Прикордонники завадили українцю вивезти до Польщі старовинні ікони, їхні вік і походження з'ясовуватимуть
У пункті пропуску "Устилуг-Зосин" серед особистих речей в одному з авто прикордонники знайшли дві старовинні ікони. Їхні вік і походження з'ясовуватимуть експерти
Про це повідомляє Волинська митниця, передає "Еспресо.Захід".
На посту "Устилуг" у чоловіка серед особистих речей виявили дві старовинні ікони, що можуть мати історичну чи культурну цінність. Їх українець намагався вивезти за кордон та цьому завадили волинські митники.
Правоохоронці відкриють справу щодо спроби вивезення культурних цінностей, ікони досліджуватимуть експерти
Ікони вилучили та передали на експертизу. Тим часом до правоохоронних органів скерували повідомлення про правопорушення, що містить ознаки злочину. Його попередньо кваліфіковано за ст. 201 Кримінального кодексу України (контрабанда культурних цінностей). Остаточні висновки – за експертами та слідчими.
Фото: Волинська митниця
Вивезення культурних цінностей, у тому числі приватної власності, без відповідного документа в Україні заборонене
Відтак той, хто хоче вивезти або тимчасово вивезти з території України культурні цінності, подає письмову заяву про видачу відповідного свідоцтва до Мінкультури. За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів Мінкультури видає документ, що є підставою для пропуску зазначених у ньому культурних цінностей за межі митної території України.
Така адміністративна послуга надається впродовж 10 робочих днів і є безкоштовною для заявника. Натомість, згідно із санкцією статті 201 Кримінального кодексу, контрабанда культурних цінностей карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Контрабанда культурних цінностей
У Краковці митники вилучили Біблію 1919 року, яку жінка везла в Польщу без документів. 34-річна жінка прямувала до Республіки Польща і для проходження митного контролю обрала смугу "зелений коридор", чим засвідчила, що не переміщує товарів, обов’язкових до декларування. Однак під час огляду авто працівники митниці виявили книгу "THE "HOLY BIBLE", надруковану в 1919 році у Лондоні, в Кембриджському університеті.
Також розповідали, як українець намагався вивезти до Великої Британії старовинні монети 5 ст. до н.е. – 4 ст. н.е.
- Актуальне
- Важливе