Еспресо. Захід
Огляд

Дрогобич: місто солі для подорожі вихідного дня. Що подивитись та куди піти

21 червня, 2024 п'ятниця
08:24

Дрогобич – це невелике самобутнє місто, де активно розвивається туристична галузь, а гостям пропонують до огляду чимало цікавих локацій

Зміст

Про те, куди піти та що подивитися у Дрогобичі, розповідає "Еспресо.Захід".

Що варто обов'язково побачити у Дрогобичі

Старовинний та автентичний Дрогобич оповитий атмосферою легенд, давнини та різноманітних поворотів історії. Його називають містом солі, тож тут вам запропонують навіть каву з сіллю чи солений торт із незабутніми смаковими властивостями. 

У Дрогобичі активно розвивається туризм, тож за допомогою туристичного інформаційного центру можна отримати не лише безкоштовну паперову мапу із позначеними найцікавішими локаціями міста, а й також скористатися електронним додаток. Туристична мапа допоможе вам дістатися і до Ратуші, і до музею ваг, до солеварні чи хоральної синагоги та до багатьох інших привабливих локацій міста.

Ратуша у Дрогобичі

Велична 40-метрова вежа з годинником – це перша локація, яка зустрічає мандрівників у самому серці Дрогобича. Власне із неї найкраще розпочинати свою мандрівку містом.

У вежі ратуші є унікальний годинник із циферблатами на чотири сторони, якому вже понад 90 років. Сама ж ратуша з'явилась у місті ще у XV столітті, проте упродовж сотень років її перебудовували чотири рази, свого сучасного вигляду вежа набула 1929 року, це була перебудова за проєктом львівських архітекторів Яна Семкевича та Мар’яна Нікодимовича. І зараз дрогобицька ратуша входить до 18 найкращих оглядових майданчиків України

Тут, коли подолають усі 156 сходинок, відвідувачі мають нагоду піднятися на оглядовий майданчик, помилуватися краєвидом міста і зробити фото площі Ринок з висоти. Тим часом у Ратуші розташувалася ще одна міська цікавинка – музей ваг.

Ратуша у Дрогобичі

Фото: Туристично-інформаційний центр Дрогобича

Музей-галерея ваг

Галерея ваг розташувалася у підземеллі Ратуші. Тут зібрана справді вражаюча колекція ваг: вона налічує близько 500 найрізноманітніших експонатів, багато із яких вже давно відзначили своє 100-річчя. У музеї можна побачити ваги для яєць, листів, шоколаду, монет, золота, кухонні чи аптечні ваги. Окрім того, галерея представляє унікальні середньовічні ваги інквізиції, завдяки яким у ті часи визначали, чи жінка є відьмою: за тогочасними уявленнями, відьма мала важити не більше 48 кілограмів, щоб могти літати. Це найбільші ваги, які збереглися у музеї, а от найстаріші датуються X століттям.

Музей ваг у Дрогобичі

Фото: Дрогобич.City

Площа Ринок

На Площі Ринок у Дрогобичі збереглись кам’яниці, зведені від XVII до початку XX століть. Серед них зокрема перша аптека міста, будинок знаного місцевого лікаря-хірурга – власника першого автомобіля у Дрогобичі у 1904 році, а також перша книгарня. У своєму родинному будинку на площі колись мешкав американський письменник Джордж Оскар Лі, він же Оскар Літтман, саме його сім'ї до війни належала кам'яниця на площі Ринок, 5.

Площа Ринок у Дрогобичі

Фото: Дрогобич.City

Церква святого Юра у Дрогобичі

Цю старовинну церкву вважають однією з найцінніших святинь Дрогобича. Збудована без жодного цвяха, вона датується ще XV століттям. А унікальні розписи XVII століття, якими стіни вкриті повністю, подарували храму ще одну назву – поема на дереві.

Найбільша збережена пам'ятка сакральної архітектури Галичини внесена до спадщини ЮНЕСКО. За легендою, у Дрогобич церкву звозили по частинах на волах, адже раніше вона належала селу Надієву в Івано-Франківській області. А до дрогобиччан вона потрапила завдяки тому, що храм обміняли на сіль. Проте насправді за допомогою привезених звідти брусів церкву просто розширювали та добудовували.

Церква святого Юра, Дрогобич

Фото: відкриті джерела

Хоральна синагога

Одна із найбільших Хоральних синагог України розташована саме у Дрогобичі. Синагогу зводили наприкінці XIX століття, у часи розквіту єврейської громади міста. 

У часи Другої світової війни приміщення синагоги слугувало конюшнею, опісля тут розміщувався спочатку склад тканин, згодом солі, а потім меблева крамниця. І лише на початку 1990-х років синагогу повернули місцевій єврейській общині. Проте на той момент будівля вже перебувала у доволі зруйнованому стані. 

Її відреставрували, повернувши величний вигляд, для цього єврейська громада Дрогобича відшукала меценатів, які виділили гроші на укріплення стін приміщення, і вона знову почала функціонувати як релігійний об'єкт. Окрім того, синагога неодноразово використовувалася як своєрідний майданчик для мистецьких виставок і проєктів.

