У "Словко" грає 5-8 тисяч людей щодня: львів’янин українізував популярну онлайн-гру
Львівський блогер Петро Нек переклав популярну онлайн-гру "Wordle" українською мовою.
Петро Нек запустив гру ще 21 січня, опублікувавши відповідний пост у соцмержах.
"Коротше, два вечори – і в мене вийшов український переклад гри wordle, де треба вгадувати слова. Вона досить популярна в англомовному інтернеті, а от кілька днів тому побачив білоруську версію, код якої і виклали в опенсорс. Тож трохи поколупався з перекладом і пошуком слів – і вже є наш варіант. Найскладніше – це пошук слів. Спочатку було 800, а потім за допомогою твітера (дуже вам всім дякую) стало майже 5000. Тому можна пробувати грати", – написав Петро Нек.
Як розповів "Еспресо.Захід" Петро Нек, він не є програмістом, а працює маркетологом, однак основи програмування йому знайомі, тому технічно це не було складно зробити.
"Місяць-півтора тому почав бавився в оригінальну гру. Мені стало цікаво, чи є вона українською? Побачив білоруську версію, де був відкритий код, і почав шукати відповідні слова, щоб створити українську версію. Найбільший челендж – це пошуки слів на п’ять літер. Ще досі не знайшов усі можливі. Люди часто пишуть, що немає того чи іншого слова, я їх поступово додаю", – каже Петро Нек.
Зараз у грі є понад 5 тисяч слів і, як відзначає Петро Нек, не всі з них іменники, можуть бути різні слова.
Стосовно назви гри "Словко", то автор української версії каже, що шукав легку й унікальну назву, яка швидко запам’ятовувалася б:
"Словко звучить весело, легко можна запам’ятати, викликає асоціації, адже такого слова в українській мові немає".
Читайте також: Ігри дитинства – чи є в них майбутнє? Блог Лесі Кічури
Щодня у гру грає 5-8 тисяч людей.
"Чесно, я здивувався, коли побачив, що так багато людей грає в мою гру. Адже думав, що буде десь 500 і воно піде на спад. Однак уже другий тиждень щодня до неї долучаються нові люди", – каже Петро Нек.
Щодо популярності гри, то Петро Нек вважає: великою мірою англомовна версія стала вірусною і докотилася до нас завдяки тому, що там немає реклами, в ній можна змагатися зі своїми друзями на час, і вона дуже розвивальна й пізнавальна.
"Маю плани й задумки створити оновлену гру, щоб слова мали посилання на тлумачний словник. Бо багато людей не знають тих чи інших слів. І другий момент – щоб не було обмеження в часі, аби люди мали можливість практикуватися. Однак цю першу версію залишу без змін", – каже Петро Нек і додає, що радий співпраці, якщо хтось захоче разом з ним або самостійно створити таку нову версію гри.
Зазначимо, що в Україні зараз є три варіанти українізованої гри "Wordle", зокрема, популярною ще є "Кобза", яка працює суто для iPhone.
Посилання на гру "Словко" – тут.
Довідково. "Wordle" – гра у слова, яку ще понад рік тому створив американець Джош Вордл. Гравець має відгадати слово з п’яти літер, підбираючи інші п’ятибуквенні слова. Якщо якась із літер запропонованого гравцем слова збігається з літерою у слові, вона підсвічується – зеленим, якщо є в загаданому слові і стоїть на своєму місці, жовтим – якщо в загаданому слові ця літера є, але на іншому місці, сірим – якщо такої літери в загаданому слові немає. У гравця є 6 спроб, аби вгадати слово.
- Нагадаємо, серед найприбутковіших додатків 2021 року є гра зі львівським "корінням".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе