Стипендію учнів ПТУ зрівняють зі стипендією у коледжах, а викладання осучаснять
До 17 травня можна подавати зауваження до Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти.
До 2027 року в Україні планують реформувати професійно-технічну освіту. Насамперед заклади професійної освіти хочуть "децентралізувати". Тобто фінансування мають намір перекласти на регіональні бюджети. Про це йдеться в Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, проєкт якої вже розміщено на сайті МОН, передає "Еспресо.Захід".
До 17 травня триватимуть громадські обговорення цього проєкту, тож зауваження та рекомендації прийматимуть ще два тижні.
Читайте також: За німецьким зразком: чи має майбутнє дуальна освіта на Львівщині
Окрім обіцянок осучаснити зміст професійної освіти й орієнтувати її на потреби ринку праці, програма також передбачає збільшення обсягів фінансування профосвіти. Зокрема йдеться про:
-
підвищення стипендій учнів закладів профосвіти до розміру стипендій студентів закладів фахової передвищої освіти. Нині учні отримують 490 гривень на місяць, тоді як студенти коледжів і технікумів – близько 900 гривень;
-
підвищення зарплат педагогів закладів;
-
розроблення методики розрахунку вартості підготовки учнів за професіями з урахуванням їх складності;
-
запровадження субвенції на оновлення гуртожитків та спортмайданчиків, створення інклюзивного освітнього середовища у профтехах.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе