Сокальську кераміку номінують до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Робота над проєктом стартувала у майстерні відомого гончаря Сергія Івашківа
Про це повідомила Червоноградська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Відділ культури Червоноградської міської ради подаватиме Сокальську кераміку на всесвітню спадщину ЮНЕСКО. Робота над цим проєктом стартувала в майстерні відомого гончаря Сергія Івашківа, який відновлює давні народні промисли краю.
У середу, 6 липня, розпочали підготовку документації на подання сокальської кераміки до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
"Було відзнято відеоматеріал, що розкриває проблематику відродження спадщини гончарів Сокальщини та робить її визнання національною та світовою спільнотами на крок ближче. Все буде Україна!" – розповів спеціаліст відділу культури Червоноградської міськради Юрій Гринів.
Довідково: Сокальська кераміка не така відома, як скажімо, косівська. Однак її теплий колорит, лаконічність, простота форм та оздоблення знайдуть свого поціновувача.
Найбільш відомою кераміка Сокальщини стала завдяки виробам Шостопальця (його кахлі, посуд, дзбанки тощо). Велика збірка виробів Василя Шостопальця зберігається у фонді Львівського музею етнографії та художнього промислу та інших музеях Львова. Сокальські дзбанки мають споріднені форми, але дуже різняться від виробів інших місцевостей.
Широко відомий був і сокальський майстер-керамік другої половини XIX століття Книш, який переважно виробляв посуд.
Занепад гончарства на Сокальщині був закономірним явищем і обумовлений, перш за все, розвитком фабричної промисловості, вироби якої суперничали з гончарними і різноманітністю матеріалу, і дешевою ціною, і міцністю.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе