Мікрогрін або мікрозелень: у чому користь та як виростити вдома
Мікрогрін або ж мікрозелень – це невеликі паростки овочів, зелені і трав, які збирають і вживають в їжу максимально свіжими, а головне – зовсім невеличкими
Про корисні властивості мікрогріну та про те, як найкраще вирощувати його вдома, розповідає "Еспресо.Захід".
Користь мікрогріну
Мікрогрін – унікальне джерело клітковини, вітамінів та антиоксидантів. У паростках міститься у сотні разів більше вітамінів і мікроелементів, ніж у зерні або в дорослій рослині. Тож вживання мікрогріну сприяє детоксикації організму та навіть його омолодженню. Також вони запобігають розвитку серцево-судинних захворювань, позитивно впливають на обмінні процеси в організмі, допомагають знизити рівень холестерину і цукру в організмі.
Регулярне вживання мікрогріну має позитивний вплив на імунну систему та сприяє боротьбі з анемією. Покращується також вигляд шкіри, а волосся та нігті стають міцнішими.
Окрім того, цінність цих мікророслин полягає у тому, що за короткий проміжок росту паростки не встигають всмоктати шкідливі речовини з навколишнього середовища, тому вони є екологічно чистими.
Фото: Freepik
Як вирощувати мікрогрін вдома
Найчастіше для пророщування вдома обирають горох, соняшник, буряк, люцерну, руколу, кукурудзу та пшеницю. Будь-який мікрогрін любить вологу та потребує її для свого росту й розвитку, тому важливо не забувати про достатню кількість води. На відміну від зелені для домашнього городу, він не потребує багато сонячного світла, йому буде достатньо будь-якого місця на підвіконні після того, як проклюнуться паростки.
Що потрібно для мати для вирощування мікрозелені у домашніх умовах
Для початку оберіть, які саме рослини хочете виростити. Замовити насіння можна у чималій кількості різноманітних інтернет-магазинів. Окрім насіння вам знадобляться ще декілька важливих елементів:
- невисокі пластикові контейнери;
- килимки з льону;
- зручна ємність для додавання води.
Серед інших варіантів, якими можна замінити спеціальні килимки з льону, часто називають вату та марлеву тканину. Тож, можна спробувати використати і їх за необхідності. Проте спеціальні килимки також дуже легко придбати і вони не коштуватимуть вам дорого.
Читайте також: Як виростити свіжу весняну зелень на балконі
Фото: Freepik
7 кроків, які потрібно зробити, щоб виростити перший врожай мікрогріну
Цей процес не потребуватиме надто багато ваших зусиль та уваги, але вже за 1 – 2 тижні подарує чудовий результат – лиш не забувати про любов мікрогріну до вологи.
Отож, як виглядатиме ваш шлях до врожаю мікрогріну покроково:
– спочатку необхідно замочити насіння: покладіть його в склянку чи банку і залийте водою кімнатної температури, залиште постояти на час від 30 хвилин до 6 годин – залежно від розміру насіння (дрібне, як редис чи броколі, чи велике, як горох або соняшник);
– тепер на дно контейнера потрібно покласти килимок із льону, намочіть його водою так, щоб вона не стояла над ним;
– після того, як підготували контейнер з килимком, злийте воду із насіння та рівномірно розкладіть його на поверхні килимка;
– тепер контейнер варто накрити кришкою чи плівкою, не забудьте поставити його в тепле місце;
– слідкуйте за тим, щоб килимок не пересихав та вчасно зрошуйте його водою в очікуванні перших паростків;
– коли ж нарешті проклюнеться перша мікрозелень, встановіть контейнер поряд із джерелом світла.
Свій врожай можна починати збирати, як тільки паростки досягнуть висоти 4 – 5 сантиметрів. Проте візьміть до уваги, що зрізаними вони довго не зберігатимуться, вживати їх найкраще свіжими. Але й переростати їм не давайте, адже мікрогрін також має свої норми росту.
- Актуальне
- Важливе