Співробітників змусили підписати політику "недискримінації": серед топменеджерів львівської IT-компанії виявили росіянина
Серед топменеджерів львівської ІТ-компанії Eleks виявили росіянина. Через це співробітників змусили підписати документ, згідно з яким вони повинні уникати поганих висловлювань за національною приналежністю щодо інших працівників
Про це пише Ain.ua з посиланням на анонімні джерела, що знайомі з ситуацією в компанії, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що в компанії Eleks всіх співробітників підписати документ, згідно з яким вони повинні уникати поганих висловлювань за національною приналежністю щодо інших працівників, зокрема й росіян.
Що спричинило конфлікт
Зазначається, що ці зміни спричинив конфлікт, який виник в колективі
Під час однієї з загальнокорпоративних Q&A-сесій у компанії деяких співробітників обурив той факт, що у вищій ланці менеджменту Eleks працює керівник з чинним громадянством Російської Федерації. При цьому стверджують, що він має доступ до інформації, щодо проєктів, які стосуються співпраці з Міноборони.
Натомість в Eleks заперечили, що мають схожі проєкти у своїй роботі.
"У групи компаній Eleks станом на сьогодні відсутні контракти щодо співпраці у оборонному секторі у будь-якій із країн, а доступи до інформації налаштовані виходячи зі світових практик та стандартів щодо role based access control (котрі передбачають обмеження прав користувачів до мінімально необхідного рівня прав для виконання роботи, а С-level за замовчуванням не потрібні деталі роботи будь-якого із проєктів)", – розповіли у компанії.
Журналісти стверджують, що топменеджер із громадянством РФ працює в компанії понад чотири роки. При цьому, він після 2014 року неодноразово їздив у Росію, а після початку повномасштабного вторгнення переїхав у Польщу.
Реакція компанії
До квітня 2023 року, коли інформація про громадянство стала публічною, виявилось, що значна частина співробітників про це не знали. Згодом всі співробітники Eleks отримали поштою документ, який керівництво компанії вимагало підписати. В ньому серед іншого йдеться про те, що в компанії діє політика толерантності та недискримінації, зокрема за національними та мовними ознаками.
"Керівництво жодним чином не прокоментувало це – жодної аргументації на користь перебування в компанії цієї людини. А потім раптом попросили підписати нову політику проти дискримінації, згідно з якою ми не можемо відкрито писати в чатах чи навіть власних соцмережах, що ненавидимо русню. Чого б це? З одного боку, такі політики “толерантності” – звичайна справа на міжнародному ринку і вони є у всіх компаній. З іншого, ми в Україні, наші близькі воюють, ми ховаємося від ракет, волонтеримо – і нам навіть не можна відкрито ненавидіти росіян? Особисто я повʼязую це саме з тим, що в компанії працює ця людина", – анонімно розповів один із працівників.
Натомість у Eleks переконують, що політика недискримінації в компанії існує з 2017 року, коли затвердили відповідний кодекс, й у 2023 році змін до нього не вносили. На питання журналістів стосовно громадян РФ в топменеджменті Eleks компанія не відповіла.
Довідково. ІТ-компанія Eleks заснована у Львові та має низку офісів за кордоном. Входить у найкращі 10 ІТ-роботодавців в Україні.
- До слова, в управління АРМА передали корпоративні права і майно громадянина РФ на два товариства у курортному Трускавці на Львівщині. Їхня вартість становить майже 5 млн грн.
- Актуальне
- Важливе