Хоральна синагога у Дрогобичі

Фото: відкриті джерела

Костел святого Варфоломія, або ж Бартоломея, та вежа-дзвіниця

Костел є яскравим прикладом готичної архітектури у Дрогобичі. Він оповитий легендами та входить у перелік 15 містичних і таємничих храмів Україні. А його дзвінниця колись виконувала роль однієї з брам для входу у місто

Точна дата побудови храму невідома. Натомість відомо, що король Ягайло своїм указом 1392 року ухвалив будівництво костелу. А 1511 року костел посвятив львівський архієпископ Бернард Вільчек.

Після Другої світової війни костел спіткала доля більшості святинь на українській землі: його зачинили й розмістили там склад театральних реквізитів. Вірянам вдалося його повернути лише у грудні 1989 року. І сьогодні костел вважають рідкісною пам’яткою готичного стилю.

Костел святого Бартоломея у Дрогобичі

Фото: Туристично-інформаційний центр Дрогобича

Дрогобицька солеварня

Сіль віддавна була візитівкою Дрогобича та його великою цінністю. Солевиварювальний завод, який тут діє, є одним із найстаріших підприємств не лише в Україні, а й у всій Європі. Солі присвячене навіть гасло міста: "У ньому вся сіль".

Якщо прогулятися на солеварню, а перед тим замовити екскурсію, то можна дізнатися як варять сіль, як утворюються соляні ріки, подивитися на найстарішу соляну шахту, познайомитися із солеварами і навіть спробувати місцевий ексклюзив на смак. 

Солеварня у Дрогобичі

Фото: Туристично-інформаційний центр Дрогобича

Вулиця Тараса Шевченка (Панська)

Прогулятися однією з найкрасивіших вулиць Дрогобича, колись Панською, а тепер Тараса Шевченка, – це те, що точно варто зробити під час мандрівки до міста. Забудована здебільшого віллами кінця XIX – початку XX століття, вона милує око фактично на кожному кроці, запрошуючи гостей поринути у свою особливу атмосферу.

Саме на вулиці Панській були відкриті перші кав'ярні Дрогобича, за що певний період її по праву називали "вулицею кавових сердець". 

Тут вас зустріне палац початку XX століття, який має ймення вілла Яроша, себто останнього бургомістра Раймунда Яроша. Збудована у стилі віденська сецесія, сьогодні вілла стала домівкою для біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету. Ще одним культовим місцем вулиці стала Вілла Б'янки, адже саме про нього згадує у своєму творі "Весна" відомий письменник та художник Бруно Шульц, життя якого тісно пов'язане, адже минало саме тут, із Дрогобичем. Окрім того, вже майже 30 років як тут розташувалася експозиція Дрогобицького краєзнавчого музею, а з 2005 року вілла функціонує як палац мистецтв та картинна галерея.

Не оминайте увагою й решту будівель, розташованих на вулиці давніх дрогобицьких магнатів, бо кожна із них огорнута своєю історією, таємницями і, звісно ж, архітектурними родзинками.

Вілла Бянки

Фото: Туристично-інформаційний центр Дрогобича

Вуличний музей

Це особливий проєкт Дрогобича, який покликаний перетворити простір міста у музей просто неба. На вулицях міста можна відшукати мурали, інсталяції, селфі-точки та історичні пам’ятки, створені у межах проєкту. 

Що шукати

– 11 ангелів-музикантів, які оберігають місто і додають йому свою мелодію. Вони оселилися у парку Степана Бандери та Костельному сквері.

– Art-стовпці, створені місцевою художницею Христиною Соломчак. Їх варто шукати у парку Степана Бандери.

– Водяна колонка на площі Ринок, де можна набрати води і втамувати спрагу. Це символ того, що Дрогобич став одним із перших міст у міжвоєнній Галичині, яке отримало якісне водопостачання.

– Телефонна будка зі справним ретро-таксофоном. Це чи не єдиний такий робочий автомат в Україні.Тут кожен може зайти у кабінку, підняти слухавку і зателефонувати з нього. Локація: вул. Данила Галицького, 8.

– Pixel-art від митця-концептуаліста Олександра Максимова: 10 неординарних мозаїчних портретів. Зокрема шукайте на вулицях міста Бруно Шульца, Івана Франка, Юрія Дрогобича, Зельмана, Сергія Параджанова, Маркіяна Іващишина та іншого.

– Мурали, інформаційні таблиці та селфі-локації. 

Вулична галерея у Дрогобичі

Фото: Туристично-інформаційний центр Дрогобича

Місцями Бруно Шульца

Окремо варто відзначити серед локацій Дрогобича ті, які пов'язані із життям та творчістю добре знаного польського письменника та художника єврейського походження Бруно Шульца. У місті ви зможете побачити його рідний дім, відвідати музей, побачити роботи видатного митця, а також прогулятися вуличками, які тісно вплелися у твори Бруно Шульца. Туристично-інформаційний центр навіть пропонує взяти участь у тематичній екскурсії, яка так і називається "Місцями Бруно Шульца", і покаже своїм відвідувачам місця, де бував сам письменник, локації із книги “Цинамонові крамниці” та інші цікавинки, дотичні до теми.

