Які зміни пропонують депутати до нової програми премій львівським вчителям
У проєкті бюджету-2025 на програму "Вчитель, що надихає" заклали понад 340 млн грн, що є найбільшою статтею розходів серед освітніх програм
Про це у коментарі "Еспресо Захід" розповіла голова депутатської комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки Уляна Пак.
За словами депутатки, одна з головних проблем – тривалість дії цієї програми:
"В багатьох колег виникає запитання, щоб часом ця ухвала не була передбачена лише на наступний рік, бо можливо, ходять чутки, що у 2025 році можуть проводити вибори. Тому ми дуже не хотіли б, щоб ця програма була присвячена цим подіям, а була постійною", – зазначила вона.
Також комісія наголосила на відсутності чітких критеріїв, за якими визначатимуть, хто отримуватиме премії, про які розміри йдеться та якою буде градація.
"Ми не маємо відповідей на ці запитання, тому була пропозиція комісії, щоб усі процедурні питання, усі деталі ми будемо визначати так само рішенням міської ради. Це потрібно, щоб розуміти, що ця процедура є відкрита, прозора та справедлива, що всі вчителі будуть залучені", – вказала Уляна Пак.
Також вона пояснила, що за новими даними конкурс проходитиме в три етапи:
- Перший етап – тестування;
- Другий етап – голосування учнів;
- І третій етап – це буде вже спеціальна комісія, яка далі на підставі рейтингового голосування буде вирішувати, які ж суми й хто буде отримувати.
"Багато таких процедурних питань будуть прийматися додатково. І от автор автори ухвали пропонує, щоб це робив виконавчий комітет, але депутати вважають, що це має робити рада. Ми маємо чітко розуміти, що враховано інтереси кожного", – заявила депутатка.
Відтак комісія запропонувала, аби одразу затвердити проведення програми на 2025 – 2030 роки, як мінімум.
А що із запланованим фінансуванням освіти
Нагадаємо, у бюджеті Львівської міської територіальної громади на 2025 рік видатки на освіту – це один з пріоритетних напрямків. Згідно з представленням проєкту бюджету, яке відбулось у сесійній залі ЛМР 10 грудня, у сферу планують вкласти близько 4 млрд 909 млн грн.
Найбільша частина з цієї суми перейде до управління освіти ЛМР – 3,9 млрд грн, які розділять між закладами освіти (3,5 млрд грн на 320 установ) та міськими програмами (398 млн грн на 10 проєктів).
Читайте також: Які зміни пропонують депутати до нової програми премій львівським вчителям
Окрім того, ще 775,3 млн грн виділять на департамент розвитку, зокрема 544,6 млн грн на професійно-технічну освіту, ще 229,5 млн грн на управління культури (школи естетичного виховання, де у Львівській МТГ навчається 5 тис. 601 учень), а також 1,2 млн грн на департамент гуманітарної політики, а саме на дитячі будинки сімейного типу.
Також окремою статтею освітніх видатків виділили культуру. Йдеться про 308,2 млн грн на управління культури (установи та заклади (288,3 млн грн), загальноміські заходи (3,3 млн грн), програми у галузі культури (16,6 млн грн).
Детальніше про представлений проєкт бюджету на 2025 рік на громадських слуханнях у матеріалі за посиланням.
- Актуальне
- Важливе