У Львові для відновлення музею Романа Шухевича планують викупити сусідське майно
У Львові розпочнуть відновлювати музей Романа Шухевича, який знищили росіяни
Відповідне рішення прийняли на виконавчому комітеті Львівської міської ради.
У львівській мерії затвердити Меморандум про співпрацю між ЛКП "Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації" та громадською організацією "Новий музей" щодо відбудови Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, який атакували росіяни 1 січня цього року.
"Ми вийшли, на серйозний результат. На сьогодні маємо можливість розпочати фізичні роботи і відновити музей", – сказав мер Андрій Садовий.
Як пояснили чиновники, це рішення дає страт підготовчим роботам, які можуть розпочати без залучення підрядних коштів.
Територію музею планують розширити, викупивши майно сусідів
"Ми маємо готовий проєкт на проведення підготовчих робіт, вже виконано 80 відсотків загального проєкту. Працюємо також над нового експозицією. Зараз на стадії перемовин з сусідами по музею, по викупу майна, аби розширити цю територію", – сказав керуючий справами виконкому Євген Бойко.
Музей, уточнили у львівській мерії, збереже свій автентичний вигляд, зокрема і сходи, на яких було вбито Романа Шухевича. У новому проєкті буде облаштовано укриття і експозиційна зона для проведення просвітницьких подій. Також відновлять благоустрій території музею, включати територію, де є пам'ятник і закинуте озеро, яке є поряд.
За словами Бойка, громадська організація "Новий музей" спеціалізується на відновленню музеїв, які знищила Росія.
Працівники міськради планують на відновлення музею перерахувати заробітну плату за один робочий день. Садовий висловив сподівання, що до цього долучаться і депутати, підприємці і багаті люди.
Довідково
Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на вул. Білогорща, 76а створили 2001 року у будинку, де була його остання штаб-квартира. На першому поверсі була тематична експозиція про родину Шухевичів, юнацькі роки Романа, його військово-політичну діяльність та визвольний рух. На другому поверсі була житлова кімната зі збереженими речима побуту під час перебування там командира УПА. Також там була обладнана криївка при вході на горище. В будинку 5 березня 1950 року відбувся останній бій Романа Шухевича з підрозділом МДБ СРСР, під час якого він загинув.
- В ніч на 1 січня унаслідок влучання БПЛА у музеї виникла пожежа, внаслідок чого будівля повністю зруйнована. Також раніше повідомлялося, що найбільш цінні експонати музею Шухевича у Львові, а це близько 600 одиниць, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ перенесли в безпечне місце. Однак, втрачені усі предмети побуту, що пов’язані з діяльністю генерала
- До слова, одразу після знищення росіянами Музею, Фонд Порошенка пропонував громаді Львова спільно відновити музей Шухевича
- Актуальне
- Важливе