Стало відомо, скільки медиків на Львівщині вакцинувалися від COVID-19
Двома дозами - 72%, однією – понад 95%.
Такі дані озвучив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут, передає "Еспресо.Захід".
"У нас є ряд лікарень, де вакциновано більш, як 90% медичних працівників. Це – обласна інфекційна лікарня, Центр легеневого здоров'я, госпіталь ветеранів війни. Вони, до речі, першими й починали вакцинуватися, першими приймали хворих і бачили, наскільки важке це захворювання та які небезпечні ускладнення воно може давати. Тож будучи професіоналами-інфекціоністами, з розумінням поставилися до вакцинації. Там спротиву не було, хоч медики й вакцинувалися кількома хвилями", - зазначив епідеміолог.
Загалом у Львівській області вакцинувалося понад 751 тисяча осіб. "Цього недостатньо, - каже Олег Когут. – Це – 16,5% від дорослого населення. Щоб створити популяційний імунітет, потрібно, щоб вакцинувалося як мінімум у п’ять разів більше".
Він наголосив, що можливості для вакцинації на сьогоднішній день є: "Маємо 181 пункт щеплення, понад 100 вакцинальних бригад і достатню кількість вакцин, якими можна вакцинуватися: AstraZeneca, якої є близько 160 тисяч доз, CoronaVac (майже 200 тисяч) та Comirnaty, або як її ще називають Pfizer, поставки якої на Львівщину відбуваються щотижня. Минулого тижня отримали рекордну її кількість - практично 48 тисяч доз. Сьогодні (28 вересня, – Ред.) підписали погодження на отримання ще 27 тисяч доз, які швидше за все надійдуть цього тижня. Тобто можливості для вакцинації від коронавірусної інфекції є. Питання полягає лише у розумінні необхідності зробити щеплення. 110 жителів Львівської області перебуває у реанімаціях, з них 38 – на апаратах штучної вентиляції легень. Це – дуже багато. Невакциновані ризикують не тільки своїм здоров'ям, а й життям".
Регіональний координатор з питань вакцинації від COVID-19 нагадує, що є дві категорії людей, яким у першу чергу необхідно зробити щеплення. Це працівники закладів освіти (щоб вони могли працювати у "жовтій" зоні, повинно бути не менше 80% вакцинованих) і працівники адміністрацій та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, оскільки вони контактують з великою кількістю людей.
Далі у списку йдуть працівники банків, комунальних служб і транспортної галузі, працівники, які забезпечують охорону правопорядку, особи, старші 60 років, оскільки вони важче переносять захворювання і люди з хронічними захворюваннями. "Хоча, безумно, вакцинуватися потрібно всім, незалежно від того, потрапляє людина у групу ризику з огляду на професійну приналежність, вік або стан здоров'я, чи ні", - резюмував Олег Когут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе