"Так, у нас все дійсно так хріново": журналістка Тетяна Когутич про ситуацію в Укрінформі
Закарпатська кореспондентка Укрінформу підтвердила інформацію спробу впровадження темників Офісу Президента через ексдиректора
Про це Тетяна Когутич написала на своїй сторінці у Facebook.
"Друзі, щоб не кожному окремо на питання щодо тої "дічі" (цитата), яка коїться в агенції (хоча про неї перманентно колеги запитують вже пів року, але на загал це винесла сьогодні колега в матеріалі на УП – тому нині питань особливо багато), відпишу коротко тут на те, про що найбільше питаєте", – написала Тетяна Когутич, яка працює в інформагенції впродовж 10 років.
"Отож, 1: Так, у нас все дійсно так хріново. 2. Ні, з минулої п'ятниці після звільнення Мацуки і призначенням нового генерального ми не можемо впевнено сказати, що ці жахливі пів року закінчилися. 3. Так, я наразі лишаюсь працювати в регіональній редакції Укрінформу", – каже журналістка.
При цьому сама Тетяна Когутич, яка живе і працює на Закарпатті, наразі залишається працювати, хоча з березня звільнилось багато її колег.
"Важко просто плюнути й піти з агентства, якому віддала майже 10 років в професії і разом з колегами докладалася до вибудовування його іміджу, лідирування в "білому списку" ЗМІ тощо. Важко просто взяти і послати все до дідька – навіть коли бачиш, як за якихось менш ніж пів року обвалюють все, що здобувалося роками – в тому числі твоєї – праці, – каже вона. – Це як із кораблем: коли ти разом з усіма його будував і плив з командою, просто піти і облишити, коли на капітанську рубку завели нову команду, яка пів року тобі доводить, що ти погано працював і працюєш, але корабель при цьому більше не їде вперед і крутиться на місці, а й навіть починає тонути".
За словами кореспондентки, колектив, який залишається, намагається втримати інформаційну агенцію, яка, до слова, була заснована ще у 1918-му році, на плаву.
"Наразі я залишаюся серед тих, хто все ще працює веслами, коли на судні відмовила електроніка. Ми все іще хочемо цю махіну втримати на плаву. Чи це важко? Звісно. Адже тобі зверху нова команда час від часу з рубки покрикує, що гребеш не туди, не так, узагалі, мало махів веслом робиш і ще маєш відзвітувати за ці махи у стопіцот таблицях звітності (за добу, за тиждень, за місяць, в анфас, профіль і ще вид зверху додай, будь-ласка), – каже вона. – Рятує власне робота – мої герої, тексти та їхні/ваші відгуки. Це, як казав класик, комусь таки треба. Ну і мої люди в агенції – у нас класна регіональна редакція… Тому – гребемо, доки є сили. Поки що з капітанської рубки чітке "Земля, земля!" ми не почули".
Що відомо про скандал з Укрінформом
29 травня на "Українській правді" вийшла стаття "Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ", співавторкою якої є Ангеліна Страшкулич, яка до березня 2024 року працювала в Укрінформі, тож знає про ситуацію у державній інформаційній агенції зсередини. У статті йдеться про те, як 9 листопада 2023 року відбулось "рейдерське захоплення" Укрінформу – коли керівником призначили Олексія Мацуку, який з 2020 до 2023 року працював шеф-редактором державного телеканалу FREEДОМ. За даними УП, його кандидатуру запропонував Андрій Єрмак.
Після приходу в Укрінформ Андрія Мацуки з командою, редакційна політика курувалась безпосередньо з Банкової. В інформагенції навіть були окремі темники для різних регіонів. Зокрема, для Львівщини серед небажаних спікерів були міський голова Львова Андрій Садовий, активіст та волонтер Святослав Літинський, ексголова Львівської обласної ради Олександр Ганущин і навіть керівник Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.
- Актуальне
- Важливе