, пошкоджена чи згоріла. На щастя, цифрові копії багатьох документів зберігалися в електронних архівах. Також згодом стало відомо, що копії документів і частина експонатів музею насправді були замінниками.
- Перед початком повномасштабного вторгнення в музеї Романа Шухевича у Львові зберігалося близько 600 оригінальних експонатів, що належали головнокомандувачу УПА. Частину предметів вдалося перевезти в безпечне місце. Під час російської атаки було знищено 16 експонатів, здебільшого меморіальні речі: стіл, крісла, креденс, фортепіано, на якому грав Шухевич. Однак вціліло бронзове погруддя Шухевича.
- Актуальне
- Важливе