Куди піти у Львові з 16 по 22 грудня: різдвяна пора з концертами колядок та святковими виставами
Із 16 по 22 грудня на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Зустрічі, презентації, екскурсії та майстер-класи
Майстер-клас із витинанки від Ольги Гнатів
У п'ятницю, 20 грудня, у Палаці мистецтв львівська художниця Ольга Гнатів проведе майстер-клас із витинанки.
Учасники майстер-класу дізнаються як намалювати рисунок, який можна вирізати так, щоб він не розпався, як за допомогою ножа вирізати фігурні лінії і з суцільного паперу створити ажурну картинку, а також матимуть змогу забрати готову картину додому.
Участь у майстер-класі підходить як дорослим, так і дітям від 14 років. Вартість 800 гривень. Попередня реєстрація за посиланням.
Початок о 18:00.
"Привид, який спить у валізі": майстер-клас із Наталкою Малетич
У неділю, 22 грудня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує дітей та підлітків на майстер-клас із Наталкою Малетич на тему її книжки "Привид, який спить у валізі".
Це подія для дітей, підлітків, які люблять мандрувати світом фантазії. Тут відвідувачі матимуть нагоду більше дізнатися про історію привида та його подруги Маргарити, спробувати створити власну історію, натхненну загадковими пригодами, а також своїми руками зробити привида з фетру, яким можна буде прикрасити ялинку.
Початок о 14:00.
Театр
Коляда та й плєс … Ізпрежди віка
У неділю, 22 грудня, у Театрі Марії Заньковецької покажуть коляду-притчу "Коляда та й плєс … Ізпрежди віка" у виконанні Франківського драмтеатру.
Це феєрична коляда-притча про те, що є основою нашого життя на землі, про те, що єднає людей у народ і дає світлу Різдвяну надію на єдність у любові, як і було задумано Богом з початку віків. Рідкісні автентичні та відомі, усіма улюблені колядки, плєси, набутки з усієї України та містична історія Різдва у виконанні акторів театру занурять відвідувачів в атмосферу свята, примусять посміхнутися та замислитись над вічним.
Початок о 14:00 та 18:30. Вартість квитків від 340 до 1340 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Концерти
Напередодні Різдва. Ансамбль віолончелістів
У середу, 18 грудня, Оперний театр запрошує на концерт "Напередодні Різдва" ансамблю віолончелістів.
В рамках концерту звучатимуть шедеври світової музики, написані як спеціально для віолончельних ансамблів, так і зроблені у майстерних перекладах для них. У програмі твори Й. Пахельбеля, А. Вівальді, Е. Віла-Лобоса, Й. С. Баха, А. Кореллі
Виконавці, ансамбль віолончелістів: Максим Римар, Дмитро Ніколаєв, Богдан Гаврилов, Ольга Гаврилова, Вікторія Ходаківська, Марія Ходаківська, Анастасія Зохнюк, Ольга Кульчицька, Ольга Бахурська та Софія Окрутна. Солістки:
Людмила Корсун та Лілія Нікітчук.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 150 до 350 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Коляди. Галицький академічний камерний хор
У середу, 18 грудня, у Львівському органному залі лунатимуть найулюбленіші та найкрасивіші колядки у виконанні Галицького академічного камерного хору під дириґуванням Василя Яциняка та Богдана Притули.
"Святковий настрій та неповторну енергетику Різдва відчуємо разом під улюблені мелодії. Запрошуємо глядачів до захопливої музичної мандрівки у часі й просторі, де найкращі колядки світу лунають нон-стоп", – кажуть в Органному.
У програмі концерту - українські традиційні колядки, старовинні й новітні композиції, а також колядки з різних куточків світу.
Початок о 19:00. Вартість квитків 100 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Різдвяна фортепіанна музика в УКУ
У п'ятницю, 20 грудня, в Українському католицькому університеті відбудеться концерт різдвяної фортепіанної музики.
Центр Шептицького запрошує на передріздвяні колядування в авторських аранжуваннях піаністки й доцентки кафедри Культурології Марти Кузій.
Початок о 17:00. Щоб відвідати концерт, необхідно зареєструватися за посиланням.
Колядки. Хор "Гомін"
У п'ятницю, 20 грудня, хор "Гомін" в органному залі продовжить феєрію коляди.
Улюблені колядки як символ глибини українських традицій цього вечора знову звучатимуть у виконанні Львівського муніципального хору "Гомін" під дириґуванням Вадима Яценка.
Початок о 20:00. Вартість квитків 150 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
"Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги"
У середу, 18 грудня, Львівський палац мистецтв запрошує на відкриття виставки Ореста Хамули "Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги".
Унікальна виставка відкриє перед відвідувачами захопливу історію книги. Це подорож через століття, яка демонструє, як людство навчилося зберігати свої знання та історію, від наскельних малюнків до сучасних електронних книг. Це не лише про книги, а й про сучасників – як нові технології змінюють наше сприйняття інформації.
Автор виставки – Орест Хамула, професор, кандидат технічних наук, фахівець у галузі поліграфічних технологій. Його багаторічний досвід і глибоке розуміння історії книг створюють унікальну експозицію, яка не залишить байдужим.
Початок відкриття о 17:00.
"Каліграфія війни" Олега Давиденка
У п'ятницю, 20 грудня, у Палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки Олега Давиденка "Каліграфія війни".
В експозиції представлені живопис, графіка, скульптура, кераміка та інсталяції. Проєкт створювався упродовж 2020 – 2024 років, він складається з декількох самодостатніх циклів та серій. Це рефлексія художника на трагічні події, що відбуваються в Україні: незаконну анексію територій, пандемію, повномасштабну війну, біль і втрати.
Олег Давиденко працює у станковому та монументальному живописі, скульптурі, графіці, поліхромії християнських храмів, іконописі. Його роботи є у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Канади, США, Японії.
Початок відкриття о 17:00.
Візерунки Різдва
Дім Франка запрошує до перегляду атмосферної виставки "Візерунки Різдва".
"Багато років я збираю навколо себе людей, які цікавляться традиціями, автентичним одягом та побутовою культурою українців.Тому ми спільно з народними митцями підготували для вас цю виставку присвячену атрибутиці українського Різдва: павук, зірка, витинанка, свічники та давній одяг", – каже творчиня виставки Христина Щербина.
Різдвяна виставка
Традиційна Різдвяна виставка вісімнадцятий раз відбувається в галереї Зелена канапа.
У виставці беруть участь близько 50 митців з України, здебільшого зі Львова. Тут представлений живопис, графіка, скульптура, кераміка, ляльки і всі види доброго файн-арту. А об’єднує їх настрій, сюжет, асоціативний ряд – відповідний атмосфері різдвяного періоду, традиціям святкування, міфології пов’язаній з циклом різдвяних подій.
Триватиме експозиція до 5 січня.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
"Захисна оболонка"
У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.
Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.
Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.
Виставка "Памʼять театру"
У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.
Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова.
В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.
За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.
- Актуальне
- Важливе