Суспільства байдужих. Пропаганда в Україні і Росії. Блог Миколи Княжицького
Сучасні популістичні авторитаризми будуються на насаджені байдужості. Байдужість виховується поширенням двох гасел і наративів: "Нє всьо так однозначно" і "Какая разніца"
Російська технологія у такий спосіб компрометує будь-яку опозицію до Путіна і виховує толерантність до війни з Україною. Вони закрили опозиційні медіа, монополізували телебачення і намагаються розмивати цінності через ботів та анонімні джерела у соцмережах. Вася Пупкін у фейсбуці і мережі телеграмканалів, які невідомо хто веде і фінансує, усі ці "Рога і копита" створюються за корупційні кошти і координуються владою. Їхня мета - вкиди, брехливі версії, компрометація опонентів. Головне - версій і викидів має бути багато, щоб звичайна людина не могла розібратися, нікому не вірила і збайдужіла. "Усі негідники, окрім Путіна, немає кому вірити, я краще збоку постою".
Українська влада пішла тим же шляхом поки у лайтваріанті. Закриття наземного ефіру для незалежних телеканалів і фінансування ботів та анонімних джерел у вигляді достовірної інформації - спосіб зберегти владу від суспільної критики.
У росіян немає іншого виходу. Вони ведуть загарбницьку агресивну війну, маючи зброю і ресурси і саме тому їм, щоб зберегтися від гніву суспільства за жертви потрібно його перетворювати на байдужих.
Для українців копіювання путінської інформаційної політики - катастрофічне послаблення. Ми переможемо лише за умови небайдужості кожного громадянина і підтримки Заходу. Тому наші наративи навпаки потрібно будувати на заохоченні небайдужості, єдності і довіри. І демократії.
Без демократичних принципів у політичному і суспільному житті - ЄС, НАТО, міжнародна і фінансова підтримка нам не світять. Ми просто не виконаємо умов вступу до ЄС.
Отже, наші наративи мають бути протилежними російським: чесність, щирість, відкритість, здорова конкуренція, дискусія і спільна боротьба з російським агресором.
Медіа мають бути багатоманітними, відкритими, але з жорсткою відповідальністю за роботу на ворога. Фінансування медій має бути прозорим, а анонімність у медіа і соцмережах заборонена. Разом з тим політична цензура має жерстко каратися, а військова навпаки забороняти будь-які витоки, які можуть зашкодити нашій перемозі на фронті.
У нас все має бути однозначно у цінностях і нам не байдуже, якою буде країна.
Про автора. Микола Княжицький – народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність".
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе