Стало відомо, як працює медична система Львівщини в умовах воєнного стану
Всі заклади системи охорони здоров'я працюють у посиленому режимі, але планована госпіталізація не проводиться.
Про це розповів під час пресбрифінгу керівник департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".
"Госпіталізація і планове лікування відбувається лише за життєвими показаннями і у тих пацієнтів, в яких відтермінування проведення медичних маніпуляцій може призвести до погіршення здоров'я або летальних наслідків", - пояснив головний медик Львівщини.
За його інформацією, вчора, 24 лютого, всі медичні заклади, відповідно до наказу Міністерства оборони, створили стратегічний запас медичних препаратів. Також всі заклади перевели свою хірургічну службу у повну готовність: хірургів, травматологів, урологів, фахівців інших хірургічних спеціальностей. Пропрацьовано можливість одночасної роботи максимальної кількості операційних у разі, якщо виникне така необхідність.
"Основним закладом, який здійснюватиме госпіталізацію пацієнтів із зони бойових дій, буде Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. За станом на ранок п’ятниці, 25 лютого у ньому перебувало 11 пацієнтів, з них один – у тяжкому стані (отримав комбіноване поранення). 10 – у стані середньої тяжкості та легкому. 4 особи отримали поранення внаслідок вчорашніх обстрілів у Калинові, Бродах і Кам'янці. 7 доставлені з Рівненської області - отримали поранення внаслідок обстрілу аеропорту. Також один військовий з Рівненщини постраждав у ДТП", - повідомив посадовець.
Він зазначив, що згідно з територіальним розподілом, усіх військовослужбовців із Західного регіону доправляють у Львівський військовий госпіталь. У цивільних закладах охорони здоров'я поранених внаслідок бойових дій наразі немає. "Надалі всіх таких пацієнтів прийматиме Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Якщо відстань, яку потрібно буде подолати при транспортуванні, загрожуватиме пацієнту, такого пацієнта госпіталізують до найближчого медичному закладу. Там йому нададуть всю необхідну допомогу, а після стабілізації стану – переведуть до військового госпіталю", - наголосив Орест Чемерис.
Він закликав львів’ян та жителів області прийти і здати кров, щоб створити її стратегічні запаси. "Донором може стати будь-яка повнолітня людина, яка не має хронічних хворів, особливо інфекційного (вірусного) ґенезу. Вчора донорами зголосилося стати понад 200 осіб", - поінформував спікер брифінгу.
Також лікар нагадав, що попри війну, вакцинальна кампанія проти COVID-19 продовжується. "Єдине: ми обмежили роботу центрів масової вакцинації, - повідомив головний медик області. - Працюють лише кабінети щеплень у закладах охорони здоров'я, оскільки у разі необхідності евакуації люди можуть швидко сховатися в укриття".
На Львівщині на стаціонарному лікуванні досі перебуває 662 пацієнтів з коронавірусом. Ліжкова "ковідна" мережа завантажена на трохи більш, як 12%. За всіма показниками Львівська область відповідає "жовтому" рівню епіднебезпеки.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе