У Львові в УКУ вручили нагороду "Світло справедливості"
У Львові у Центрі Шептицького відбулося вручення нагороду "Світло справедливості". Лауреатами цього року стали підприємці з прифронтових територій
Про це повідомляють в Українському католицькому університеті, передає "Еспресо.Захід".
"Цього року члени капітули премії вирішили відзначити підприємців, які, попри всі виклики, продовжують працювати на прифронтових територіях", – кажуть в УКУ.
Премію за моральне, духовне та етичне лідерство отримали Григорій Ткаченко та Ніка Лозова.
Фото: УКУ
Григорій Ткаченко – голова фермерського господарства "Напорівське", розташованого у селі Лукашівка на Чернігівщині. Господарство займається вирощуванням картоплі, зернових і ягід, а також молочним скотарством. Попри масштабні руйнування, завдані російськими військами, Григорій Ткаченко зміг зберегти свою справу і продовжує працювати над її відновленням.
"Він організував спротив нападникам, допомагав нашим солдатам. Попри руйнування господарства, Григорій зміг зберегти свою справу і продовжує працювати над її відновленням, – відзначає владика Борис Гудзяк. – Григорій Ткаченко є прикладом, є світлом справедливості, є тим, хто дає хліб, молоко".
Коли владика Борис представляв другу лауреатку, то зазначив, що у складних умовах вона проявляє невимовну творчість. А Ніка Лозова своєю чергою наголосила, що це не лише її нагорода, але й усіх працівників ресторану.
Фото: УКУ
Ніка Лозовська – українська шеф-кухарка, стажувалася у Франції, співзасновниця та бренд-шеф популярного ресторану Dizyngoff в Одесі, який відомий своєю сучасною інтерпретацією локальної кухні. Вона є прикладом стійкості та адаптивності українського бізнесу в умовах війни, розв’язаної Росією проти України. Ресторан Ніки вважається одним з найцікавіших у місті.
"Ми думали, що на нас ніхто не дивиться, а виявляється наша робота надихає, – ділиться вона. – Задоволення від роботи у час війни стало основною компенсацією за нашу працю, адже ми стикалися з різними перешкодами: постійними обстрілами, відсутністю гостей, браком кадрів. Але ми вистояли. Вважаю, що вміння перетворювати будь-які події у цінний і повчальний досвід – те, що робить нас, українців, непереможними".
Як додають організатори, окрім нагородження лауреатів, відбулося також вручення стипендії для студентів УКУ, активних у громадській праці та успішних у навчанні. Цьогоріч стипендіатом "Світла справедливості" став четвертокурсник Школи права УКУ Ярослав Овчарук, який не лише навчається, а й допомагає військовим у Юридичній клініці УКУ. Вручив стипендію член капітули декан Факультету суспільних наук УКУ Володимир Турчиновський.
Фото: УКУ
Також під час урочистостей виступили Марі Чеба та Влада Бучко, які отримали додаткову премію "Світла Справедливості". Цього року виповнюється 10 років з дня смерті Анастасії Шкільник, яка заснувала нагороду "Світло Справедливості". Засновниця цінувала музику і мистецтво, тож у пам’ять про неї капітула спільно з UCEF Канади вирішили вшанувати також молодих артистів, які плекають українську культуру та підтримують бойовий дух військових, відвідуючи їх зі своїми концертами. Нагороди вручав член капітули, дисидент, радник ректора УКУ Мирослав Маринович.
А Марі Чеба присвятила свій виступ батькам, які вперше після повномасштабного вторгнення зустрілися саме на нагородженні, адже її тато воює, а мама через війну перебуває за кордоном.
Фото: УКУ
Довідково
Нагорода "Світло справедливості" заснована 2010 року канадійкою українського походження Анастасією Шкільник (померла у 2014 році) та владикою Борисом Ґудзяком, митрополитом Української Греко-Католицької Церкви, головою Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США, президентом УКУ. Нагорода заснована на честь батька Анастасії д-ра Михайла Шкільника – юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років. Сталий фонд створила та адмініструє Українська католицька освітня фундація у Канаді.
Організатором Церемонії вручення нагороди є Інститут лідерства та управління УКУ.
Рішення щодо лауреата приймає Капітула, до якої входять митрополит Борис Ґудзяк, правозахисник, проректор із питань призначення та місії Українського католицького університету Мирослав Маринович, декан Факультету суспільних наук УКУ Володимир Турчиновський, керівник відділу розвитку Фундації УКУ у США Олександр Кузьма, представник сім’ї Шкільник в Україні, надзвичайний і повноважний посол України в Австралії та Новій Зеландії Василь Мирошниченко, голова спортивного комітету Світового Конгресу України (СКУ), директор Українського національного обʼєднання Канади (УНО) Рената Роман, канадський журналіст українського походження, письменник Михайло Боцюрків, а також поетка, есеїстка, дослідниця культури, доцентка кафедри культурології УКУ Ірина Старовойт.
З часу заснування нагороди капітула відзначила 15 осіб, серед яких політв’язень радянського режиму, публіцист Євген Сверстюк, лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв, громадська активістка Лариса Заливна, колишня українська військова, капітан ЗСУ Надія Савченко, журналістка й розслідувачка корупційних схем Наталя Седлецька, головний редактор видавництва "Дух і Літера" Леонід Фінберг, очільник ГО "Лісові ініціативи і суспільство" Дмитро Карабчук, а також екоактивістка Юлія Мельник-Пашковська.
- На вечорі благодійності УКУ зібрали 32 млн грн на підтримку університету
- Актуальне
- Важливе