місцями Бруно Шульца

Фото: Туристично-інформаційний центр Дрогобича

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • Біла Церква
 • USD 41.19
  Купівля 41.19
  Продаж 41.75
 • EUR
  Купівля 44.82
  Продаж 45.62
 • Актуальне
 • Важливе
2024, середа
24 липня
08:59
ЗСУ
"Едельвейси" показали, як знищили танк та бойову машину десанту росіян
08:43
кібератака
Хакери з російських IP-адрес взимку позбавили Львів тепла – звіт кіберекспертів США
08:15
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 24 липня
07:50
блискавка
У Львові блискавка влучила в будинок: в кількох  квартирах погоріли комп'ютери і роутери
07:24
лампочка
Світла буде більше: обленерго оновило графіки вимкнень на Львівщині 24 липня
2024, вiвторок
23 липня
22:35
На Львівщині напали на працівника ТЦК
Під час обшуків у працівників ТЦК на Тернопільщині помер чоловік
22:10
Ірина Фаріон
Одну з вулиць Львова пропонують перейменувати на честь Ірини Фаріон
21:49
OPINION
Ніка Нікалео
Сліпий, німий, чи глухий, або надміру пильний? Що гірше?! Блог Ніки Нікалео
21:30
військовий квиток, мобілізація
На Тернопільщині затримали одного з районних військкомів за підозрою в хабарництві, – журналісти
21:11
У бою з окупантами на Харківщині загинув захисник зі Львівщини Андрій Мишок
У бою з окупантами на Харківщині загинув захисник зі Львівщини Андрій Мишок
20:52
Ексклюзив
похорон Ірини Фаріон у Львові
Росіяни завчасно підготували інформаційну кампанію щодо вбивства Фаріон, - експертка Захарченко
20:35
У Дрогобич планує переїхати Донецький національний технічний університет
20:06
У Коломиї створять інклюзивний спортзал для ветеранів війни з інвалідністю
19:41
світло
Світла не буде 5-6 годин: графіки й групи вимкнень для Львівщини 24 липня
19:23
Львів'ян 25 липня запрошують здати кров у мобільному центрі
19:10
Моніторинг якості води: які річки мають найнижчу якість на Львівщині
18:52
крематорій
У Львові скористаються "доступним кредитом" для будівництва крематорію
18:37
Громада Львова передала військовим ще 482 дрони
18:24
У Другому ТМО Львова реалізовують кампанію з профілактики раку грудей
18:07
басейн "Динамо" на Стуса
Львівська міськрада проголосувала за прийняття у власність басейну, який "Динамо" не збирається віддавати місту
17:53
Заказник "Торфовище Білогорща"
Львівська мерія хоче зробити заказник "Торфовище Білогорща" місцем реабілітації 
17:48
У Коломиї переселенці матимуть змогу безплатно отримати окуляри та одяг
17:35
На Хмельниччині оголосили підозру чоловікові, який скоїв розбійний напад на колишню співмешканку
17:28
нелегал з Польщі
З Волині видворили громадянина Польщі, який незаконно перебував в Україні
17:13
Прикарпатські спортсмени здобули найбільше нагород на XIII всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед юніорів
17:13
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 24 липня
16:55
На Рівненщині представили нового очільника ДСНС області
16:47
тюрма
На Хмельниччині чоловік, через якого загинула  80-річна жінка, отримав вирок
16:34
інспектор з паркування
У Львові стане більше чиновників і паркувальників
16:20
в'язниця
Львівські правоохоронці викрили чоловіка, який видурив гроші у військових
16:04
скеровано до суду
На Буковині судитимуть патрульних поліцейських, які допомагали вивозити військовозобов'язаних за кордон
15:50
заміна клапана
У Франківську лікарі замінили пацієнтці серцевий клапан через розріз у нозі
15:45
дистанційне навчання
Львівська мерія наполягає на навчанні з середини серпня і звернулась до уряду, Кабмін каже про початок вересня
15:37
фан-зона
У Львові для перегляду Олімпійських ігор працюватиме унікальна фан-зона
15:25
ТЦК, штраф
Волинський суд виніс вирок чоловіку, який розірвав мобілізаційні документи сина
15:03
На кордоні з Польщею викрили три псевдоподружжя
"Шведська сім'я" та "шлюб за розрахунком": на кордоні з Польщею спіймали три псевдоподружжя
14:56
протезування у центрі "Незламні"
У Львові депутати перенесли рішення про створення "медуніверситету Садового"
14:50
На Рівненщині чоловік підірвав себе гранатою
На Рівненщині чоловік підірвав себе гранатою: деталі
14:35
травмай, Львів
У львівському трамваї на контролерок напав пасажир
14:26
вогонь, полум'я, пожежа
У Калуші під час пожежі надзвичайники врятували пенсіонерку
Більше новин