Сергій Шкарлет пообіцяв, що кількість стипендіатів не зменшиться. Студенти чекають на рішення уряду
З січня 2022 року українським студентам підвищили розмір стипендії. Проте, попри запевнення Зеленського, постанову про зменшення кількості стипендіатів не скасували. Студенти, обурені таким рішенням уряду, розгорнули активну інформаційну кампанію у соцмережах.
"Еспресо.Захід" з’ясував, з чого все почалося й чи зуміли студенти досягти свого.
Раніше, у вересні 2021 року, на засіданні Кабінету Міністрів України затвердили постанову про збільшення розміру стипендій для студентів. Так, з першого січня 2022 року для студентів вишів стипендія зросла у понад 1,5 раза, а для студентів професійно-технічних навчальних закладів – у понад 2,5 раза.
Проте в тій же постанові йдеться про одночасне зменшення кількості стипендіатів. Якщо до цього академічну стипендію могли отримувати 40-45 відсотків студентів, то тепер вона була доступна лише 35-40 відсоткам.
Студентів таке рішення, звісно, обурило, адже збільшення розміру виплат реалізовувалося шляхом зменшення кількості одержувачів цих виплат. Тож у День студента, 17 листопада, студенти вишів з різних регіонів України опублікували відеозвернення до уряду, в якому закликали не зменшувати кількість стипендіатів, що мають право на отримання стипендії.
"Зробімо разом усе, щоб найкращі з нас не мігрували за кордон у пошуках кращої долі, а реалізовувалися як професіонали у своїй країні", – звернулися до уряду студенти.
Уже у грудні 2021 року під час виступу у Верховній Раді зі щорічним Посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України Президент Зеленський зазначив: "Цього року ми підвищили стипендії студентам до прожиткового мінімуму. При цьому кількість стипендіатів зменшувати не будемо. Це дуже важливо".
І новою постановою КМУ кількість стипендіатів у межах 40-45 відсотків відновили, не скасувавши, проте, попередньої постанови про її зменшення. Тож повернення до ліміту 40-45 відсотків діяло всього кілька тижнів, а тоді з першого січня вступила у дію постанова про зменшення кількості стипендіатів і студенти знову обурилися такому недогляду з боку уряду.
Зокрема, Студентський уряд і Профком студентів ЛНУ ім. І. Франка розпочали інформаційну кампанію у соціальних мережах під хештегом #дотримуйтеся слова. До кампанії приєдналися студенти інших вишів України. А студенти ЛНУ ім. І. Франка, до слова, навіть планували влаштувати пікет біля ЛОДА, хоча готовність до мітингу не знадобилася.
Адже у четвер, 20 січня, міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram оголосив, що кількість студентів-стипендіатів не зменшиться, а, як і раніше, становитиме 40-45 відсотків.
"Упевнений, що реакції уряду ми досягли за допомогою своєї інформаційної кампанії, – каже голова Студуряду ЛНУ ім. І. Франка Олексій Каленіченко. – Хоч ми і не плануємо протестувати лише заради протесту, але якщо рішення про ліміт у 40-45 відсотків залишиться тільки у форматі Telegram-повідомлення, то ми не зупинимося. Наразі чекаємо на найближче засідання уряду. Але у будь-якому випадку ми готові відстоювати свої права і тим паче ті, що стосуються стипендії, адже стипендія – це наріжний камінь для багатьох студентів".
- Нагадаємо, в Україні з 1 січня студентам підвищили стипендії: скільки платитимуть.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе