Понад 4,9 млрд грн на освіту у Львівській громаді у бюджеті-2025: що турбує депутатів
Наразі у проєкті бюджету, який представили на громадських слуханнях, на забезпечення закладів освіти у наступному році передбачили 3,5 млрд грн
Видатки на освіту у бюджеті на наступний рік для "Еспресо Захід" прокоментувала голова депутатської комісії освіти і науки ЛМР Вікторія Христенко.
Одним з основних пунктів, який виділила депутатка, є несправедливі зарплати освітянам.
"Освітяни дуже недоотримують грошей. Їм треба платити більше. Ми основною сумою закриваємо тільки стандартну тарифну сітку, яку нам обіцяли з 1 квітня підняти. Але цього не зробили й в нас зарплата у вчителів з початку повномасштабного вторгнення становила 7 тис. 200 грн. На мою думку, це жахливо. В нас за весь час була доволі серйозна інфляція. І при цьому всьому ми не можемо доплатити вчителям з місцевого бюджету. Це нонсенс", – вказала Вікторія Христенко.
За словами депутатки, йдеться про 333 млн грн, які потрібно розподілити між 24 тис. вчителів – саме стільки їх є у Львівській громаді.
"Я хочу зазначити, що в нас у двірників зарплата вища, у паркувальників – втричі. І це все за кошти нашого міського бюджету. Вчителі щодня бігають з дітьми в бомбосховища, викладаються на повну під час війни, і в них зарплата 7 тис. 200 грн, а в паркувальників – 30 тис. грн", – заявила голова депутатської комісії освіти і науки.
Також у своїй публікації на інформаційному порталі депутатів ЛМР Вікторія Христенко висловила декілька зауважень до проєкту бюджету і запропонувала залишити теперішню суму у розмірі 5 млн гривень на фінансування на програми "Львів науковий".
"У разі, якщо знадобляться додаткові кошти, то протягом року ми зможемо їх додати завдяки економії", — підкреслила Вікторія Христенко.
Також, на думку депутатки, у проєкті не врахували Програму розвитку учнівського самоврядування до 2027 року, яку затвердили на сесії у вересні 2024 року.
"Підтримка цієї програми є вкрай важливою, адже вона створює основу для майбутнього розвитку місцевого самоврядування. Запропонувала передбачити на її реалізацію 200 тис. гривень", — розповіла вона.
А що із запланованим фінансуванням освіти
Нагадаємо, у бюджеті Львівської міської територіальної громади на 2025 рік видатки на освіту – це один з пріоритетних напрямків. Згідно з представленням проєкту бюджету, яке відбулось у сесійній залі ЛМР 10 грудня, у сферу планують вкласти близько 4 млрд 909 млн грн.
Найбільша частина з цієї суми перейде до управління освіти ЛМР – 3,9 млрд грн, які розділять між закладами освіти (3,5 млрд грн на 320 установ) та міськими програмами (398 млн грн на 10 проєктів).
Фото: Презентація проєкту бюджету-2025
Фото: Презентація проєкту бюджету-2025
Окрім того, ще 775,3 млн грн виділять на департамент розвитку, зокрема 544,6 млн грн на професійно-технічну освіту, ще 229,5 млн грн на управління культури (школи естетичного виховання, де у Львівській МТГ навчається 5 тис. 601 учень), а також 1,2 млн грн на департамент гуманітарної політики, а саме на дитячі будинки сімейного типу.
Фото: Презентація проєкту бюджету-2025
Також окремою статтею освітніх видатків виділили культуру. Йдеться про 308,2 млн грн на управління культури (установи та заклади (288,3 млн грн), загальноміські заходи (3,3 млн грн), програми у галузі культури (16,6 млн грн).
Фото: Презентація проєкту бюджету-2025
Детальніше про представлений проєкт бюджету на 2025 рік на громадських слуханнях у матеріалі за посиланням.
- Актуальне
- Важливе