![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Були випадки, що звіти про гуманітарну допомогу зникали з системи, – керівник ГО "Нескорені" Олександр Лабецький
Волонтер наголошує, що електронна система додала додаткову роботу організаціям, які ввозять гумдопомогу. Це не на часі, оскільки зараз потреби у військових лише зростають
Про це Олександр Лабецький розповів у коментарі "Еспресо.Захід".
У громадській організації "Нескорені" з електронною системою почали працювати ще з 1 грудня минулого року. Керівник Олександр Лабецький каже, що з нею немає проблем, якщо в організації на ставці чи на волонтерських засадах працюють юрист і бухгалтер.
"Додалося більше операційного навантаження, – каже Олександр Лабецький. – Ми повинні щомісяця до 15 числа подавати звіти. Це не складно, але це додаткова робота. Бо ж, окрім податкового звіту, потрібно давати ще звіт у Міністерство соціальної політики".
Читайте також: Зміни у ввезенні гумдопомоги з 1 квітня: переваги й недоліки нової системи обліку
Утім за цей час в організації зіштовхнулися і з новими проблемами. Був випадок, коли внесли звіт у систему, а через кілька днів він зник.
"Ми хвилюємося, щоб організації не виключили з реєстру за незначні промахи, – додає Олександр Лабецький. – До прикладу, невчасно поданий звіт чи подібне. Зараз важливо підтримувати організації, які працюють. Адже наші воїни потребують допомоги, їхні запити зростають.
Я не можу сказати, що система погана, бо таким чином підтримаю тих, хто недобросовісно возив гуманітарну допомогу. Але давати додаткове навантаження на організації – зашвидко. Сьогодні треба терміново закривати дуже багато потреб, а не займатися паперовою роботою".
- Нагадаємо, керівниця ГО "Крила надії" Наталія Ліпська зазначила, що зміни у ввезенні гуманітарної допомоги були потрібні. Адже вантажі не можуть безконтрольно заїжджати в Україну.
- Нову електронну систему ввезення гуманітарної допомоги волонтери мали можливість випробувати ще в листопаді минулого року. Система не була досконала, тому під тиском громадськості в Міністерстві соціальної політики запровадили перехідний період. До 1 квітня гуманітарну допомогу можна було ввозити за старою схемою: за паперовою декларацією, або ж випробувати електронну систему.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)