Стало відомо, скількох невакцинованих освітян на Львівщині відсторонили від роботи
Це – 192 педагоги. Загалом на початку тижня від роботи без збереження заробітної плати відсторонили 437 працівників освітніх закладів, які не мають щеплення від COVID-19.
Про це розповів під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, передає "Еспресо.Захід".
Фахівець констатує, що протягом останніх днів темпи вакцинації в області суттєво знизилися. За попередню добу вакцинували лише 11,5 тисяч осіб, хоча впродовж минулого тижня щодня виконували близько 17 тисяч щеплень. Це – вдвічі менше, ніж рекомендує Міністерство охорони здоров'я (23 тисячі вакцинацій щодня).
"Першу хвилю створили люди, які проявили розуміння і вакцинувалися з власної ініціативи. Друга була пов’язана з рядом обмежувальних заходів – пасажирських перевезень, відвідувань окремих закладів. Тепер і ця хвиля спала. Можливо, це можна пояснити тим, що з понеділка (6 грудня. – Ред.) ми, згідно з рішенням Державної ТЕБ і НС перейшли з "червоного" на "жовтий" рівень епідемічної небезпеки. Але хочу наголосити, що перехід у "жовту" зону жодних обмежень, які діяли у "червоній" не знімає. Навпаки, деякі стали навіть більш жорсткими. Йдеться про два накази МОЗ – від 4 жовтня та від 1 листопада, які стосуються переліку спеціальностей і категорій підприємств, працівники яких повинні бути вакцинованими. Це - працівники державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади та освітяни. Є також велика категорія працівників, визначена переліком об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення. Такий перелік був визначений Постановою Кабінету Міністрів ще у 2015 році і він є досить широким. Я би попросив керівників таких установ і організацій з відповідальністю поставитися до виконання наказів МОЗ з урахуванням Постанови Кабінету міністрів. Хоч вакцинація освітян і залишає бажати кращого (серед викладацького складу навчальних закладів незалежно від рівня їхньої акредитації та форми власності двома дозами вакциновано лише 65% працівників), але вони правильно поставилися до виконання міністерських наказів", – зауважив посадовець.
Він наголосив, що йдеться саме про необхідність вакцинації, а не наявність від'ємних ПЛР-тестів чи відсутність визначеного лабораторно антигену проти коронавірусної інфекції. Єдине, що дозволяє невакцинованому працівнику не бути відстороненим від роботи – це протипоказання, визначені сімейним лікарем відповідно до наказу МОЗ №595.
"Попри те, що епідситуація на Львівщині стабілізувалася, ми продовжуємо виявляти багато нових хворих, - констатує Олег Когут. - Позавчора (8 грудня. – Ред.) мали 745 випадків, вчора (9 грудня. – Ред.) – 575. Це – не 800, про які ми говорили три тижні тому, але зменшення не є значним. Відповідно, на високому рівні утримується й показник госпіталізації. Сьогодні у стаціонарах перебуває близько 3 тисяч пацієнтів, а у попередні тижні було більш як 3 тисячі – невелика різниця. У реанімаційних відділеннях – 166 осіб, з них 65 – на апаратах штучної вентиляції легень".
Зокрема, як повідомив завідувач ковідного відділення Львівської обласної клінічної лікарні Омелян Синенький, у їхньому відділенні, розрахованому на 86 ліжок, перебуває 42 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, з них п’ятеро – у реанімаційному відділенні (двоє – на штучній вентиляції легень). З тих, що перебувають у реанімаційному, жоден не є вакцинованим.
"Вакцинація не дає гарантії, що людина не захворіє, але вона однозначно впливає на перебіг захворювання", – підкреслив лікар. З тих, що перебувають у ковідному відділенні, 17 – вакциновані однією дозою і жоден не вакцинований двома. Також Омелян Синенький звернув увагу, що у ковідне відділення ЛОКЛ госпіталізують пацієнтів, які перебувають на нирковій замісній терапії, прооперованих в ургентному порядку у серцево-судинному центрі, стентованих.
"Приймаємо хворих й з інших закладів охорони здоров'я. Вчора, наприклад, прийняли четверо пацієнтів з кардіоцентру", – зазначив він. Лікар зауважує, що тепер хворіють переважно молоді люди, які не мають жодного хронічного захворювання, хоча у попередні хвилі це були люди літнього віку зі серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом тощо.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе